Szkoła
ratusz

Wrocław – dolnośląska stolica nauczania

Zdarza się, że podczas kluczowych testów pojawia się moment słabości, fatalny dzień lub zwyczajny brak szczęścia. Kiepsko wypełniony sprawdzian maturalny może spowodować, że nie pójdziesz na wybrane studia.
pracownicy

Jednym z zadań ludzkości jest zdobywanie wiedzy. To niezwykle istotne, jeśli chcemy rozwijać się jako ludzie

Zawsze się czegoś uczymy, nie ma od tego odstępstwa. Każdy z nas, choćby nie chciał bierze w tym udział. Posiadane informacje nas wzbogaca, ale też czyni życie łatwiejszym. Nic dziwnego w tym, że osoby o najwyższym ilorazie inteligencji radzą sobie świetnie z wieloma innymi trudnościami.
Naucz się zawodu i odbierz darmowy tablet

Koniec edukacji w gimnazjum – co dalej?

W mieście takim jak Wrocław, liceum spotkać można jest na każdym kroku. Niektóre z nich cieszą się większą renomą, drugie tymczasem należą do tych mniej dobrych. Przyszłym licealistom ciężko natychmiast podjąć decyzję.
szkoła

Nadrób stracony czas - szkoła dla dorosłych

Nauka to dość istotna sprawa – oczywiście obecnie jest obowiązek nauki aż do osiągnięcia pełnoletniości, to znaczy mniej więcej do etapu, w jakim najczęściej młodzi ludzie podchodzą do egzaminu maturalnego. Niestety nie każdemu dane jest zakończyć liceum. Jest wiele przyczyn, dla jakich wiele osób nawet nie rozważa zakończenia liceum – niekiedy zmuszeni są zacząć pracę na własne utrzymanie już w tak młodym wieku, czasami nie pozwala na to stan zdrowia. Niektórzy, którzy przerywają naukę w liceum ogólnokształcącym wywodzi się z patologicznych rodzin, w których dzieje się wiele złych rzeczy – alkoholizm, przemoc... to się po prostu niestety dzieje.
Indywidualny kurs języków obcych

Gdzie chodzić na lekcje języka angielskiego lub niemieckiego we Wrocławiu?

Dwudziesty wiek był czasem olbrzymich przemian na globie. W ostatnich latach stulecia uaktywniła się globalizacja. Obecny glob, przynajmniej jego cywilizowana część, jest osiągalny dla jego obywateli. Dynamicznie zacieśniające się kontakty kulturowe, gospodarcze i polityczne spowodowały, że niezbędna stała się znajomość języków obcych. Dzisiaj trudno odnaleźć dobrą pracę, o ile nie potrafi się komunikować chociażby w języku Szekspira, który przez pozycję Zjednoczonego Królestwa i USA stał się pierwszym językiem uniwersalnym.

Nauka na Dolnym Śląsku

Wielu rodziców przyszłych słuchaczy a także osób dorosłych stoi przed dylematem doboru odpowiedniej szkoły. Na polskich absolwentów czekają nie tylko rodzime uczelnie ale także zagraniczne. Jak pokazują nam sondaże edukacja na dolnym śląsku jest na wysokim.
nauka gry na gitarze

Pomysł na rozwój dla dzieci po lekcjach

Wszystkie osoby, które mają dzieci nie chcą by ich pociechy spędzały cały wolny czas przez komputerem. A zdarza się tak, że w dzisiejszych czasach dzieci bardzo często skupiają swoją uwagę na gry komputerowe, lub bezsensowne przeglądanie stron internetowych. Tak, więc dobrze zapisać dzieci na jakieś zajęcia. Jeśli chodzi o zajęcia dodatkowe dla dzieci to zawsze możemy sprawdzić, co oferuje nam szkoła, do jakiej uczęszcza nasza pociecha.
Dzieci w szkole

Jaka szkoła średnia wydaje się najlepsza?

Edukacja to kwestia obecnie nieprzeciętnie ważna, która jednak nastręcza pewnych kłopotów
W dwudziestym pierwszym wieku wybranie dobrych szkół średnich nie jest zazwyczaj rzeczą prostą.
książka

Zdobywanie kwalifikacji zaraz po liceum –Wrocław

Kończąc lat osiemnaście, młody człowiek staje przed koszmarnie ważnym wyborem, czym się zająć. W okresie kryzysu, znalezienie dobrze opłacalnej pracy jest ogromnym wyzwaniem, a skończenie ogólniaka w żaden sposób tego nie ułatwia. Jeżeli dalej chcemy się kształcić, konkurencyjnym dla studiowania pomysłem jest policealne studium, podwyższające kompetencje i w szybszym czasie gwarantujące uprawnienia do przyjęcia pracy w zawodzie.
Księga

LO we Wrocławiu

Przeróżne przypadki chodzą po ludziach. Czasem w dniu sprawdzianu gimnazjalnego zdający poczuje się źle i test napisze kiepsko. Bywa, że rodzina ucznia znajduje się w dużych tarapatach pieniężnych i potomek musi pójść do pracy. Wtedy jedynym wyjściem okazuje się szkoła dla dorosłych, w której lekcje odbywają się w godzinach popołudniowych, tak aby każdy pracujący uczeń mógł zdążyć.
1 2