Towary
Statek towarowy

Co dobrze jest wiedzieć na temat transportu międzynarodowego

Jak powszechnie wiadomo, dosłownie cała globalna gospodarka w znacznym stopniu opiera się na ogólnie pojętym transporcie. Bez możliwości szybkiego przewożenia rozmaitych towarów na znaczniejsze odległości – często do innych państw – najzwyczajniej nie dałoby się prowadzić handlu międzynarodowego.
Kontenery

Skuteczny transport międzynarodowy

System taki jak spedycja międzynarodowa to realizacja przewozu towaru w jak najbardziej korzystny dla obu stron sposób. Wymienić można dwa typy, jakie spedycja wyróżnia, czyli: spedycja handlowa oraz spedycja czynnościowa. Różnią się one tym, że pierwsza określona spedycja sprowadza się do rozmaitych praw własności towaru od początku podjęcia wykonywania usługi jego sprzedaży. Następny typ spedycji – spedycja czynnościowa – polega na wypełnianiu funkcji przewoźnika, który w tym przypadku jest reprezentantem struktur podażowych wśród usług transportowych na rynku.
hurtownia

„Towar z Chin hurtownia” – czy powinniśmy korzystać z takiego typu reklam?

Masa osób, które codziennie trudnią się handlem, bez przerwy poszukuje atrakcyjnych towarów do sprzedaży, jakie można kupić w rozsądnej cenie i przez to niemało zarobić. Przeważnie szczególnie korzystne ceny mają produkty importowane z Chin. Ogłoszeń od hurtowni, które trudnią się sprzedażą takich towarów jest w Internecie i prasie cała masa. Czy powinniśmy korzystać z tego rodzaju ofert? Czy jakość takiego produktów jest rzeczywiście dobra?
konferencja w hotelu

Niezwykły symbol towarowy

Znak towarowy nie musi być oryginalny. Ważne jest, żeby był on na tyle charakterystyczny, by pociągał uwagę konsumentów i utożsamiał dany artykuł na rynku, także, żeby wolno go było zademonstrować w postaci graficznej.
magazyn

Pomysł na inwestycję

Zdecydowałeś się na postawienie własnej powierzchni magazynowej? Mądry wybór, gdyż taki biznes zawsze będzie miał chętnych. Cały czas przecież wzrasta produkcja rozmaitych dóbr, a te towary muszą być gdzieś przechowywane. O ile naprawdę planujesz budowę takiego miejsca, przejrzyj ten oto tekst, który na pewno wesprze cię we wszelkich przygotowaniach do zrealizowania inwestycji.
waga handlowa

Twój sklep potrzebuje wagi? Nabywaj fachowe wyposażenie w odpowiednim sklepie!

Wagi stanowią ważne oraz bardzo pomocne wyposażenie punktów handlowych o doprawdy różnym charakterze. Chociaż bywają kojarzone przede wszystkim ze sklepikami proponującymi produkty spożywcze, ich wykorzystanie w tej jednej dziedzinie zdecydowanie się nie kończy. Wagi bywają stosowane przez jubilerów, restauratorów, w aptekach i laboratoriach. To jedynie ułamek możliwości, w których mogą być wykorzystane.
Samolot

Korzystny sposób na transport zagranicznego ładunku

Jeżeli mamy firmę wytwarzającą różnego rodzaju towary najczęściej stoimy przed koniecznością dostarczania ich do odbiorców. Na terenie Polski jest to dość łatwe, wystarczą ciężarówki. Bardziej znaczącym kłopotem jest wywóz rzeczy za granicę, szczególnie jeżeli planujemy wywóz do bardzo oddalonego do Polski państwa.
Program lojalnościowy

Programy lojalnościowe – efektywne wspieranie sprzedaży

Dobrze opracowane programy lojalnościowe mogą stworzyć znakomitą platformę komunikacyjną z grupą kluczowych klientów, gdzie wymiana zbieranych przez klientów punktów na konkretne towary tworzy rodzaj dialogu. To, że klienci zyskują możliwość wymiany zebranych punktów na nagrody, stanowi w wielu wypadkach bardzo istotny element w ich pozyskiwaniu i z reguły jest znaczącym elementem dialogu.
Transport morski

Zamorski handel z Chinami

Łatwe poruszanie się po niezwykle szybko zmieniającym się świecie spedycyjnym to zadanie niełatwe. W czasach obecnego kryzysu finansowego trudno podjąć decyzję jak najpewniej zadbać o własną przyszłość, a także o własne przedmioty zbytu. Zwyczajowe ścieżki transportu towarów okazują się nieraz kosztowne i mało opłacalne. Inny problem stanowi kraj, gdzie potrzeba sprzedawać własne towary.
Samochód dostawczy, transport

Transport na trasie Polska-Niemcy

Nie ma chyba żadnych wątpliwości co do tego, że Niemcy należą aktualnie do zdecydowanie najważniejszych partnerów handlowych Polski. Bardzo wielu przedsiębiorców istniejących w najróżniejszych branżach prowadzi silne kontakty handlowe z tamtejszymi firmami, a z roku na rok przepływ towarów pomiędzy tymi dwoma krajami jest coraz większy.