Bezrobocie
Absolwenci, studia

Jakiego typu studia dają zatrudnienie?

Czy studia wyższe są potrzebne do prowadzenia szczęśliwego życia, w szczególności tego zawodowego? Z całą pewnością nie! Znajdzie się wiele osób, które ogólnie nie uskarżają się na swój los, a jakoś nie mają ponadprzeciętnego wykształcenia. Choć oczywiście i tak studia są wielce przydatne w typowym żywocie statystycznego Polaka.
w pracy

W jakim oczekują nas pewne stanowiska pracy?

W ostatnim czasie bezsprzecznie bardzo popularną kwestią społeczną, która jest szeroko komentowana jest bezrobocie. Wielu z nas wie, że jest to nadzwyczaj negatywne zjawisko, które powinno zostać przez nas zminimalizowane, niemniej pomimo tego raz za razem sami zainteresowani nie wykazują żadnej aktywności, które pomogłaby im zmienić ten niezwykle trudny stan nie osiągania zysków. Wraz z dzisiejszym niezwykle dynamicznym rozwojem ciężko jest bowiem mówić o braku atrakcyjnych miejsc pracy dla osób pozostających bez w pewnej mierze stałego miejsca zatrudnienia.
tłumacz na wystąpieniu

Z jakich przyczyn warto zostać tłumaczem?

Nie chciałbyś mieć większych problemów na polskim rynku pracy? Zatem musisz myśleć! Czyli musisz posiadać takie umiejętności, których nie posiada przeciętny Polak. Ba, powinieneś skupić się na tym, aby robić to czego w sumie nie mogą zrobić nawet mocno wykształceni ludzie. W skrócie - powinieneś znaleźć sobie niszę!
Szara strefa

Skuteczne szkolenia szansą dla twojej firmy

Kierowanie własną działalnością to niezwykle istotna rzecz. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, jak mnóstwo wysiłku i zaangażowania trzeba włożyć w rozwijanie firmy w początkowej fazie. Wejście na szczyt niezmiernie często kosztuje mnóstwo stresu. Jest zazwyczaj kręta droga, pełna ofiar oraz niepowodzeń. Jednakże, warto ponieść pewne ryzyko, ponieważ po osiągnięciu odpowiedniego pułapu jest już o wiele łatwiej.
szkoła

Nadrób stracony czas - szkoła dla dorosłych

Edukacja to dość istotna sprawa – rzecz jasna obecnie jest obowiązek edukacyjny aż do osiągnięcia osiemnastu lat, to znaczy mniej więcej do etapu, w którym zwykle młodzi ludzie podchodzą do matury. Na nieszczęście nie wszystkim dane jest ukończyć liceum. Istnieje wiele powodów, dla jakich dużo osób nawet nie rozważa zakończenia szkoły średniej – czasem muszą zacząć pracę na własne utrzymanie już w tak młodym wieku, niekiedy nie umożliwia im tego stan zdrowia. Niektórzy, którzy przerywają naukę w liceum ogólnokształcącym wywodzi się z trudnych rodzin, w których dzieje się wiele złych rzeczy – pijaństwo, przemoc... to się po prostu niestety dzieje.
czujniki przepływu

Praca dla automatyka

Wielu ekspertów od spraw polityki socjalnej zauważa, że w Polsce jest za mało specjalistów z wielu profesji. Jest to efektem tego, że obecnie funkcjonuje zbyt znacząca presja na posiadanie studiów uniwersyteckich. Szkoły zawodowe przestały istnieć.
prawo i praca

Najlepsze zawody na trudne czasy

Ostatnie czasy dobitnie zaprezentowały, że młode osoby dokładnie powinny rozważyć wybierane studia, bo kiepski wybór może skutkować później kłopotami w znalezieniu pracy. Jakie zatem zawody są godne uwagi i na co patrzeć przy aplikowaniu na studia? Pytamy o to osoby pracujące w wielu branżach.
Gazeta.ie

Opodatkowanie i oferty pracy w Irlandii

Jeśli chcesz zacząć pracę w Irlandii, mój krótki artykuł z pewnością okaże się dla ciebie przydatny. Przeczytaj zatem go starannie i kieruj się na sławne Cliffs of Moher i Dublin!