Rynek
Pisanie na klawiaturze

Co robić, aby mieć możliwość dobrych zarobków w branży IT?

Aktualny świat jest niemal w 100% zależny od komputerów i Internetu. Gdyby teoretycznie z dnia na dzień padły dosłownie wszystkie komputery na świecie, zapewne utracilibyśmy pracę czy oszczędności w banku. Zapewne po pewnym czasie poradzilibyśmy sobie, ale gospodarka już raczej nigdy - a przynajmniej w najbliższym czasie, nie byłaby zdrowa. To doskonale pokazuje, że nawet całkowicie wykluczeni technologicznie ludzie, głównie emeryci, nie funkcjonowaliby odpowiednio w tym świecie, w którym to najzwyczajniej nie byłoby komputerów.

Najnowsze tendencje na rynku biur

Zwiększająca się liczba inwestycji biurowych, nakręcanych rosnącym popytem, nie miało odpowiedniej ilości czasu jeszcze wywrzeć nacisku na kurczącą się po kryzysie podaż. Jaka jest sytuacja wśród biurowców?
budynek

Budowanie hal przemysłowych

Chyba nigdy nie myśleliście jak funkcjonuje branża parająca się halami przemysłowymi. Wszędzie wokół można znaleźć tego rodzaju konstrukcje, a budowa hal wymaga ogromnego doświadczenia i wypróbowanych rozwiązań, żeby zagwarantować najlepszą jakość i bezpieczeństwo. Na tym rynku jest spora konkurencja, lecz przy decyzji odnośnie firmy budowlanej nie tylko cena ma znaczenie. Ogromnie ważne są normy wykonania, dlatego że takiego typu konstrukcje muszą spełniać szereg warunków bezpieczeństwa.
Inwestycje, nieruchomości

Sprzedaż mieszkań na rynku nieruchomości

Od ostatniego kwartału 2011 ceny powierzchni mieszkalnych maleją. Specjaliści uważają, że ten trend się utrzyma przez znaczący czas, jest szansa, że aż do następnego roku. Analogicznie wygląda ta kwestia na rynku willowym. Tam gwałtowny spadek zdarzył się 3 miesiące temu i widać go do dzisiaj. Czy mamy zatem najlepszy czas, by sprawić sobie własne cztery kąty? Wygląda na to, że tak, choć może powinno się chwilę się wstrzymać, by upolować lepsze okazje. Za kilka miesięcy niska sprzedaż mieszkań może spowodować powtarzające się spadki cen.
podatki

Fuzja przedsiębiorstw a sprawozdanie finansowe

W dzisiejszej gospodarce, cechującej się dużą liczbą konkurujących ze sobą podmiotów gospodarczych oraz wieloma powiązaniami między czynnikami mającymi pośredni lub bezpośredni wpływ na koniunkturę, coraz trudniej przychodzi pojedynczym przedsiębiorstwom zdobycie udziału w rynku.

Branża sprzedaży domów

Od maja na rynku domów na sprzedaż jesteśmy świadkami krachu. Nie jest to optymistyczna wieść dla firm pośredniczących i osób, które chcą w krótkim czasie i korzystnie sprzedać nieruchomość. Z drugiej strony, to fantastycznawiadomość dla każdego, kto chce upolować domek w bardzo okazyjnej cenie!

Spadki cen na rynku nieruchomości

Trzy ostatnie kwartały to okres nurkowania w dół cen na rynku budownictwa. Coraz mniej kosztują mieszkania na rynku wtórnym i pierwotnym, mniej wyłożymy również za wille. Niezależnie, czy to jest Poznań czy Gdańsk, sprzedaż mieszkań przeżywa zastój. Stabilny poziom cen za metr kwadratowy występuje jedynie w popularnych częściach większych miast . Analogicznie jest w wypadku nieruchomości luksusowych.
Cloud computing

Cloud computing gwarantuje sporo oszczędności i korzyści

Obecnie na rynku zdecydowanie częściej pojawia się wiele pozytywnych opinii odnośnie tzw. chmury, jaka używana była do tej pory jedynie w dużych korporacjach i nie zawsze w formie podstawowego oprogramowania.

Małe firmy, mogą aktualnie skorzystać z chmury w pełnym zakresie, co umożliwia generować sporo korzyści. Głównie posiadanie tego systemu oddziałuje na zmniejszenie kosztów. Oczywiście specjalista IT jest potrzebny, gdyż musi on dbać o sprzęt komputerowy, działanie sieci, jak również dysponowanie zasobami pamięciowymi.
Pieniądze, Euro

Mieszkania Poznań na sprzedaż

współcześnie jest coraz więcej mieszkań w Poznaniu na sprzedaż. Większość z nich pochodzi oczywiście z rynku wtórnego, jednak także firmy deweloperskie Poznań budują nowe obiekty. Mają one tę przewagę nad używanymi, że znajduje się w nich dużo dodatkowych udogodnień, takich jak monitoring, place zabaw, wideofony itp., których często nie ma w starym budownictwie. Przykładowo deweloper Poznań proponuję mieszkania o podwyższonym standardzie.
szkolenie

Z jakiego powodu kadra kierownicza powinna się obecnie często szkolić?

Prowadzenie swojej działalności gospodarczej, niezależnie od tego czy jest to kilkuosobowa firma czy wielkie przedsiębiorstwo, to problematyczne zadanie. Każdy przedsiębiorca musi pamiętać, że podstawowe znaczenie ma kapitał ludzki. To właśnie pracownicy firmy w dużej mierze decydują o tym, czy zrealizowane zostaną wymagane cele. Bardzo ważni są też kierownicy, który kontrolują pracę zatrudnianych osób i rozdzielają obowiązki.
1 2 3 4