Studia
studenci

Kierunki studiów – w jaki sposób je zdecydować?

Wybór drogi życiowej nigdy nie należy do prostych. Zazwyczaj jest on sporym dylematem. Gdy zbliża się matura to podstawowy temat rozmów pomiędzy młodymi ludźmi. Wszyscy z nich zastanawiają się, co robić, na czym się koncentrować, jak rozplanować swoje przyszłe życie. Dotychczas bardzo modne były szkoły wyższe i niemalże wszyscy w związku z tym wybierali się na studia. Sądziło się, że gwarantują one przepustkę do kariery, światłej przyszłości i bardzo dobrej pracy. Obecnie już patrzy się na to nieco inaczej. Młodzi ludzie zauważyli, że same studia nic nie dają, a często można sobie poradzić doskonale i bez nich.
Zajęcia w szkole

Najczęściej wybierane kierunki edukacji wyższej, czyli stała przewaga nauk humanistycznych.

Każdego roku kolejne tysiące absolwentów decyduje się na swój kierunek studiów, przez co decyduje też o całym swoim dorosłym życiu. Wyzwanie to jest na pewno szczególnie wymagające i sprawiające wiele problemów. Z tego też powodu nie ma nic dziwnego w tym, że sporo młodych osób sugeruje się spopularyzowanymi w danym czasie trendami, które niejako oddają panujące w społeczeństwie nastroje i najpilniejsze zapotrzebowania przedstawiane przez dzisiejsze czasy.
Naprawa samochodu

8 zagadnień o wykształcenia

Gdy pojawiła się w Polsce moda na studia wyższe, w latach 90-tych, całkowicie zapomnieliśmy o kształceniu zawodowym. A szkoda, bo obecnie brakuje takich specjalistów. Wielu jest magistrów różnorodnych kierunków bez szans na bardziej udane życie, którzy nierzadko emigrowali do innych krajów, żeby jakoś funkcjonować, a mało jest fachowców z prawdziwego zdarzenia. Właściwie Ci również wyjechali, ponieważ tam zarobią naprawdę lepiej.
egzamin

Czy zaznaczymy jak będzie wyglądała matura 2017?

Jeśli dobiega końca edukacja w szkole średniej, konieczne będzie potwierdzenie, czego wszyscy się przez ten czas nauczyli, a to zatwierdzenie później, będzie przekładać się na szansę uzupełniania nauki na studiach.
tłumacz

Czy decydować się na studia lingwistyczne? Czy wybrać mniej znane języki aby mieć pewniejszą pozycję w branży tłumaczeniowej?

Pewne osoby już od małego posiadają dobre kompetencje językowe. Zaczynają mówić szybciej niż rówieśnicy, mają bogaty zasób słownictwa, opowiadają sporo i kwieciście. Później wychodzi na jaw to, iż cechuje je przy tym bardzo niezły słuch i błyskawicznie uczą się innych języków. Zwykle wybierają następnie na studia lingwistyczne albo opuszczają kraj, y nauczyć się języka za granicą albo podjąć studia na uniwersytecie. Wiele osób rozpoczyna naukę w kraju i wyjeżdża na programy studenckie typu Erasmus, podejmując tam swoją pierwszą pracę i osiedlając się na zawsze.
ogniwo słoneczne

W jaki sposób zdobyć dobry zawód bez studiów oraz co zrobić, aby w szybkim okresie nauczyć się czegoś innego?

Szkoła wyższa to najpopularniejsza opcja zdobycia rzetelnego i ciekawego wykształcenia, a co za tym idzie zawodu, który da szansę kiedyś utrzymać się i realizować zamierzone plany. Jednak nie każdy ma możliwość oddać się w pełni na parę lat intensywnej nauce, jakie jest więc wyjście? Rozwiązaniem są szkoły policealne i kursy doszkalające.


W jaki sposób zdobyć dobry zawód bez studiów oraz co zrobić, aby w szybkim okresie nauczyć się czegoś innego?

Rozwój zawodowy jest teraz w pewnym znaczeniu odbiciem pozycji zawodowej, jest istotniejsza aniżeli kiedyś i kolejne szczeble są bardziej wyczekiwane, dlatego tak ważny jest ciągły rozwój.


sala wykładowa

Studiowanie, niezapomniany okres w życiu - jakie kierunek wybrać?

Wybór odpowiednich studiów nie jest prostym zadaniem. Szczególnie gdy jesteśmy młodzi i niekoniecznie wiemy co chcemy robić w swoim życiu. Często dobrze jest zapytać studiujących kolegów i koleżanki jak wyglądają ich studia oraz czy są z nich zadowoleni.
prawo

O zakresie działalności radcy prawnego

Radca prawny do niedawna służył obsłudze prawnej przedsiębiorstw państwowych w zawężonym obszarze. Chociaż jest zawodem znanym, to w Polsce jest nadzwyczaj niska świadomość odcinka pracy w tej profesji. Teraz radcy prawni (Kraków) mogą nas reprezentować w tematach materialnych, rodzinnych i ubezpieczeniowych. Radca prawny jest nadzwyczaj znaczącą postacią, która pełni zawód zapisany w odmianę zawodów zaufania zbiorowego. Przywileje i charakter profesji radców prawnych ogromnie zbliżyły się do zawodu adwokata.
Książki

W jaki sposób dobrze przygotować się do zdania matury?

Obecnie zdobycie ciekawego wykształcenia na pewno jest zamiarem wielu uczniów szkoły średniej. Aby wcielić w życie ten postulat potrzebne jest jednak dostanie się na wspaniałe studia, jakie zapewnią nam świetlaną przyszłość. Dużo uniwersytetów proponuje nam atrakcyjne kierunki studiów, których odbycie zapewnia nam znalezienie dobrze płatnej pracy.
Absolwenci, studia

Jakiego typu studia dają zatrudnienie?

Czy studia wyższe są potrzebne do prowadzenia szczęśliwego życia, w szczególności tego zawodowego? Z całą pewnością nie! Znajdzie się wiele osób, które ogólnie nie uskarżają się na swój los, a jakoś nie mają ponadprzeciętnego wykształcenia. Choć oczywiście i tak studia są wielce przydatne w typowym żywocie statystycznego Polaka.
1 2 3 4