Studia
Studenci

Wzięte uczelnie wyższe

Dalsze nauczanie w Polsce z roku na nadal rozbudowuje swą ofertę, zmieniając szkoły wyższe i ich programy kształcenia wraz z duchem czasu. Kiedy chodzi o aktualne studia informatyka jako kierunek może cieszyć się się dużym zainteresowaniem przyszłych studentów oraz studentek.
ratusz

Wrocław – dolnośląska stolica nauczania

Zdarza się, że podczas wielkich egzaminów pojawia się moment słabości, fatalny dzień bądź banalny pech. Niedobrze zdany test maturalny może spowodować, że nie pójdziesz na dobre studia.
uczelnia

Jaki kierunek wybrać do studiowania?

O ile w trwającym roku będziesz podchodził do egzaminu dojrzałości i sądzisz, że raczej dostaniesz wyniku, który da ci szansę studiów na normalnym uniwersytecie, nie stresuj się. We Wrocławiu od dawna działa wiele szkół wyższych, na które zostaniesz przyjęty w zasadzie bez większych trudności.
zajęcia szkolne

Specjaliści IT nie narzekają na brak stanowisk w naszym kraju

Aktualnie coraz więcej ludzi decyduje się na studia w kierunku informatyki. Na chwilę obecną bowiem specjalista IT to jeden z nagminnie poszukiwanych zawodów. Wypływa to w pierwszej kolejności z postępującej komputeryzacji, w wyniku której w mało którym zakładzie pracy na chwilę obecną nie wykorzystuje się komputerów. Zakres obowiązków informatyka ewoluował w miarę upływu lat razem z rozwojem technologii i zwiększeniem się roli sieci WWW.
Studenci

Jeżeli szkoły wyższe to wyłącznie studia informatyka

Dalsze nauczanie w Polsce z roku na permanentnie powiększa swą ofertę, modyfikując szkoły wyższe i ich programy nauczania wraz z duchem czasu. Biorąc pod uwagę studia informatyka jako kierunek może pochwalić się się niemałym zainteresowaniem przyszłych studentów i studentek.
Studenci

Studiowanie we Wrocławiu

Przychodzi taki moment w naszym życiu, kiedy każdy zastanawia się, jakie miejsce miałby obrać aby rozpocząć w nim naukę. Studia Wrocław? Katowice? Teraz skupmy się na tym pierwszym mieście.
prawo i praca

Najlepsze zawody na trudne czasy

Ostatnie czasy dobitnie uwidoczniły, że młodzi ludzie szczegółowo powinni rozważyć wybierane kierunki studiów, bo nietrafiony kierunek może skutkować później problemami w zdobyciu zatrudnienia. Jakie więc zawody są godne rozważenia i na co patrzeć przy składaniu podań na studia? Pytamy o to ludzi pracujących w różnych zawodach.
Gazeta.ie

Praca na wyspie

Wędrówka młodych Polaków za pieniędzmi trwa w najlepsze. Chociaż w Europie straszy kryzys, bez przerwy wymagamy raju, gdzie dałoby się bez problemu zarobić, cóż odłożyć i finalnie wrócić do kraju. Niektórzy twierdzili, że to Irlandia była miejscem marzeń.
sędzia

Jakie możliwości pracy czekają na młodego prawnika

Często czytamy, że ktoś marzy o zostaniu prawnikiem. Droga do sukcesu jest tu oczywiście bardzo kręta i ciężka. Istotne jest doświadczenie i znajomość na konkretnych dziedzinach, co przyzna każdy. Mimo to samo powiedzenie prawnik jest zbyt ogólne. Jakie zawody mogą wykonywać osoby po tych studiach?
Prawo

Czy radca prawny to profesja z przyszłością?

Coraz częściej słynnym zawodem jest radca prawny. Aby stać się nim trzeba ukończyć studia magisterskie na studiach prawniczych w naszym kraju lub za granicą pod warunkiem, że studia te uznane są za równorzędne w Polsce. Następnie ukończyć aplikację radcowską i zostać wprowadzonym na listę radców prawnych.
1 2 3 4