Studia
zajęcia szkolne

Specjaliści IT nie narzekają na brak stanowisk w naszym kraju

Obecnie coraz więcej ludzi decyduje się na studia w kierunku informatyki. Na chwilę obecną bowiem informatyk to jeden z najbardziej pożądanych zawodów. Wynika to przede wszystkim z rozwijającej się komputeryzacji, w wyniku której w niewielu zakładach pracy na dzień dzisiejszy nie stosuje się komputerów. Zakres pracy takiego pracownika ewoluował w miarę upływu lat razem z rozwojem technologii i zwiększeniem się znaczenia Internetu.
Studenci

Studiowanie we Wrocławiu

Przychodzi taki moment w naszym życiu, kiedy każdy zastanawia się, jakie miejsce miałby obrać aby rozpocząć w nim naukę. Studia Wrocław? Katowice? Teraz skupmy się na tym pierwszym mieście.
uczelnia

Jaki kierunek wybrać do studiowania?

Jeśli w trwającym roku będziesz maturzystą i myślisz, że raczej zdobędziesz rezultatu, który da ci możliwość studiów na państwowym uniwersytecie, nie martw się. We Wrocławiu od dawna przyjmuje wiele szkół wyższych, na które zostaniesz przyjęty w zasadzie bez większych problemów.
prawo i praca

Najlepsze zawody na trudne czasy

Ostatnie czasy dobitnie uwidoczniły, że młodzi ludzie szczegółowo powinni rozważyć wybierane kierunki studiów, bo nietrafiony kierunek może skutkować później problemami w zdobyciu zatrudnienia. Jakie więc zawody są godne rozważenia i na co patrzeć przy składaniu podań na studia? Pytamy o to ludzi pracujących w różnych zawodach.
ratusz

Wrocław – dolnośląska stolica nauczania

Zdarza się, że podczas wielkich sprawdzianów przychodzi chwila słabości, fatalny dzień bądź po prostu brak szczęścia. Kiepsko napisany sprawdzian dojrzałości może sprawić, że nie zakwalifikujesz się na planowane studia.
Gazeta.ie

Praca na wyspie

Wędrówka młodych Polaków za pieniędzmi trwa w najlepsze. Chociaż w Europie straszy kryzys, bez przerwy wymagamy raju, gdzie dałoby się bez problemu zarobić, cóż odłożyć i finalnie wrócić do kraju. Niektórzy twierdzili, że to Irlandia była miejscem marzeń.
sędzia

Jakie możliwości pracy czekają na młodego prawnika

Często czytamy, że ktoś marzy o zostaniu prawnikiem. Droga do sukcesu jest tu oczywiście bardzo kręta i ciężka. Istotne jest doświadczenie i znajomość na konkretnych dziedzinach, co przyzna każdy. Mimo to samo powiedzenie prawnik jest zbyt ogólne. Jakie zawody mogą wykonywać osoby po tych studiach?
Prawo

Czy radca prawny to profesja z przyszłością?

Coraz częściej słynnym zawodem jest radca prawny. Aby stać się nim trzeba ukończyć studia magisterskie na studiach prawniczych w naszym kraju lub za granicą pod warunkiem, że studia te uznane są za równorzędne w Polsce. Następnie ukończyć aplikację radcowską i zostać wprowadzonym na listę radców prawnych.
Pieniędze

Finanse warszawskich firm

Kiedy otwieramy firmę, musimy być przygotowani na przeróżne sytuacje. Prowadzenie własnej działalności to wyjątkowo odpowiedzialne zajęcie, dlatego nie można sobie zezwolić na jakikolwiek kosztowny błąd. Jeżeli nie zdobyliśmy niezbędnej wiedzy, która pozwoli nam dobrze zarządzać firmą, trzeba te niedostatki nadgonić. W internecie możemy znaleźć wiele kursów i szkoleń, stworzonych właśnie dla debiutujących właścicieli firm. Można także zainwestować w swój rozwój i zapisać się na właściwe studia.
Studenci

Wzięte uczelnie wyższe

Szkolnictwo wyższe w Polsce z roku na rok rozbudowuje swoją ofertę, zmieniając szkoły wyższe i ich programy nauczania wraz z duchem czasu. Biorąc pod uwagę studia informatyka jako kierunek cieszy się dużym zainteresowaniem przyszłych studentów i studentek.
1 2 3 4