Szkoła
Księga

LO we Wrocławiu

Przeróżne przypadki chodzą po ludziach. Czasem w dniu sprawdzianu gimnazjalnego zdający poczuje się źle i test napisze kiepsko. Bywa, że rodzina ucznia znajduje się w dużych tarapatach pieniężnych i potomek musi pójść do pracy. Wtedy jedynym wyjściem okazuje się szkoła dla dorosłych, w której lekcje odbywają się w godzinach popołudniowych, tak aby każdy pracujący uczeń mógł zdążyć.
ratusz

Wrocław – dolnośląska stolica nauczania

Zdarza się, że podczas wielkich egzaminów pojawia się moment słabości, fatalny dzień bądź banalny pech. Niedobrze zdany test maturalny może spowodować, że nie pójdziesz na dobre studia.

Nauka na Dolnym Śląsku

Wielu rodziców przyszłych studentów a także osób dorosłych stoi przed problemem wyboru dobrej uczelni. Na uczniów kończących szkoły średnie czekają nie tylko rodzime uczelnie ale także zagraniczne. Jak jak ujawniają rankingi edukacja na dolnym śląsku jest na wysokim.
pracownicy

Jednym z zadań ludzkości jest zdobywanie wiedzy. To niezwykle istotne, jeśli chcemy rozwijać się jako ludzie

Zawsze zdobywamy nową wiedzę, nie ma od tego reguły. Każdy z nas, choćby nie chciał bierze w tym udział. Posiadane informacje nas wzbogacają, ale także ułatwia życie. Nie powinno dziwić, że osoby o najwyższym ilorazie inteligencji radzą sobie perfekcyjnie z wieloma innymi trudnościami.
Naucz się zawodu i odbierz darmowy tablet

Koniec edukacji w gimnazjum – co dalej?

W mieście takim jak Wrocław, liceum spotkać można jest na każdym kroku. Niektóre z nich cieszą się większym prestiżem, drugie z kolei zaliczyć można do tych mniej renomowanych. Absolwentom gimnazjów niełatwo od razu się zdecydować.
nauka gry na gitarze

Pomysł na rozwój dla dzieci po lekcjach

Wszyscy ludzie, którzy posiadają dzieci nie chcą żeby ich pociechy siedziały przez cały wolny czas przez tabletami. A zdarza się tak, że w obecnych czasach dzieci bardzo często poświęcają swoją uwagę na bawienie się sprzętem elektronicznym, lub bezsensowne siedzenie na portalach społecznościowych. Tak, więc dobrze zapisać dzieci na jakieś zajęcia. Jeżeli chodzi o zajęcia dodatkowe dla dzieci to dobrze sprawdzić, co w ofercie ma szkoła, do której uczęszcza nasza pociecha.
szkoła policealna

Placówka szkolna policealna we Wrocławiu i jej plusy

Dziś na polskim rynku dostępnych jest niesłychanie wiele szkół policealnych, jakie oferują szeroki wachlarz kształcenia w samowolnie wyselekcjonowanym przez nas kierunku. Nie każdemu człowiekowi udaje się zdać maturę za pierwszym podejściem, dlatego również tego rodzaju szkoły tworzą alternatywę dla wszelkich osób jakie nie zdołają iść do szkoły wyższej. Aby nie marnować roku na bezowocne siedzenie oraz nic nierobienie mnogość osób decyduje się na skorzystanie z oferty najlepszej według swoich upodobań szkoły.
uczeń

Praca nauczyciela na różnych szczeblach edukacji

Nauczyciele jako ludzie krzewiący wiedzę od najdawniejszych czasów posiadali duży szacunek. Ich zawód bywa trudny, szczególnie kiedy ma się do czynienia z trudną młodzieżą. W każdej szkole do młodych ludzi należy podchodzić w jak najbardziej indywidualny sposób, tak by nikt nie był pomijany. Nagminnie jednak ten warunek bywa pomijany lub jest zwyczajnie niemożliwy do wykonania ze względu na zbyt duża liczbę uczniów w porównaniu do liczby nauczycieli.
Kurs angielskiego

Nauczanie języka obcego przybiera aktualnie wielorakie formy - jak wyłowić najlepszą?

Nie ma obiekcji, że dzisiaj władanie na wysokim poziomie językiem obcym jest bardzo doceniane, a nieraz wręcz wymagane, jeżeli zamierzamy podjąć pracę w internacjonalnej firmie. Nauka języka zaczyna się już w szkołach podstawowych, lecz nie każdy ma wrodzone umiejętności lingwistyczne, aby w takim trybie nauki zdobyć wysoki poziom.
szkoła

Nadrób stracony czas - szkoła dla dorosłych

Nauka to dość istotna sprawa – rzecz jasna obecnie ciąży na nas obowiązek edukacyjny aż do ukończenia pełnoletniości, czyli mniej więcej do punktu, w jakim zwykle młodzi ludzie podchodzą do egzaminu maturalnego. Na nieszczęście nie każdemu dane jest ukończyć liceum. Istnieje wiele przyczyn, dla których wiele ludzi nawet nie rozważa zakończenia liceum – niekiedy zmuszeni są rozpocząć pracę na swoje utrzymanie już w tym wieku, czasami nie pozwala na to stan zdrowia. Niektórzy, którzy przerywają naukę w szkole średniej wywodzi się z trudnych rodzin, w jakich odbywa się wiele złych rzeczy – pijaństwo, agresja... to się zwyczajnie niestety dzieje.
1 2