Faktury
przykładowa faktura

Efektywne programy do rachunkowości

Jednym z najbardziej kluczowych działów w każdej firmie jest rachunkowość. W podręcznikach do ekonomii charakteryzuje się ten dział przedsiębiorstwa jako "układ krwionośny" - dostarcza on wszelkich danych o aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa. Oczywiście nie w każdej firmie mamy osobny dział księgowości.
monety na blacie stołu

Finanse małych firm - pomocne porady o kredytach i kontach

Każda, nawet najmniejsza firma potrzebuje oddzielnego konta dla dobrego prowadzenia księgowości i zarządzania środkami finansowymi. Spółki, w zależności od charakteru prawnego mogą mieć więcej niż jednego posiadacza. W takim wypadku posiadanie firmowego rachunku bankowego jest niezbędne. Zaprezentowane w obecnym roku dane sugerują, że zdecydowaną większość przedsiębiorstw założonych w ciągu ostatnich kilku lat stanowią jednoosobowe firmy. Pewna grupa przedsiębiorców działających w ten sposób nie podejmuje decyzji o założeniu konta przedsiębiorstwa i zarządza gotówką spółki z własnego konta. Jeśli jednak firma odniesie sukces, a jej wpływy się rozszerzają, można wziąć pod uwagę taką alternatywę.
księgowa

Biegłe oraz wyśmienite usługi rachunkowe dla małych i dużych firm

W dzisiejszych czasach usługi księgowe są oferowane rozmaitego rodzaju firmom, zarówno tym ogromnym jak również małym. Każda firma na pewno powinna posiadać kogoś, kto będzie zajmować się rachunkowością i księgowością. Z księgowością połączone jest wiele rozlicznych usług, takich jak prowadzenie ksiąg rachunkowych, obliczanie faktur, prowadzenie ksiąg rozchodów i przychodów czy zajmowanie się obsługą kadrowo-płacową.
Pieniądze

Inne usługi w ofercie bankowości

Większość klientów banków korzysta wyłącznie z możliwości posiadania konta bankowego, wpłacenia pieniędzy na lokatę czy wzięcia kredytu. Banki to jednak instytucje, których zakres usług jest znacznie szerszy. Oferta tych instytucji dzieli się na tą przeznaczoną dla klientów indywidualnych (w tej grupie wyróżnia się jeszcze osoby zamożne, dla których tworzy się osobną ofertę) oraz na tą skierowaną do firm i przedsiębiorstw. Oprócz rzecz jasna dysponiwania kontem, banki oferują zestaw innych opcji umieszczenia pieniędzy na ich kontach. Pieniądze klientów są instytucjom bankowym konieczne do wykonywania usług – dawania pożyczek i kredytów, więc każdy pieniądz na koncie instytucji jest wart znacznie więcej, niż by wynikało z jego nominału.
podatki

W jaki sposób poradzić sobie z fakturami dysponując własną firmą?

Każdy biznesmen dobrze zdaje sobie sprawę, iż tak naprawdę nie jest ciężkie przykładowo zdobywanie klientów albo współpraca z nimi, lecz najzwyczajniej w świecie problemem jest biurokracja. To smutne, ponieważ ciężko odnaleźć jakiś sens w biurokracji. To przecież sprawia, że zamiast pracować, zdobywać nowych klientów oraz zamówienia, właściciele firm są niestety zmuszeni do tracenia cennego czasu na głupie formalności. Jednak całe szczęście, że możemy jakoś ograniczyć codzienne trudy z biurokracją.
Zarządzanie przepływem faktur w frmie

Komu zlecić obsługę faktur?

Prowadzenie jakiejkolwiek firmy na pewno jest rewelacyjną propozycją dla kogoś, kto tylko potrzebuje skutecznego sposobu na zarobienie sporych pieniędzy. Z drugiej strony jednak nikomu nie musimy raczej nawet mówić o tym, że pod wieloma względami nie jest to łatwe, bo zawsze należy przy tym dbać o szereg rozmaitych kwestii i po prostu mieć pewność co do tego, że cała nasza firma funkcjonuje rzeczywiście efektywnie.
liczniki gazu

W jaki sposób zmienić dostawcę gazu?

Paliwo gazowe jest jednym z najczęściej stosowanych na terenie kraju. Większa część gospodarstw domowych wykorzystuje gaz ziemny do przyrządzania potraw – jest to nadal o wiele tańsze rozwiązanie od stosowania kuchenek elektrycznych czy indukcyjnych. Oprócz tego niektóre domy są ogrzewane piecami gazowymi, gaz jest także wykorzystywany do ogrzewania wody w części przepływowych ogrzewaczy.
Księgowość, rachunkowość

Czy faktycznie warto skorzystać z usług firm księgowych?

Założenie firmy, nawet w Polsce, w zasadzie nie należy do trudnych. Pewnie procedurę dałoby radę usprawnić, lecz sugerowanie, że typowy człowiek nie poradzi sobie z założeniem firmy jest w zupełności mylne. Można tak naprawdę powiedzieć, iż taka osoba, która nie będzie radziła sobie z założeniem firmy, w zasadzie powinna na trochę się chyba wstrzymać.
dziecięć złotych

Co zrobić, gdy klient spóźnia się z płatnościami za wysłany towar?

Im więcej ktoś ma klientów, rozwijając swoją działalność gospodarczą, tym większa jest szansa na to, że ktoś prędzej czy później będzie zalegał z pokaźnymi rachunkami. A to jest naturalne, że jeżeli nie mamy płynności finansowej, w takiej sytuacji i my stajemy się nierentowni. Co w takim przypadku powinniśmy zrobić z dłużnikami? Jeżeli sami nie jesteśmy w stanie wpłynąć na ich decyzję o natychmiastowej regulacji rachunków, to najwyższy czas, aby zasięgnąć fachowej pomocy.
faktury

Szybki i łatwy system do fakturowania

Szybki i bezproblemowy program do faktur to nie tylko wygoda, lecz wprost konieczność dla przedsiębiorcy. Szczególnie, gdy przedsiębiorstwo rozpoczyna się rozwijać i napływa wystawianych pism. Teraźniejsze programy do fakturowanie zostały w najwyższym stopniu uproszczone. Zastosowane rozwiązania mają na celu udogodnienie pracy, umożliwiając równocześnie na istotne zaoszczędzenie czasu.
1 2