Faktury
monety na blacie stołu

Finanse małych firm - pomocne porady o kredytach i kontach

Każda, nawet najmniejsza firma potrzebuje oddzielnego rachunku bankowego dla poprawnego prowadzenia księgowości i zarządzania finansami. Spółki, zależnie od formy prawnej mogą mieć więcej niż jednego posiadacza. W takiej sytuacji założenie w firmie rachunku bankowego jest niezwykle potrzebne. Zaprezentowane w obecnym roku wiadomości ujawniają, że zdecydowaną większość przedsiębiorstw powstałych przez kilka ostatnich lat stanowią jednoosobowe firmy. Pewna grupa właścicieli firm prowadzących taką działalność nie podejmuje decyzji o założeniu firmowego konta i zarządza środkami spółki z konta osobistego. Jeśli jednak spółka osiągnie sukces, a jej wpływy się rozszerzają, można rozważyć taką alternatywę.
Księgowość, rachunkowość

Czy faktycznie warto skorzystać z usług firm księgowych?

Założenie firmy, nawet w naszym kraju, zasadniczo nie należy do skomplikowanych. Pewnie procedurę i tak dałoby radę usprawnić, ale sugerowanie, że typowy człowiek nie będzie sobie radził z założeniem biznesu jest najzupełniej nieprawdziwe. Można powiedzieć, iż taka osoba, która nie będzie radziła sobie z otworzeniem firmy, zasadniczo powinna na trochę się chyba wstrzymać.
Zarządzanie przepływem faktur w frmie

Komu zlecić obsługę faktur?

Prowadzenie jakiejkolwiek działalności gospodarczej niewątpliwie jest świetną propozycją dla każdego, kto tylko potrzebuje skutecznego sposobu na zarobienie sporych pieniędzy. Z drugiej strony jednak nikomu nie musimy raczej nawet mówić o tym, że pod niektórymi względami nie jest to proste, bowiem w każdym przypadku powinniśmy przy czymś takim dbać o szereg rozmaitych spraw i po prostu mieć pewność co do tego, że cała nasza firma działa faktycznie efektywnie.
Pieniądze

Inne usługi w ofercie bankowości

Większa część klientów banków korzysta wyłącznie z możliwości prowadzenia rachunku, założenia lokaty czy zaciągnięcia kredytu. Banki to jednak instytucje, których zakres usług jest znacznie szerszy. Oferta tych instytucji dzieli się na tą skierowaną do pojedynczych ludzi (wśród których wyróżnia się jeszcze klientów zamożnych, dla których tworzy się osobną ofertę) oraz na tą przeznaczoną dla firm i przedsiębiorstw. Oprócz rzecz jasna prowadzenia rachunku, instytucje udostępniają wiele innych opcji umieszczenia gotówki w ich rękach. Środki klientów są instytucjom bankowym niezbędne do prowadzenia działalności – dawania pożyczek i kredytów, dlatego każdy pieniądz na koncie banku jest wart dużo więcej, niż by wynikało z jego nominału.
liczniki gazu

W jaki sposób zmienić dostawcę gazu?

Paliwo gazowe jest jednym z najczęściej stosowanych w Polsce. Większa część gospodarstw domowych wykorzystuje gaz ziemny do gotowania – jest to wciąż o wiele mniej kosztowne rozwiązanie od wykorzystywania kuchenek elektrycznych czy indukcyjnych. Poza tym niektóre domy są ogrzewane za pomocą ogrzewania gazowego, gaz jest również wykorzystywany do grzania wody w części przepływowych ogrzewaczy.
przykładowa faktura

Efektywne programy do rachunkowości

Jednym z najbardziej kluczowych działów w każdej firmie jest rachunkowość. W podręcznikach do ekonomii charakteryzuje się ten dział przedsiębiorstwa jako "układ krwionośny" - dostarcza on wszelkich danych o aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa. Oczywiście nie w każdej firmie mamy osobny dział księgowości.
księgowa

Biegłe oraz wyśmienite usługi rachunkowe dla małych i dużych firm

W dzisiejszych czasach usługi księgowe są oferowane rozmaitego rodzaju firmom, zarówno tym ogromnym jak również małym. Każda firma na pewno powinna posiadać kogoś, kto będzie zajmować się rachunkowością i księgowością. Z księgowością połączone jest wiele rozlicznych usług, takich jak prowadzenie ksiąg rachunkowych, obliczanie faktur, prowadzenie ksiąg rozchodów i przychodów czy zajmowanie się obsługą kadrowo-płacową.
podatki

W jaki sposób poradzić sobie z fakturami dysponując własną firmą?

Każdy biznesmen dobrze zdaje sobie sprawę, iż tak naprawdę nie jest ciężkie przykładowo zdobywanie klientów albo współpraca z nimi, lecz najzwyczajniej w świecie problemem jest biurokracja. To smutne, ponieważ ciężko odnaleźć jakiś sens w biurokracji. To przecież sprawia, że zamiast pracować, zdobywać nowych klientów oraz zamówienia, właściciele firm są niestety zmuszeni do tracenia cennego czasu na głupie formalności. Jednak całe szczęście, że możemy jakoś ograniczyć codzienne trudy z biurokracją.
dziecięć złotych

Co zrobić, gdy klient spóźnia się z płatnościami za wysłany towar?

Im więcej ktoś ma klientów, rozwijając swoją działalność gospodarczą, tym większa jest szansa na to, że ktoś prędzej czy później będzie zalegał z pokaźnymi rachunkami. A to jest naturalne, że jeżeli nie mamy płynności finansowej, w takiej sytuacji i my stajemy się nierentowni. Co w takim przypadku powinniśmy zrobić z dłużnikami? Jeżeli sami nie jesteśmy w stanie wpłynąć na ich decyzję o natychmiastowej regulacji rachunków, to najwyższy czas, aby zasięgnąć fachowej pomocy.
faktury

Szybki i łatwy system do fakturowania

Szybki i bezproblemowy program do faktur to nie tylko wygoda, lecz wprost konieczność dla przedsiębiorcy. Szczególnie, gdy przedsiębiorstwo rozpoczyna się rozwijać i napływa wystawianych pism. Teraźniejsze programy do fakturowanie zostały w najwyższym stopniu uproszczone. Zastosowane rozwiązania mają na celu udogodnienie pracy, umożliwiając równocześnie na istotne zaoszczędzenie czasu.
1 2