ZUS
obliczenia finansowe

O jakich kwestiach każdy właściciel firmy musi pamiętać. Parę istotnych spraw, które musimy znać

Typowy przedsiębiorca to człowiek, który jest zmuszony stale nad czymś myśleć. Zdobywanie klientów, nowe rynki to jedynie część jego kompetencji, równie silnie ważne są inne zagadnienia, takie urzędowe, o których powinniśmy pamiętać. W największej liczby przypadków za kwestie urzędowe, księgowe odpowiada ktoś oddelegowany w firmie, pomimo to to jakiej osobie zaufamy również będzie miało wpływ na końcowy sukces. Z tego również względu nawet jeśli szef ma kompetentnych ludzi od tych zagadnień, to sam powinien orientować się w najważniejszych kwestiach.
wymiana walut

Jeśli posiadasz firmę zadbaj o niezbędne składki

Prowadzenie firmy bywa niezwykle skomplikowane. Idzie tutaj oczywiście o organizację pracy, szeroką działalność promocyjną, ale także o akty prawne, których każdy przedsiębiorca musi przestrzegać.


Jeśli posiadasz firmę zadbaj o niezbędne składki

Początkujące przedsiębiorstwa często mają trudności z określeniem wysokości składek, jakie musimy odprowadzać przykładowo do ZUS.
Szara strefa

Własna firma

Wybierającdrogę kariery zawodowej wielu z nas wychodzi z zamiarem otworzenia swojej firmy. Posiadanie własnej działalności gospodarczej ma wiele plusów: pracujemy sami dla siebie, nie na tych, którzy są nad nami, mamy możliwość podejmowania własnych decyzji, kierowania rozwojem firmy, wyboru pasujących nam współpracowników i podwładnych. Jak to się mówi: „sami sobie jesteśmy szefami”.
Masa pieniędzy

ZUS a działalność gospodarcza

Niemal każdy orientuje się, co to jest działalność gospodarcza. Jest to każda zarobkowa działalność – bez względu na jej rodzaj – może być to firma wytwórcza, usługowa, budowlana, a także handlowa. Jej najważniejszym wyznacznikiem jest ciągłość, czyli konieczność prowadzenia jej w sposób stały. Do tego właściciel ma uzyskiwać wpływy większe aniżeli pojawiające się wydatki. Jak w związku z tym założyć działalność?
finanse

Warto kontrolować rankingi najlepszych kont firmowych

Jeżeli chcemy aktywnie zaangażować się w świat biznesu, już na progu biznesowej ścieżki powinniśmy zatroszczyć się o sytuacje finansową firmy. Ważną kwestią jest założenie rachunku oszczędnościowego w banku. Owe instytucje wyprzedzają się w ofertach dla przedsiębiorców. Należy w związku z tym zainteresować się, jakie możliwości, kredyty czy pożyczki nam oferują. Na stronie internetowej każdej placówki, znajdziemy pakiet usług skierowany do małych oraz średnich przedsiębiorstw.
Księgowość

Jak szybko założyć własną firmę?

Bywa, że trzebauruchomićswojąfirmę i zakończyćwalkę z przełożonym. Pomysł, dobry plan – i co dalej? Od jakiegoś czasuwłasnąfirmęmożnaszybkozarejestrować w Internecie.
Zadbaj o rodziców na emeryturze

A Ty myślisz o swojej emeryturze?

Świadczenia emerytalne to rodzaj bezpieczeństwa na przyszłość w postaci wynagrodzenia pieniężnego dla starszych osób, które nie mogą uczestniczyć już pracy zarobkowej. Dawniej mówiono o niej renta starcza.