Biuro tłumaczeń
tłumacz na wystąpieniu

Z jakich przyczyn warto zostać tłumaczem?

Nie chcesz mieć sporych kłopotów na krajowym rynku pracy? W takim razie powinieneś myśleć! Czyli powinieneś posiadać te umiejętności, których nie ma przeciętny Kowalski. Ba, powinieneś skupić się na tym by robić to czego tak naprawdę nie mogą zrobić nawet bardzo wykształceni ludzie. W skrócie - musisz znaleźć sensowną niszę!
Dokumenty

Pozycja na rynku biura tłumaczeń po wstąpieniu naszego kraju do Unii Europejskiej. Co się uległo zmianie?

Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej jest zazwyczaj oceniane różne sposoby, nie mało jest także ludzi, którzy są nastawieni dość negatywnie, nawet mimo to, że od tej ważnej decyzji upłynęło już prawie osiem lat. Bez wątpienia istnieją jednak firmy, jakie utęsknieniem wspominają czas, w którym staliśmy się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej, moment ten ich znaczenia na rynku europejskim, co oczywiście przyczyniło się do wzrostu ich przychodów. Ich lista nie jest wcale krótka, kluczową pozycję ma biuro tłumaczeń.
długopis

Wskazujemy najlepszych naszym zdaniem fachowców w dziedzinie tłumaczeń

Przekładanie tekstu nie opiera się tylko na przełożeniu wszystkich słów na dany język. W zawodowym przekładzie, pozostawiony jest pierwotny kontekst oraz wszelkie niuanse językowe. Tego rodzaju szczegółowe przełożenie tekstu na inny język zabiera sporo czasu i wymaga wysokich kompetencji ze strony tłumacza. Ze względu na niewielką ilość specjalistów w zakresie tłumaczeń, profesjonalne tłumaczenia są bardziej kosztowne od tych wykonanych przez studentów filologii. Wybierając osobę do tłumaczenia, dobrze jest dowiedzieć się jakie posiada certyfikaty językowe, warto także obejrzeć referencje wystawione przez wcześniejszych klientów. W ostateczności, opinii o tłumaczu można poszukać na specjalistycznych stronach internetowych.
Praca, biznesmen

Dlaczego warto uczyć się w naukę języków obcych

Obecnie bardzo trudno funkcjonować na rynku pracy umiejętności językowych, zwłaszcza bez znajomości j angielskiego. Firmy praktycznie cały czas żądają, aby ich potencjalni pracownicy posiadali szereg kwalifikacji, między innymi umiejętność posługiwania się językiem obcym .