Studia
ratusz

Wrocław – dolnośląska stolica nauczania

Bywa tak, że w trakcie rozstrzygających sprawdzianów pojawia się chwila słabości, zły dzień lub zwyczajny brak szczęścia. Kiepsko zdany sprawdzian maturalny może sprawić, że nie zakwalifikujesz się na upragnione studia.
uczniowie podczas pracy w grupie

Do kogo skierowane są kursy zawodowe po zakończeniu liceum?

Na pewno każdy bardzo dobrze wie o tym, że bez właściwych kwalifikacji zazwyczaj nie możemy raczej cieszyć się zbyt dużymi szansami na znalezienie wymarzonej dla siebie posady na obecnym rynku pracy. Równocześnie jednak bardzo wielu ludzi znajduje się w sytuacji, kiedy to po zakończeniu liceum nie zamierzają studiować na żadnych uczelniach wyższych, a z drugiej strony brak umiejętności uniemożliwia im zdobywanie doświadczenia zawodowego i rozwijanie się w kierunku którym są akurat zainteresowani.
obraz przedstawiający prawników

Zawód adwokata - szczeble rozwoju

Z pewnością większość tegorocznych abiturientów dokonało już wyboru odpowiedniego kierunku studiów. Ale nie wszyscy są jeszcze do końca pewni, jaką drogą będą iść w dorosłym życiu. Młodzi ludzie zdają sobie doskonale sprawę z tego, że jest to pierwsza tak ważna decyzja w ich życiu, dlatego są tą sytuacją bardzo zestresowani. Nie powinniśmy w takim momencie wywierać presji na naszych dzieciach. Muszą one samodzielnie zadecydować o naszej przyszłości, nawet jeżeli ich decyzja jest naszym zdaniem błędna.
Studenci

Jeżeli szkoły wyższe to wyłącznie studia informatyka

Dalsze nauczanie w naszym kraju z roku na nadal ulepsza swoją ofertę, zmieniając szkoły wyższe oraz ich programy kształcenia zgodnie z duchem czasu. Biorąc pod lupę studia informatyka jako kierunek może pochwalić się się niemałym zainteresowaniem przyszłych studentów oraz studentek.
studenci

Kierunki studiów – w jaki sposób je zdecydować?

Wybór drogi życiowej nigdy nie należy do prostych. Zazwyczaj jest on sporym dylematem. Gdy zbliża się matura to podstawowy temat rozmów pomiędzy młodymi ludźmi. Wszyscy z nich zastanawiają się, co robić, na czym się koncentrować, jak rozplanować swoje przyszłe życie. Dotychczas bardzo modne były szkoły wyższe i niemalże wszyscy w związku z tym wybierali się na studia. Sądziło się, że gwarantują one przepustkę do kariery, światłej przyszłości i bardzo dobrej pracy. Obecnie już patrzy się na to nieco inaczej. Młodzi ludzie zauważyli, że same studia nic nie dają, a często można sobie poradzić doskonale i bez nich.
Zajęcia w szkole

Najczęściej wybierane kierunki edukacji wyższej, czyli stała przewaga nauk humanistycznych.

Każdego roku kolejne tysiące absolwentów decyduje się na swój kierunek studiów, przez co decyduje też o całym swoim dorosłym życiu. Wyzwanie to jest na pewno szczególnie wymagające i sprawiające wiele problemów. Z tego też powodu nie ma nic dziwnego w tym, że sporo młodych osób sugeruje się spopularyzowanymi w danym czasie trendami, które niejako oddają panujące w społeczeństwie nastroje i najpilniejsze zapotrzebowania przedstawiane przez dzisiejsze czasy.
prawo i praca

Najlepsze zawody na trudne czasy

Ostatnie czasy dobitnie zaprezentowały, że młode osoby dokładnie powinny rozważyć wybierane studia, bo kiepski wybór może skutkować później kłopotami w znalezieniu pracy. Jakie zatem zawody są godne uwagi i na co patrzeć przy aplikowaniu na studia? Pytamy o to osoby pracujące w wielu branżach.
Pieniędze

Finanse warszawskich firm

Gdy otwieramy własną działalność, musimy być przygotowani na przeróżne sytuacje. Posiadanie własnej działalności to niezwykle odpowiedzialne zajęcie, stąd też nie możemy sobie pozwolić na żaden kosztowny błąd. Jeśli nie mamy niezbędnej wiedzy, która pozwoli nam dobrze kierować firmą, musimy te niedostatki nadrobić. W internecie możemy znaleźć mnóstwo programów i szkoleń, stworzonych właśnie dla debiutujących właścicieli firm. Możemy też zainwestować w swoją przyszłość i pójść na odpowiednie studia.
sala wykładowa

Studiowanie, niezapomniany okres w życiu - jakie kierunek wybrać?

Wybór odpowiednich studiów nie jest prostym zadaniem. Szczególnie gdy jesteśmy młodzi i niekoniecznie wiemy co chcemy robić w swoim życiu. Często dobrze jest zapytać studiujących kolegów i koleżanki jak wyglądają ich studia oraz czy są z nich zadowoleni.
zajęcia szkolne

Specjaliści IT nie narzekają na brak stanowisk w naszym kraju

We współczesnym świecie coraz większa liczba ludzi decyduje się na studia w kierunku informatyki. Obecnie bowiem specjalista IT to jeden z nagminnie poszukiwanych zawodów. Wypływa to w pierwszej kolejności z rozwijającej się komputeryzacji, w wyniku której w niewielu zakładach pracy na chwilę obecną nie używa się komputerów. Zakres pracy informatyka zmieniał się na przestrzeni lat razem z rozwojem technologii i wzrostem roli sieci WWW.
1 2 3 4