Podatek
podatek

Przyszedł czas na złożenie PIT-u? Dowiedz się, o czym pamiętać

Rozliczanie podatku to zadanie każdej osoby, która płaci podatki. Trzeba wykonywać to w każdym roku kalendarzowym, a termin, w którym mamy to zrobić, mija 30 kwietnia oraz jest to rozliczenie za rok miniony. Częstokrotnie przypominamy sobie o tym dużo za późno i z pośpiechu możemy zapomnieć o istotnych kwestiach, dlatego warto wiedzieć, o czym pamiętać, gdy właśnie planujemy złożyć PIT 2016.
wizerunek - firma

Nie zapłaciłeś podatku w terminie? Skorzystaj z kalkulatora odsetek od zaległości podatkowych

Podatkowa zaległość pojawia się wówczas gdy zaległy podatek nie był opłacony w wyznaczonym terminie, a także niezapłacona została zaliczka czy też rata podatku.


Nie zapłaciłeś podatku w terminie? Skorzystaj z kalkulatora odsetek od zaległości podatkowych

Jeżeli termin uiszczenia podatku nie będzie dotrzymany, należy liczyć się z powstaniem podatkowej zaległości.

Organizacje pożytku publicznego

W dzisiejszych czasach ogrom trudności ze sprawami rachunkowymi i rozliczeniami PIT-ów mogą pomóc rozwiązywać wykwalifikowani specjaliści ,a także odpowiednie urządzenia.
Elektroniczne rozliczanie PIT

Pobierz, zapisz i dostarcz online - proste wyjście składania PIT.

Osoba zobowiązana do płacenia podatku, w terminie do 30 kwietnia, ma obowiązek składania, w określonym dla własnego miejsca zamieszkania, Urzędzie Skarbowym, roczny bilans przychodów i rozchodów. W rozliczeniu PIT za 2014, sporządzonym zgodnie z ustalonymi regułami wzoru, powinny zostać wykazane osiągnięte w przeciągu roku należności podatkowe objęte bezzwrotnym świadczeniem na zasadach ogólnych. W zobowiązaniu należy zakreślić wysokość podatku dochodowego, oraz notyfikację o wpłaconych do skarbówki zaliczkach na należność podatkową – jeżeli takowe wystąpiły.
podatki

Rodzaje podatków za wynajem mieszkania.

Podatki w Polsce są dość zagmatwane. Można rzec, iż faktycznie płacimy je od czegokolwiek. Też posiadacz lokalu mieszkalnego najmowanego powinien płacić podatek za najem. Ma on jednak prawo wyboru formy opodatkowania, co ma wpływ na wielkość obciążenia. Niemniej jednak takie prawo mają osoby, które nie posiadają działalności gospodarczej w zakresie wynajmu.
stats, trends

Zwrócenie podatku z całego roku - a więc, czy wszyscy muszą czekać tam samo długo?

podatek z całego roku bywa czymś co niemalże każda pełnoletnia persona bywa przymuszona wypełniać każdziutkiego roku, wyliczając w ten metodę własne przychody, aby dzięki nim rozliczyć się ostatecznie z urzędem skarbowym, który to opowie Ci dzięki temu, czy posiadasz zapłacone wszystkie składki oraz opłaty oraz czy też z ramienia tej rzeczy jesteś zmuszony po dopłacać, czy całkiem przeciwnie - otrzymać zwrot nadpłaconej kwoty, która uzbierała się w trakcie trwania calutkiego już minionego roczku.
prowadzenie firmy

Najważniejsze metody prowadzenia księgowości w niewielkich firmach.

Nawet jednoosobowa, malutka firma systematycznie musi rozliczać się z zusem oraz urzędem skarbowym. W zależności od rodzaju działalności i wybranej formy prowadzenia swojej firmy mogą to być różne zobowiązania, bowiem inne podatki będzie płaciła osoba która się rozlicza za pomocą ryczałtu, a inne jeżeli ktoś będzie się decydował na rozliczanie w formie książki. Jednak w każdym przypadku te składki i podatki należy obliczyć, i to należy zrobić dobrze, żeby uniknąć za jakiś czas niezbyt przyjemnego tłumaczenia się w urzędach.
jak obliczyć podatek

Podatek za wynajem kalkulator to błyskawiczny sposób na prawidłowe obliczenie.

Obecnie wynajem domu gwarantuje znaczące zarobki od których powinno się odprowadzać podatek.
Posiadacz lokalu, który podjął decyzję powiązaną z prywatnym wynajęciem, ma możliwość zdecydować się na którąś z dwóch możliwości opodatkowania. Jest to ryczałt od przychodów ze stawką która wynosi 8,5% na zasadach ogólnych, których stawka wynosi 18% lub 32%.