Fakty
zielony chiński autobus

Jak najszybciej dostać się bezpiecznie do RFN?

Chociaż wobec naszych zamożnych sąsiadów narosło wiele stereotypów, nierzadko negatywnych, to fakty są takie, że praca oraz mieszkanie w RFN są całkiem często wielką szansą na dobre życie. W końcu fakty są takie, iż jesteśmy dużo mniej bogaci, niż nasi sąsiedzi. Oczywiście ciągle pomniejszamy dzielącą nas przepaść, ale póki pracowanie w Niemczech mocno się opyla, bez cienia wątpliwości warto poszukiwać tam szczęścia. W końcu Bonn, Frankfurt nad Menem bądź chociażby Norymberga są korzystnymi aglomeracjami.
detektyw

Zawodowy detektyw - w jaki sposób zaplanować karierę

Wybór przyszłego zajęcia to bardzo ważna sprawa. Licealiści nie dają sobie z nią rady. Gdy zaczynamy studia najczęściej nie wiemy jeszcze, co chcemy robić w swoim życiu. Zależy nam na zajęciu, które będzie interesujące i które po paru latach nam nie obrzydnie. Są osoby, które bardzo dobrze radzą sobie w biurze. Praca biurowa jest dla nich idealna. Ale są też osoby, które źle się czują w biurach i potrzebują adrenaliny. Dla nich najlepszym rozwiązaniem będzie detektyw.
flaga rosji

Plusy i minusy nauki języka rosyjskiego. Ważne informacje

Rosja to w dalszym ciągu potęga - polityczna, ale również ekonomiczna. Czyli można śmiało powiedzieć, iż filologia rosyjska nie jest niewskazanym kierunkiem studiów. A w szczególności, że jęz. rosyjski to jeden z popularniejszych języków na kuli ziemskiej - dogadamy się w języku rosyjskim w oczywiście Rosji, lecz także choćby na Ukrainie. Można powiedzieć, iż filologia rosyjska jest przyszłościowym kierunkiem. Jeżeli w dobrym stylu podejdziesz do studiów, kariery pracowniczej, zapewne będziesz miał okazję, drogi filologu - przyszły, zarobić spore pieniądze.
flaga rosji

Pozytywy i negatywy nauki języka rosyjskiego.

Jeszcze jakiś czas temu w naszym kraju niechętnie poznawaliśmy język naszych wschodnich sąsiadów. Było to rzecz jasna uwarunkowane politycznie. Przez to, że język naszych przyjaciół Rosjan był w każdej szkole obowiązkowy, został prędko znienawidzony, jako język nieprzyjaciela. Tymczasem, to przecież jego znajomość zapewniała zrobienie wspaniałej kariery w dowolnym państwie Bloku Wschodniego.