Rynek

Spadki cen na rynku nieruchomości

Przełom 2011/2012 to czas nurkowania w dół cen na rynku nieruchomości. Tańsze są metraże na rynku wtórnym i pierwotnym, mniej wyłożymy także za budynki willowe. Bez różnicy, czy to jest Kraków czy Katowice, sprzedaż mieszkań przeżywa krach. Niezmienny poziom złotówek za m2 występuje tylko w popularnych częściach wielkich ośrodków miejskich. Nie inaczej jest w wypadku nieruchomości luksusowych.
Pisanie na klawiaturze

Co robić, aby mieć możliwość dobrych zarobków w branży IT?

Dzisiejszy świat jest niemalże w pełni zależny od komputerów i Internetu. Gdyby teoretycznie z dnia na dzień padły dosłownie wszystkie komputery świata, pewnie stracilibyśmy zatrudnienie bądź oszczędności bankowe. Pewnie po jakimś okresie czasu żylibyśmy jak dawniej, ale gospodarka już nigdy - przynajmniej w najbliższych latach, nie podniosłaby się. To pokazuje, że nawet całkowicie wykluczeni technologicznie ludzie, głównie emeryci, nie żyliby dobrze w takim świecie, w którym to najzwyczajniej w świecie zabrakłoby komputerów.
Inwestycje, nieruchomości

Sprzedaż mieszkań na rynku nieruchomości

Od końca minionego roku ceny powierzchni mieszkalnych spadają. Analitycy uważają, że ta tendencją zachowa się przez znaczący okres, jest szansa, że aż do przyszłego roku. Podobnie prezentuje się sytuacja na rynku willowym. Tam gwałtowny krach wystąpił parę miesięcy temu i obserwujemy go teraz. Czy jest to w takim razie dobry czas, by kupić sobie własne M? Wygląda na to, że tak, lecz może powinno się chwilę odwlec decyzję, by natrafić na lepsze okazje. Za parę miesięcy niska sprzedaż mieszkań może spowodować powtarzające się spadki cen.
Inwestycje, nieruchomości

Obligacje korporacyjne, obligacje komunalne, obligacje skarbowe

Nasz kraj ze stabilnym wzrostem PKB i spadającym długiem wyróżnia się na tle Europy. Oznacza to, że obligacje skarbowe cieszą się wzrastającą popularnością i posiadają zaufaniekupujących, a obligacje korporacyjne przynoszą wysokie zyski. W tym krótkim artykule opiszę trzy rodzaje obligacji, bo ten rok to idealna okazja, by zainwestować i pewnie pomnożyć swoje oszczędności.
Pieniądze, Euro

Mieszkania Poznań na sprzedaż

Obecnie jest coraz więcej mieszkań w Poznaniu na sprzedaż. Większość z nich pochodzi na pewno z rynku wtórnego, ale także firmy deweloperskie Poznań budują nowe nieruchomości. Mają one tę przewagę nad używanymi, że znajduje się w nich sporo dodatkowych udogodnień, takich jak monitoring, place zabaw, wideofony itp., których często nie ma w starym budownictwie. Przykładowo deweloper Poznań oferuję mieszkania o podwyższonym standardzie.
nauka

Co studiować? Turystyka i rekreacja

Każdy absolwent szkoły średniej, który ma zamiar rozpocząć studia magisterskie, staje przed kluczowym wyborem - który kierunek nauki wybrać? Jest to szczególnie istotna decyzja, ponieważ wpływa ona nie tylko na kolejne kilka lat życia młodej osoby ale również na następującą karierę i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie upraszcza niepewna sytuacja na rynku pracy, który w ostatnich latach zmienia się ustawicznie, razem ze zmianami światowej i ogólnokrajowej koniunktury.
konstrukcja zrobiona z banknotów

Efektywne zarządzanie własnymi funduszami

Przyszło nam żyć w czasach, kiedy naprawdę efektywne zarządzanie swoimi osobistymi finansami może nam sprawiać sporo trudności. Z drugiej jednak strony lekceważące traktowanie tych kwestii również nie kończy się zbyt dobrze, zatem każdy z nas powinien po prostu poświęcić na to trochę uwagi.
biuro

Czas najwyższy na własne biuro

Zwiększająca się liczba inwestycji biurowych, nakręcanych wzrastającym zapotrzebowaniem, nie miało odpowiedniej ilości czasu jeszcze wywrzeć nacisku na kurczącą się po kryzysie podaż. Jaka jest sytuacja wśród biurowców?
pomysł na lepszy świat

Portal crowdfundingowy

Wielu finansistów od lat głowi się nad tym, w jaki sposób postępować, aby osiągać najlepsze wyniki w tej branży. Specjaliści co do jednego nie mają wątpliwości i mówią jednym głosem – przemyślane działanie oraz we właściwy sposób prowadzone finansowanie społecznościowe ma sporo zalet i przyda się każdemu przedsiębiorcy. Crowdfunding zyskuje stale na znaczeniu, także jeśli chodzi o nasz kraj. Zysk zostanie spostrzeżony już w niedługim czasie!

Branża sprzedaży domów

Od zeszłego miesiąca na rynku budownictwa jednorodzinnego jesteśmy świadkami krachu. Nie jest to dobra wieść dla deweloperów i osób, które planują szybko i korzystnie sprzedać nieruchomość. Patrząc inaczej, to wspaniaławiadomość dla każdego, kto chce znaleźć domek w ultra przystępnej cenie!
1 2 3 4