Podatek
wizerunek - firma

Nie zapłaciłeś podatku w terminie? Skorzystaj z kalkulatora odsetek od zaległości podatkowych

Zaległość podatkowa pojawia się wtenczas kiedy zaległy podatek nie został opłacony w określonym terminie, a również niezapłacona została przedpłata czy też rata podatku.


Nie zapłaciłeś podatku w terminie? Skorzystaj z kalkulatora odsetek od zaległości podatkowych

Jeżeli czas zapłaty podatku nie będzie dotrzymany, trzeba liczyć się z zaistnieniem podatkowej zaległości.

Organizacje pożytku publicznego

Obecnie wiele problemów
z kwestiami rachunkowymi i rozliczeniami PIT-ów są w stanie pomóc rozwiązywać doświadczeni specjaliści ,a także odpowiednie programy.
stats, trends

Zwrócenie podatku z całego roku - a więc, czy wszyscy muszą czekać tam samo długo?

podatek z całego roku bywa czymś co niemalże każda pełnoletnia persona bywa przymuszona wypełniać każdziutkiego roku, wyliczając w ten metodę własne przychody, aby dzięki nim rozliczyć się ostatecznie z urzędem skarbowym, który to opowie Ci dzięki temu, czy posiadasz zapłacone wszystkie składki oraz opłaty oraz czy też z ramienia tej rzeczy jesteś zmuszony po dopłacać, czy całkiem przeciwnie - otrzymać zwrot nadpłaconej kwoty, która uzbierała się w trakcie trwania calutkiego już minionego roczku.
podatek

Przyszedł czas na złożenie PIT-u? Dowiedz się, o czym pamiętać

Rozliczanie podatku to zadanie każdej osoby, która płaci podatki. Trzeba robić to w każdym roku kalendarzowym, a termin, w jakim mamy to zrobić, mija 30 kwietnia i jest to rozliczenie za rok miniony. Czasami przypominamy sobie o tym naprawdę późno oraz z pośpiechu można zapomnieć o istotnych kwestiach, więc warto zdawać sobie sprawę, o czym pamiętać, gdy właśnie mamy w zamiarze złożyć PIT 2016.
prowadzenie firmy

Najważniejsze metody prowadzenia księgowości w niewielkich firmach.

Nawet jednoosobowa, malutka firma systematycznie musi rozliczać się z zusem oraz urzędem skarbowym. W zależności od rodzaju działalności i wybranej formy prowadzenia swojej firmy mogą to być różne zobowiązania, bowiem inne podatki będzie płaciła osoba która się rozlicza za pomocą ryczałtu, a inne jeżeli ktoś będzie się decydował na rozliczanie w formie książki. Jednak w każdym przypadku te składki i podatki należy obliczyć, i to należy zrobić dobrze, żeby uniknąć za jakiś czas niezbyt przyjemnego tłumaczenia się w urzędach.
podatki

Rodzaje podatków za wynajem mieszkania.

Podatki w Polsce są nieco zagmatwane. Można rzec, że faktycznie płacimy je od wszystkiego. Też właściciel mieszkania wynajmowanego musi płacić podatek za najem. Posiada on jednakże szansę wyboru typu opodatkowania, co wpływa na wielkość obciążenia. Aczkolwiek takie prawo posiadają osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej w zakresie najmu.
Elektroniczne rozliczanie PIT

Pobierz, zapisz i dostarcz online - proste wyjście składania PIT.

Osoba zobowiązana do płacenia podatku, w terminie do 30 kwietnia, musi złożyć, w określonym dla własnego miejsca zamieszkania, Urzędzie Skarbowym, roczne podsumowanie podatkowe. W podsumowaniu PIT za 2014, sporządzonym zgodnie z ustalonymi regułami wzoru, powinny zostać wykazane wypracowane w przeciągu roku ciężary fiskalne objęte bezzwrotnym świadczeniem na zasadach ogólnych. W zobowiązaniu należy zaznaczyć wysokość podatku dochodowego, jak również notyfikację o wpłaconych do urzędu skarbowego przedpłatach na podatek – jeżeli takie zaistniały.
jak obliczyć podatek

Podatek za wynajem kalkulator to błyskawiczny sposób na prawidłowe obliczenie.

Obecnie wynajem domu gwarantuje znaczące zarobki od których powinno się odprowadzać podatek.
Posiadacz lokalu, który podjął decyzję powiązaną z prywatnym wynajęciem, ma możliwość zdecydować się na którąś z dwóch możliwości opodatkowania. Jest to ryczałt od przychodów ze stawką która wynosi 8,5% na zasadach ogólnych, których stawka wynosi 18% lub 32%.