Przedsiębiorstwo
praca

Bezpieczeństwo i higiena pracy - podstawowe informacje

Z pojęciem bezpieczeństwa i higieny pracy (w skrócie BHP) ma się do czynienia niezwykle często. Termin ten powstał i został wprowadzony dłuższy czas temu i stosowany jest w bardzo wielu zróżnicowanych miejscach i okazjach. Termin ten oznacza zestaw konkretnych przepisów, dotyczących reguł bezpiecznej i poprawnej pracy fabryce czy innych zakładach. Zasady BHP stosują się w zasadzie do każdego pomieszczenia, w którym znajduje się znaczna liczba ludzi przez dłuższy czas.
komputery

Specjalne oferty systemów ERP

Każde przedsiębiorstwo powinno obecnie być wyposażone w systemy informatyczne. Skrót ERP jest angielszczyzny i znaczy planowanie zasobów przedsiębiorstwa lub – fakultatywnie – zaawansowane zarządzanie zasobami. ERP określa więc klasę systemów informatycznych, które powstały w celu nieskomplikowanego zarządzania firmą.
Szef w biurze firmy

W jaki sposób fachowo ocenić podwładnego za jego efekty pracy?

Każda firma składa się z poszczególnych jednostek. W sytuacji największych firm są to zazwyczaj różne działy. W najmniejszych firmach te jednostki to zatrudnione osoby. Osoby te są w przedsiębiorstwie najbardziej istotne, bowiem to ich wyniki pracy tworzą ewentualne sukcesy całego przedsiębiorstwa. Istotne jest więc, by pracownicy w ramach firmy czuli się komfortowo. Niejednokrotnie jednak nie ma to odzwierciedlenia w rzeczywistości.
finanse

Na jakie rzeczy są przeznaczane dodatkowe zyski w przedsiębiorstwie? Jak to wygląda?

Koniec roku bilansowego jak również podatkowego w spółkach prawa handlowego jest czasem rozliczeń jak i wyliczania otrzymanego wyniku finansowego. Przedsiębiorcy w takim momencie muszą podjąć decyzję, w jaki sposób jak również na jakie dziedziny przeznaczyć zarobiony kapitał. Muszą w związku z tym ustalić, co okażę się najbardziej opłacalne z punktu widzenia ich firmy.

Firma w Internecie

Jak niełatwo w naszym świecie, w dobie utrzymującego się kryzysu, utrzymać przedsiębiorstwo na rynku, wiedzą ci, którzy zdecydowali się na ten szalony krok. Konsumenci żyją teraz bardzo ekonomicznie i niełatwo jest trafić do nowych klientów. Należy poszukiwać innych dróg przekazu oraz docierać do różnych grup przyszłych nabywców.
Spotkanie w firmie konsultingowej

Terminy związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa

Coraz więcej osób obecnie podejmuje się wyzwania założenia i pokierowania własnym przedsiębiorstwem. Nie jest to wyzwanie proste, osoba ta będzie musiała zmierzyć się z wieloma przeszkodami. Przede wszystkim rozpoczęcie indywidualnego biznesu wymaga sporej sumy pieniędzy na start.
podatki

Jakie usługi proponuje agencja celna i przedsiębiorstwo fiskalne?

W dzisiejszym świecie ciągle pogłębia się globalizacja. Pod tym słowem kryje się to, że nikną różnego rodzaju bariery. Rzecz idzie tu o barierach przepływu ludzi między państwami, wszelkich cłach w globalnym tranzycie dóbr oraz granicach informacyjnych. Gigantycznym postępem w stronę rzeczywistości, w której nie ma uciążliwych barier handlowych, były narodziny unii w przeszłości skłóconych krajów – Unii Europejskiej.
X-baner reklamowy

Praktyczna reklama dla przedsiębiorstwa

Podczas prowadzenia swojego własnego przedsiębiorstwa praktycznie w każdym przypadku należy z maksymalną uwagą zatroszczyć się o stworzenie naprawdę popularnej marki, ponieważ wyłącznie w taki sposób można cieszyć się w stu procentach zadowalającymi zyskami – nie ma tutaj jakiegokolwiek znaczenia to, w jakiej tak właściwie dziedzinie prowadzimy naszą działalność. Dlatego też właśnie każdy przedsiębiorca musi odrobinę bardziej zainteresować się wszystkimi możliwościami jakie oferuje cała współczesna branża reklamowa, bo cechują się one w chwili obecnej tak ogromnym zróżnicowaniem, że właściwie każdy znajdzie wśród nich coś, co w stu procentach będzie pasowało do charakterystyki jego działalności.
należności

W sytuacji, jeśli zagraniczny kontrahent zalega ci z płatnościami, masz szansę zatrudnić firmę windykacyjną

Każda osoba, która prowadzi interesy, z pewnością potwierdzi, jak wielką trudnością bywa sytuacja, jeśli klient zalega z opłatami. Niestety, tego typu przypadku mają miejsce bardzo często, a biznesmeni przeważnie długimi miesiącami albo latami usiłują odzyskać własne środki. W sytuacji, kiedy nie możemy zmusić nieuczciwego partnera biznesowego do zapłaty zobowiązania, powinniśmy korzystać z usług jednostki windykacyjnej.
szkolenie

Jak zwiększyć efektywność przedsiębiorstwa?

Skuteczne poruszanie się po bardzo prędko zmieniającym się rynku usług biznesowych nie należy do spraw banalnych. Zatem aby jak najlepiej odnosić sukcesy we swoim przedsiębiorstwie, perfekcyjnym pomysłem jest tzw. zarządzanie przez cele.
1 2 3 4