Studium
książka

Zdobywanie kwalifikacji zaraz po liceum –Wrocław

Mając lat osiemnaście, młody człowiek zostaje postawiony przed niezmiernie trudnym wyborem, co w życiu robić. W okresie kryzysu, znalezienie nieźle opłacalnej pracy jest ogromnym wyzwaniem, a skończenie ogólniaka w żaden sposób tego nie ułatwia. Jeśli dalej chcemy się uczyć, alternatywnym dla studiów pomysłem jest policealne studium, zwiększające kompetencje i w krótszym czasie gwarantujące umiejętności do podjęcia pracy w zawodzie.

Nauka na Dolnym Śląsku

Wielu rodziców przyszłych studentów a także osób dorosłych stoi przed dylematem doboru odpowiedniej szkoły. Na uczniów kończących szkoły średnie czekają nie tylko rodzime uczelnie ale także zagraniczne. Jak jak ujawniają rankingi edukacja na dolnym śląsku plasuje się poziomie.
szkoła

Nadrób stracony czas - szkoła dla dorosłych

Edukacja to bardzo istotna sprawa – rzecz jasna dzisiaj ciąży na nas obowiązek nauki aż do osiągnięcia pełnoletniości, czyli mniej więcej do etapu, w którym najczęściej licealiści podchodzą do matury. Niestety nie każdemu dane jest ukończyć szkołę średnią. Jest wiele powodów, dla jakich wiele ludzi nawet nie rozważa zakończenia liceum – czasem zmuszeni są zacząć pracę na własne utrzymanie już w tak młodym wieku, niekiedy nie umożliwia im tego stan zdrowia. Wielu ludzi, którzy przerywają naukę w szkole średniej pochodzi z trudnych rodzin, w jakich odbywa się dużo złych rzeczy – pijaństwo, przemoc... to się zwyczajnie niestety zdarza.