Studia
uczelnia

Jaki kierunek wybrać do studiowania?

Jeżeli w trwającym roku będziesz podchodził do egzaminu dojrzałości i przewidujesz, że raczej zdobędziesz rezultatu, który da ci możliwość studiów na państwowym uniwersytecie, nie martw się. W stolicy Dolnego Śląska od dawna funkcjonuje wiele uczelni wyższych, na które przyjmą cię w zasadzie bez większych problemów.
zajęcia szkolne

Specjaliści IT nie narzekają na brak stanowisk w naszym kraju

Aktualnie coraz więcej ludzi decyduje się na studia na kierunku informatycznym. Obecnie bowiem informatyk to jeden z najbardziej pożądanych zawodów. Wynika to przede wszystkim z rozwijającej się komputeryzacji, w efekcie której w mało którym zakładzie pracy na dzień dzisiejszy nie stosuje się urządzeń komputerowych. Zakres obowiązków takiego pracownika zmieniał się na przestrzeni lat razem z ewolucją technologii i zwiększeniem się roli Internetu.
ratusz

Wrocław – dolnośląska stolica nauczania

Zdarza się, że w czasie najważniejszych sprawdzianów przychodzi chwila słabości, zły dzień bądź zwyczajny pech. Kiepsko wypełniony egzamin dojrzałości może uczynić, że nie dostaniesz się na wymarzone studia.
prawo i praca

Najlepsze zawody na trudne czasy

Minione lata wyraźnie zaprezentowały, że młodzi absolwenci dokładnie powinni rozważyć wybierane studia, gdyż kiepski kierunek może skutkować później kłopotami w znalezieniu zatrudnienia. Jakie zatem zawody są godne uwagi i na co zwrócić uwagę przy składaniu podań na studia? Pytamy o to osoby pracujące w wielu firmach.
Studenci

Jeżeli szkoły wyższe to wyłącznie studia informatyka

Szkolnictwo wyższe w Polsce z roku na stale powiększa swoją ofertę, modyfikując szkoły wyższe oraz ich programy kształcenia zgodnie z duchem czasu. Biorąc pod uwagę studia informatyka jako kierunek może pochwalić się się ogromnym zainteresowaniem przyszłych studentów i studentek.
pracownik jednej z firm IT

Możliwości kariery

W tym roku szkolnym będziesz absolwentem liceum i nie zdecydowałeś jeszcze, na jaki kierunek studiów się wybrać? Zapraszamy do przeczytania tego poradnika – jest szansa, że dzięki niemu wszystko stanie się jaśniejsze.

Wygląda na to, że obecnie przyszłościowym kierunkiem są studia informatyczne.
Studenci

Wzięte uczelnie wyższe

Szkolnictwo wyższe w naszym kraju z roku na permanentnie rozbudowuje swoją ofertę, zmieniając szkoły wyższe i ich programy nauczania wraz z duchem czasu. Gdy chodzi o dzisiejsze studia informatyka jako kierunek może pochwalić się się niemałym zainteresowaniem przyszłych studentów oraz studentek.
studia

Studia we Wrocławiu

Wybierając renomowane szkoły wyższe albo liczące się w Polsce i poza jego granicami uniwersytety młodzież ma szanse na zrealizowanie swych marzeń oraz zainteresowań. Dodatkowo każda osoba może znaleźć kierunek, który nurtuje ją szczególnie i spotkać ludzi, z którymi w przyszłości być może będzie realizować swoje cele, systematycznie pracując nad rozmaitymi projektami. Wybierając kierunki takie jak filologia angielska czy też zupełnie odmienne, jak logistyka, tworzy się swoją zawodową przyszłość w młodym wieku.
prawo

O zakresie działalności radcy prawnego

Radca prawny do niedawna służył obsłudze prawnej jednostek państwowych w ograniczonym obrębie. Chociaż jest zawodem znanym, to w Polsce jest niezmiernie niska świadomość obszaru pracy w tej profesji. Dziś radcy prawni (Kraków) mają możliwość nas reprezentować w przedmiotach majątkowych, rodzinnych i ubezpieczeniowych. Radca prawny jest niezmiernie ważną postacią, która pełni fach wpisany w kategorię zawodów zaufania zbiorowego. Przywileje i zakres pracy radców prawnych ogromnie zbliżyły się do zawodu adwokata.
książki

Wrocław - miasto studenckie

Przychodzi taki dzień w naszym życiu, gdy każdy myśli, jakie miejsce miałby wybrać by zacząć w nim studia. Studia Wrocław? Kraków? W tej chwili skupmy się na tym pierwszym punkcie.
1 2 3 4