Rynek

Spadki cen na rynku nieruchomości

Przełom 2011/2012 to okres spadków cen na rynku nieruchomości. Tańsze są lokale obrocie wtórnym i pierwotnym, mniej wyłożymy też za wille. Bez różnicy, czy to jest Poznań czy Katowice, sprzedaż mieszkań dotyka zastój. Stabilny poziom cen za m2 da się zauważyć czasem w będących na fali częściach wielkich miast . Nie inaczej jest w przypadku nieruchomości luksusowych.
biuro

Czas najwyższy na własne biuro

Coraz więcej inwestycji o przeznaczeniu gospodarczym, nakręcanych wzrastającym zapotrzebowaniem, nie miało szans jeszcze wywrzeć nacisku na kurczącą się po stagnacji podaż. Jakie właściwie są perspektywy w segmencie biurowym?
Inwestycje, nieruchomości

Sprzedaż mieszkań na rynku nieruchomości

Od końca 2011 ceny powierzchni mieszkalnych spadają. Analitycy uważają, że ta tendencją zachowa się przez dłuższy okres, bardzo możliwe, że aż do przyszłego roku. Analogicznie wygląda sytuacja na rynku willowym. Tam gwałtowny spadek wystąpił parę miesięcy temu i widać go do dzisiaj. Czy okazuje się to w takim razie dobry czas, by kupić sobie własne M? Dużo wskazuje na to, że tak, choć może lepiej jeszcze poczekać, by natrafić na lepsze okazje. Za parę miesięcy niska sprzedaż mieszkań może wywołać kolejne obniżki cen.
budynek

Budowanie hal przemysłowych

Najprawdopodobniej nigdy nie sprawdzaliście jak działa branża zajmująca się halami przemysłowymi. Na każdym kroku widać tego rodzaju konstrukcje, a budowa hal wymaga sporego doświadczenia i sprawdzonych rozwiązań, by zapewnić najwyższą jakość i bezpieczeństwo. Na tym rynku istnieje spora konkurencja, lecz przy decyzji odnośnie firmy budowlanej nie tylko koszt ma znaczenie. Ogromnie ważne są normy wykonania, gdyż tego typu konstrukcje muszą spełniać szereg warunków bezpieczeństwa.
nauka

Co studiować? Turystyka i rekreacja

Każdy absolwent szkoły średniej, który ma zamiar podjąć studia magisterskie, zostaje postawiony przed istotnym wyborem - który profil nauki wybrać? Jest to zwłaszcza ważna decyzja, ponieważ wpływa ona nie tylko na kolejne 5 lat życia młodego człowieka ale również na następującą pracę zawodową i sytuację materialną. Podjęcia decyzji nie ułatwia chwiejna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w minionych latach zmienia się ustawicznie, wraz ze zmianami światowej i krajowej koniunktury.
Pisanie na klawiaturze

Co robić, aby mieć możliwość dobrych zarobków w branży IT?

Aktualny świat jest niemal w 100% zależny od komputerów i Internetu. Gdyby teoretycznie z dnia na dzień padły dosłownie wszystkie komputery na świecie, zapewne utracilibyśmy pracę czy oszczędności w banku. Zapewne po pewnym czasie poradzilibyśmy sobie, ale gospodarka już raczej nigdy - a przynajmniej w najbliższym czasie, nie byłaby zdrowa. To doskonale pokazuje, że nawet całkowicie wykluczeni technologicznie ludzie, głównie emeryci, nie funkcjonowaliby odpowiednio w tym świecie, w którym to najzwyczajniej nie byłoby komputerów.

Najnowsze tendencje na rynku biur

Zwiększająca się liczba inwestycji biurowych, nakręcanych rosnącym popytem, nie miało odpowiedniej ilości czasu jeszcze wywrzeć nacisku na kurczącą się po kryzysie podaż. Jaka jest sytuacja wśród biurowców?
podatki

Fuzja przedsiębiorstw a sprawozdanie finansowe

W dzisiejszej gospodarce, cechującej się dużą liczbą konkurujących ze sobą podmiotów gospodarczych oraz wieloma powiązaniami między czynnikami mającymi pośredni lub bezpośredni wpływ na koniunkturę, coraz trudniej przychodzi pojedynczym przedsiębiorstwom zdobycie udziału w rynku.

Branża sprzedaży domów

Od maja na rynku domów na sprzedaż jesteśmy świadkami krachu. Nie jest to optymistyczna wieść dla firm pośredniczących i osób, które chcą w krótkim czasie i korzystnie sprzedać nieruchomość. Z drugiej strony, to fantastycznawiadomość dla każdego, kto chce upolować domek w bardzo okazyjnej cenie!
Cloud computing

Cloud computing gwarantuje sporo oszczędności i korzyści

Obecnie na rynku zdecydowanie częściej pojawia się wiele pozytywnych opinii odnośnie tzw. chmury, jaka używana była do tej pory jedynie w dużych korporacjach i nie zawsze w formie podstawowego oprogramowania.

Małe firmy, mogą aktualnie skorzystać z chmury w pełnym zakresie, co umożliwia generować sporo korzyści. Głównie posiadanie tego systemu oddziałuje na zmniejszenie kosztów. Oczywiście specjalista IT jest potrzebny, gdyż musi on dbać o sprzęt komputerowy, działanie sieci, jak również dysponowanie zasobami pamięciowymi.
1 2 3 4