Studia
Prawo

Czy radca prawny to profesja z przyszłością?

Coraz bardziej znanym zawodem jest radca prawny. Aby stać się nim trzeba skończyć studia magisterskie na uczelni prawniczej w naszym kraju bądź za granicą pod warunkiem, że studia te uznane są za równorzędne w Polsce. Następnie skończyć aplikację radcowską i zostać wprowadzonym na listę radców prawnych.
Studenci

Studiowanie we Wrocławiu

Nadchodzi taki moment w naszym życiu, kiedy każdy rozważa, jakie miejsce miałby obrać aby zacząć w nim naukę. Studia Wrocław? Toruń? Teraz skupmy się na tym pierwszym mieście.
uczelnia

Jaki kierunek wybrać do studiowania?

Jeśli w tym roku będziesz podchodził do egzaminu dojrzałości i sądzisz, że raczej dostaniesz rezultatu, który da ci możliwość nauki na państwowym uniwersytecie, nie martw się. W stolicy Dolnego Śląska od lat funkcjonuje wiele uczelni wyższych, na które zostaniesz przyjęty praktycznie bez większych problemów.
Studenci

Wzięte uczelnie wyższe

Dalsze nauczanie w naszym kraju z roku na rok rozbudowuje swoją ofertę, modyfikując szkoły wyższe i ich programy kształcenia wraz z duchem czasu. Biorąc pod uwagę studia informatyka jako kierunek może pochwalić się się sporym zainteresowaniem przyszłych studentów i studentek.
nauka

Wybierz język niemiecki – stań się potrzebny na rynku pracy

Każdy z nas wie, jakie techniki uczenia się języków obcych są dla nas najodpowiedniejsze. Mnogość znanych na rynku technik i ogólna dostępność pomocy naukowych w dużym stopniu sprzyja wyszukaniu tej odpowiedniej dla nas drogi. Biorąc pod uwagę naukę języka obcego, takiego jak niemiecki indywidualnie jest najkorzystniej, o czym zdążyło przekonać się już wielu. Niedrogie oferty wyszukać można bez problemu także w sieci.
zajęcia szkolne

Specjaliści IT nie narzekają na brak stanowisk w naszym kraju

Aktualnie coraz więcej ludzi decyduje się na studia na kierunku informatycznym. Obecnie bowiem informatyk to jeden z najbardziej pożądanych zawodów. Wynika to przede wszystkim z rozwijającej się komputeryzacji, w efekcie której w mało którym zakładzie pracy na dzień dzisiejszy nie stosuje się urządzeń komputerowych. Zakres obowiązków takiego pracownika zmieniał się na przestrzeni lat razem z ewolucją technologii i zwiększeniem się roli Internetu.
ratusz

Wrocław – dolnośląska stolica nauczania

Zdarza się, że w czasie najważniejszych sprawdzianów przychodzi chwila słabości, zły dzień bądź zwyczajny pech. Kiepsko wypełniony egzamin dojrzałości może uczynić, że nie dostaniesz się na wymarzone studia.
prawo i praca

Najlepsze zawody na trudne czasy

Minione lata wyraźnie zaprezentowały, że młodzi absolwenci dokładnie powinni rozważyć wybierane studia, gdyż kiepski kierunek może skutkować później kłopotami w znalezieniu zatrudnienia. Jakie zatem zawody są godne uwagi i na co zwrócić uwagę przy składaniu podań na studia? Pytamy o to osoby pracujące w wielu firmach.
Studenci

Jeżeli szkoły wyższe to wyłącznie studia informatyka

Szkolnictwo wyższe w Polsce z roku na stale powiększa swoją ofertę, modyfikując szkoły wyższe oraz ich programy kształcenia zgodnie z duchem czasu. Biorąc pod uwagę studia informatyka jako kierunek może pochwalić się się ogromnym zainteresowaniem przyszłych studentów i studentek.
pracownik jednej z firm IT

Możliwości kariery

W tym roku szkolnym będziesz absolwentem liceum i nie zdecydowałeś jeszcze, na jaki kierunek studiów się wybrać? Zapraszamy do przeczytania tego poradnika – jest szansa, że dzięki niemu wszystko stanie się jaśniejsze.

Wygląda na to, że obecnie przyszłościowym kierunkiem są studia informatyczne.
1 2 3 4