IT
migawka - dom

Niejednokrotnie zdarzają się sytuacje, gdy musimy coś przetłumaczyć - na szczęście dziś zawsze wyszukamy biuro tłumaczeń w każdym mieście

Nierzadko jesteśmy w stanie przetłumaczyć jakiś nietrudny tekst samodzielnie. Problemy zaczynają się jednakże, kiedy tłumaczenie powinno być notarialne.
sieć

Codzienne decyzje oszczędnościowe, innymi słowy czy oszczędzanie jest trudne?

Oszczędzanie jest trudne jak też niewygodne – to najczęstsze argumenty, które słucham od osób, jakie tłumaczą mi z jakiej przyczyny nie liczą się z pieniążkami.
Praca przy komputerze

Rozproszone przetwarzanie danych

Od jakiegoś czasu trwają prace mające na celu zaprojektowanie pierwszego na świecie komputera kwantowego. Ma być on tańszy od do tej pory wykorzystywanych superkomputerów, a przez jego ogromną moc obliczeniową będzie on ogromnie przydatny w kryptografii i przetwarzaniu danych.
system zarządzania

W dzisiejszych czasach dużo osób stosunkowo regularnie zmienia firmę - nie wydaje się to już tak dziwne jak jeszcze dwadzieścia lat temu

Jeszcze za czasów socjalizmu większość ludzi pracowała w tym samym zakładzie przez całe życie. Było to oznaką rzetelności, lojalności oraz dobrą opinią dla rodziny.
Zaginieni w sieci

Zdobądź wartościową pracę w IT

Ogólnie pojęta branża IT już od bardzo długiego czasu przeżywa bardzo intensywny rozwój, i obecnie z pewnością zalicza się do zdecydowanie najważniejszych gałęzi całej nowoczesnej gospodarki. Nie ma w tym jednak absolutnie niczego dziwnego, ponieważ same usługi z tego zakresu charakteryzują się bardzo dużym zróżnicowaniem i w wielu przypadkach odgrywają bardzo istotną rolę w życiu codziennym praktycznie każdego z nas.
Pisanie na klawiaturze

Co robić, aby mieć możliwość dobrych zarobków w branży IT?

Aktualny świat jest praktycznie w 100% zależny od Internetu oraz komputerów. Gdyby czysto hipotetycznie nagle padły dosłownie wszystkie komputery na świecie, pewnie utracilibyśmy pracę czy oszczędności w banku. Pewnie po jakimś okresie czasu żylibyśmy jak dawniej, ale gospodarka już nigdy - a przynajmniej w najbliższych latach, nie byłaby zdrowa. To pokazuje, że nawet kompletnie wykluczeni technologicznie ludzie, przede wszystkim emeryci, nie funkcjonowaliby dobrze w tym świecie, w którym najzwyczajniej w świecie zabrakłoby komputerów.
biurko

Oprogramowanie dla firm

Niełatwo zobrazować sobie nawet małe przedsiębiorstwo bez komputera. Dobór programów dla firm jest skomplikowany. Rynek jest spory, a przedsiębiorcy nie zawsze go znają.
fundusze inwestycyjne dla firm

Kilka słów odnośnie funduszy inwestycyjnych

Fundusze inwestycyjne deklarują w swoim statucie (i nierzadko również w nazwie) w jakie instrumenty finansowe będą inwestować. Wybór tych instrumentów jest bardzo ważny - wpływa na potencjalny zysk, który fundusz ma szansę wypracować ale również na ryzyko, jakie wiąże się z inwestycją w ten fundusz.


Kilka słów odnośnie funduszy inwestycyjnych

W związku z powyższym inwestor przed wyborem konkretnego funduszu powinien poznać polITykę funduszu - w które instrumenty inwestuje, zbadać potencjalny zysk i ryzyko, dobrać dla siebie najbardziej odpowiedni fundusz bądź portfel funduszy.
wyjazdy

Czy ekonomia to dziedzina wiedzy znana każdemu? Czy opłaca się powierzyć swoje finanse fachowcom?

Podobno sporo ludzi nie lubi rozmawiać o finansach. Natomiast trzeba również powiedzieć, że nie wszyscy się na tym temacie znają. Kwestia polega na tym, iż taki temat do prostych nie należy, gdyż na rynku istnieje dużo różnych mechanizmów, jak również produktów finansowych, jakie nie są tak codzienne, a jedynie dostępne dla małej ilości osób.
podróż

Jak najlepiej przygotować oznakowanie reklamowe, aby zobaczyła je jak największa ilość ludzi?

Nowoczesne agencje marketingowe nie zatrudniają jedynie fachowców ds. reklamy czy też artystów i copywrITerów. W takich firmach mają również posadę osoby, które posiadają uprawnienia do wykonywania prac na znacznych wysokościach i uprawnienia elektryczne oraz inne wymagane certyfikaty.
1 2