Studia
prawo i praca

Najlepsze zawody na trudne czasy

Ostatnie czasy wyraźnie uwidoczniły, że młodzi ludzie dokładnie powinni pomyśleć o studiach, gdyż kiepski kierunek może skutkować później kłopotami w znalezieniu zatrudnienia. Jakie zatem zawody są godne rozważenia i na co patrzeć przy składaniu podań na studia? Pytamy o to osoby pracujące w różnych firmach.
uczelnia

Jaki kierunek wybrać do studiowania?

O ile w obecnym roku będziesz maturzystą i przewidujesz, że raczej dostaniesz wyniku, który da ci przepustkę do nauki na normalnym uniwersytecie, nie martw się. We Wrocławiu od dawna funkcjonuje sporo uczelni wyższych, na które przyjmą cię praktycznie bez większych kłopotów.
Studenci

Jeżeli szkoły wyższe to wyłącznie studia informatyka

Szkolnictwo wyższe w naszym kraju z roku na stale rozbudowuje swoją ofertę, modyfikując szkoły wyższe i ich programy kształcenia zgodnie z duchem czasu. Kiedy chodzi o aktualne studia informatyka jako kierunek może pochwalić się się sporym zainteresowaniem przyszłych studentów i studentek.
prawo

O zakresie działalności radcy prawnego

Radca prawny do niedawna służył obsłudze prawnej firm państwowych w ograniczonym obszarze. Chociaż jest zawodem znajomym, to w Polsce jest niebywale mała świadomość obrębu pracy w tej profesji. Dziś radcy prawni (Kraków) mają możliwość nas reprezentować w przedmiotach majątkowych, rodzinnych i ubezpieczeniowych. Radca prawny jest nadzwyczaj ważną postacią, jaka pełni zawód zapisany w rangę zawodów zaufania zbiorowego. Uprawnienia i charakter profesji radców prawnych niezwykle zbliżyły się do zawodu adwokata.
książki

Wrocław - miasto studenckie

Przychodzi taki moment w naszym życiu, gdy każdy rozważa, jakie miejsce powinien wybrać by zacząć w nim naukę. Studia Wrocław? Warszawa? Teraz zastanówmy się na tym pierwszym punkcie.
Studenci

Studiowanie we Wrocławiu

Nadchodzi taki moment w naszym życiu, gdy każdy zastanawia się, jakie miasto powinien obrać aby rozpocząć w nim studiować. Studia Wrocław? Kraków? Dzisiaj skupmy się na tym pierwszym punkcie.
ratusz

Wrocław – dolnośląska stolica nauczania

Zdarza się, że podczas kluczowych testów pojawia się moment słabości, fatalny dzień lub zwyczajny brak szczęścia. Kiepsko wypełniony sprawdzian maturalny może spowodować, że nie pójdziesz na wybrane studia.
Studenci

Dolnośląskie uczelnie prywatne niesamowicie rekomendowane

Niezaprzeczalnie znakomitą możliwością okazują się studia podyplomowe, jakie stają się przepustką do awansu. Jest to również szansa, którą każdy z nas po z której każdy może skorzystać. Z rozmaitych powodów może się okazać, że rewelacyjnie sprawdzamy się w całkowicie innej dziedzinie niż moglibyśmy się spodziewać. Wiele kierunków, z propozycji których możemy skorzystać po ukończeniu swoich studiów, daje do dyspozycji również wiele możliwości. Jak je wykorzystamy – to już zależne jest od nas samych.
Studenci

Czy warto zacząć studia we Wrocławiu?

O tym, że warto iść na studia, nie trzeba nikogo przekonywać. W naszym świecie ludzie bez studiów wyższych mogą nawet nie myśleć o dobrej robocie i spektakularnej karierze. Tylko ukończenie studiów oraz posługiwanie się językiem obcym zaowocuje intratną pracę. Ale to nie najważniejszy powód, by iść na studia. Tym bardziej jeśli pragniemy kontynuować naukę po liceum we Wrocławiu.
studia

Studia we Wrocławiu

Wybierając najlepsze szkoły wyższe albo liczące się w kraju oraz poza jego granicami uniwersytety młodzi ludzie mają szanse na zrealizowanie swoich marzeń i pasji. Ponadto każda osoba może odnaleźć kierunek, który interesuje ją szczególnie oraz poznać ludzi, z którymi kiedyś być może będzie realizować swoje cele, intensywnie pracując nad rozmaitymi projektami. Decydując się na kierunki takie jak filologia angielska lub również całkowicie odmienne, jak logistyka, kreuje się swoją zawodową przyszłość w młodym wieku.
1 2 3 4