Bezrobocie
w pracy

W jakim oczekują nas pewne stanowiska pracy?

W ostatnim czasie na pewno nadzwyczaj popularną kwestią społeczną, która jest szeroko komentowana jest bezrobocie. Wielu z nas wie, że jest to niezmiernie negatywne zjawisko, które powinno zostać przez nas zminimalizowane, niemniej pomimo tego często sami zainteresowani nie wykazują żadnej aktywności, które pomogłaby im zmienić ten niezwykle trudny stan nie osiągania zysków. Wraz z dzisiejszym niezwykle dynamicznym rozwojem ciężko jest bowiem mówić o braku atrakcyjnych miejsc pracy dla osób pozostających bez w pewnym sensie stałego miejsca zatrudnienia.
szkoła

Nadrób stracony czas - szkoła dla dorosłych

Edukacja to bardzo ważna kwestia – oczywiście dzisiaj jest obowiązek nauki aż do ukończenia pełnoletniości, to znaczy mniej więcej do punktu, w jakim najczęściej licealiści podchodzą do egzaminu maturalnego. Niestety nie wszystkim dane jest ukończyć szkołę średnią. Istnieje mnóstwo powodów, dla jakich dużo ludzi nawet nie rozważa ukończenia liceum – czasem muszą zacząć pracę na swoje utrzymanie już w tym wieku, często nie pozwala na to stan zdrowia. Niektórzy, którzy rzucają naukę w szkole średniej pochodzi z trudnych domów, w jakich dzieje się wiele złych rzeczy – pijaństwo, przemoc... to się zwyczajnie niestety dzieje.
Szara strefa

Skuteczne szkolenia szansą dla twojej firmy

Kierowanie własną działalnością to bardzo poważna rzecz. Nie wszyscy wiedzą, jak mnóstwo wysiłku oraz zaangażowania należy włożyć w rozwój biznesu od podstaw. Wdrapanie się na szczyt bardzo często kosztuje dużo stresu. Jest niejednokrotnie stroma ścieżka, pełna ofiar i potknięć. Jednakże, warto ponieść pewne ryzyko, gdyż po osiągnięciu pewnego poziomu jest już tylko lepiej.
tłumacz na wystąpieniu

Z jakich przyczyn warto zostać tłumaczem?

Nie chcesz mieć dużych kłopotów na polskim rynku pracy? W takim razie powinieneś kombinować! Czyli powinieneś posiadać takie umiejętności, których nie ma przeciętny Nowak. Ba, powinieneś skupić się na tym by robić to czego tak naprawdę nie mogą zrobić nawet mocno wykształceni ludzie. W dużym skrócie - musisz znaleźć sobie niszę!
prawo i praca

Najlepsze zawody na trudne czasy

Minione lata wyraźnie zaprezentowały, że młodzi absolwenci dokładnie powinni rozważyć wybierane studia, gdyż kiepski kierunek może skutkować później kłopotami w znalezieniu zatrudnienia. Jakie zatem zawody są godne uwagi i na co zwrócić uwagę przy składaniu podań na studia? Pytamy o to osoby pracujące w wielu firmach.
Gazeta.ie

Opodatkowanie i oferty pracy w Irlandii

Jeśli planujesz podjąć robotę w Irlandii, ten oto krótki przewodnik na pewno okaże się dla ciebie przydatny. Przeczytaj zatem go dokładnie i obierz kierunek na sławetne Cliffs of Moher i Dublin!
czujniki przepływu

Praca dla automatyka

Wielu naukowców od spraw pracy twierdzi, że w Polsce jest za mało fachowców z różnych fachów. Jest to wynikiem tego, że dziś funkcjonuje zbyt znacząca presja na posiadanie studiów wyższych. Szkoły zawodowe to melodia przyszłości.
Absolwenci, studia

Jakiego typu studia dają zatrudnienie?

Czy studia są potrzebne do prowadzenia radosnego życia, w szczególności takiego zawodowego? Bez wątpienia nie! Znajdzie się sporo osób, które ogólnie nie uskarżają się na swój los, a jakoś nie mają wyższego wykształcenia. Chociaż naturalnie tak czy siak studia są bardzo potrzebne w życiu statystycznego Polaka.