Firmy
Pracownik podczas jazdy wózkiem widłowym

Gliwice. Przyszłość jest tu

„Gliwice. Przyszłość jest tu”. Tak brzmi hasło miasta. Jednak, czy rzeczywiście w tym mieście na Górnym Śląsku spotka nas doskonała przyszłość? Należy liczyć się z tym, iż Gliwice na swoją obecną pozycję pracują zaledwie od parunastu lat, a zaczynały od olbrzymiego bezrobocia związanego z restrukturyzacją a także upadłością przemysłu ciężkiego, kopalń czy huty.
styropian

Hale i inne budynki przemysłowe

Definicja budownictwa przemysłowego wynika głównie z metod użytkowania budynku, do celów: wytwórczych, usługowych i przechowywania. Podstawami do podjęcia decyzji w sprawie rozpoczęcia tego typu inwestycji, są: pokaźna działka o zastosowaniu przemysłowym bądź usługowym, a także korzystne położenie pod względem komunikacyjnym, dzięki czemu np. hale przemysłowe stają się efektywnym elementem łańcucha logistycznego.

Firma windykacyjna

Windykacja to w skrócie próba odzyskania swojego mienia w sposób określony w przepisach prawa z pomocą sądu lub bez niej. W celach zaspokojenia swoich roszczeń w wielu przypadkach przekazuje się odzyskanie długów przedsiębiorstwom specjalizującym się w tej branży. Firma windykacyjna ma wiedzę i doświadczenie niezbędne do sprawnego przeprowadzenia udanej windykacji.
Samolot

Korzystny sposób na transport zagranicznego ładunku

Jeśli mamy firmę wytwarzającą różnego rodzaju towary najczęściej stajemy przed koniecznością dostarczania ich do klientów. Na terenie Polski nie nastręcza to trudności, potrzeba jedynie ciężarówki. Bardziej znaczącym problemem jest transport towarów za granicę, w szczególności jeśli planujemy wywóz do bardzo oddalonego do Polski kraju.
Questing – niezapomniana przygoda dla całej rodziny

Wyjazdy firmowe - znakomita okazja do integracji pracowników.

Obecnie coraz więcej zakładów pracy zwraca uwagę na rozliczne kwestie. W odpowiedzi na ich różnorakie zamiłowania, swoją ofertę przygotowało także setki innych firm. Na przykład wystarczy wpisać w wyszukiwarce Google takie hasło jak organizacja imprez integracyjnych, by zaobserwować jak dużo możliwości wsparcia mamy.
pracownik

Czy ukształtowanie zgranego zespołu to mozolne zadanie do zrobienia?

W ostatnim czasie niezmiernie dużo mówi się na temat pracy w korporacji. Fakty są na pewno nieubłagalnie, wraz z biegiem czasu coraz większy odsetek młodych rozpoczyna swoją pracę w wszelkiego rodzaju i niesłychanie szeroko rozumianych firmach biurowych. Właściciele firm po wielokroć stają w tym czasie przed bardzo trudnym dylematem, jakim bezsprzecznie jest podniesienie efektywności i wydajności pracy.
Dryvit Systems

Programiści we Wrocławiu

Ostatnio na rynku pracy programiści mogą się czuć jak pączki w maśle. W każdym serwisie z ogłoszeniami są setki ofert, wiele firm poszukuje freelancerów do współpracy.
właściciel firmy

Aplikacje pomagające zaplanować ciągłość działań - ważne informacje

Bardzo duże firmy, będące przykładowo. dostawcami produktów dla innych firm muszą utrzymać ciągłą produkcję również w wypadku pojawienia się bardzo trudnych lub niemożliwych do przewidzenia przypadków – naturalnych kataklizmów, katastrof, aktów terrorystycznych i innych tego rodzaju elementów. Niejednokrotnie tego rodzaju działania łączą się z przeniesieniem lokalizacji przedsiębiorstwa oraz całych zakładów produkcyjnych razem z kosztownymi i zaawansowanymi urządzeniami w zupełnie inne miejsce.
praca

W jakiej firmie korzystnie zamówić outsourcing IT?

Fakty są takie, że informatycy w naszym kraju są ogólnie bardzo dobrymi fachowcami. Szczególnie mowa tutaj o programistach. Jednakowoż w żadnym razie nie można uważać, iż chodzi tylko o zdolności, doświadczenie, świetne podejście do zleceniodawców, itp. Fakty są takie, że czymś niesamowicie ważnym jest także to, iż szczerze powiedziawszy polscy informatycy są dosyć tani. W końcu statystyczny mieszkaniec naszego kraju zarabia mniej, niż Szwed, Amerykanin bądź Niemiec.
rachunki

W jaki sposób zatroszczyć się o zwrot nadpłaty podatkowej za pracę poza granicami naszego kraju?

Funkcjonujemy w świecie, jaki opisywany jest jako wielka wioska. Dzięki otwartym granicom w krajach wspólnoty europejskiej, mamy możliwość podróżowania niemal bez większych problemów. Dodatkowo, sprzyja temu również fakt rosnącej popularności budżetowych przewoźników lotniczych.