Szkoła
Kurs angielskiego

Nauczanie języka obcego przybiera aktualnie wielorakie formy - jak wyłowić najlepszą?

Nie ma obiekcji, że dzisiaj władanie na wysokim poziomie językiem obcym jest bardzo doceniane, a nieraz wręcz wymagane, jeżeli zamierzamy podjąć pracę w internacjonalnej firmie. Nauka języka zaczyna się już w szkołach podstawowych, lecz nie każdy ma wrodzone umiejętności lingwistyczne, aby w takim trybie nauki zdobyć wysoki poziom.
szkoła

Nadrób stracony czas - szkoła dla dorosłych

Nauka to dość istotna sprawa – rzecz jasna obecnie ciąży na nas obowiązek edukacyjny aż do ukończenia pełnoletniości, czyli mniej więcej do punktu, w jakim zwykle młodzi ludzie podchodzą do egzaminu maturalnego. Na nieszczęście nie każdemu dane jest ukończyć liceum. Istnieje wiele przyczyn, dla których wiele ludzi nawet nie rozważa zakończenia liceum – niekiedy zmuszeni są rozpocząć pracę na swoje utrzymanie już w tym wieku, czasami nie pozwala na to stan zdrowia. Niektórzy, którzy przerywają naukę w szkole średniej wywodzi się z trudnych rodzin, w jakich odbywa się wiele złych rzeczy – pijaństwo, agresja... to się zwyczajnie niestety dzieje.
książka

Zdobywanie kwalifikacji zaraz po liceum –Wrocław

Kończąc lat dziewiętnaście, młody człowiek zostaje postawiony przed koszmarnie ważnym wyborem, co w życiu robić. W okresie kryzysu, odnalezienie dobrze płatnej pracy jest ogromnym wyzwaniem, a wykształcenie ogólne w żaden sposób tego nie ułatwia. Jeśli dalej chcemy się kształcić, alternatywnym dla studiowania rozwiązaniem jest policealne studium, zwiększające znajomość rzeczy i w krótszym czasie gwarantujące uprawnienia do podjęcia pracy w konkretnej dziedzinie.
Naucz się zawodu i odbierz darmowy tablet

Koniec edukacji w gimnazjum – co dalej?

W mieście takim jak Wrocław, liceum dostępne jest na każdym kroku. Niektóre z nich cieszą się większym prestiżem, inne natomiast zaliczyć można do tych mniej prestiżowych. Kończącym gimnazjum niełatwo natychmiast podjąć decyzję.
ratusz

Wrocław – dolnośląska stolica nauczania

Zdarza się, że podczas wielkich sprawdzianów przychodzi chwila słabości, fatalny dzień bądź po prostu brak szczęścia. Kiepsko napisany sprawdzian dojrzałości może sprawić, że nie zakwalifikujesz się na planowane studia.

Nauka na Dolnym Śląsku

Wielu rodziców przyszłych studentów oraz osób dorosłych stoi przed dylematem doboru odpowiedniej szkoły. Na uczniów kończących szkoły średnie czekają nie tylko rodzime uczelnie ale także zagraniczne. Jak jak ujawniają rankingi edukacja na dolnym śląsku jest na wysokim.
szkoła policealna

Placówka szkolna policealna we Wrocławiu i jej plusy

Dziś na polskim rynku dostępnych jest niesłychanie wiele szkół policealnych, które oferują szeroki wachlarz kształcenia w swobodnie wybranym przez nas kierunku. Nie każdemu człowiekowi udaje się zdać egzamin maturalny za pierwszym podejściem, dlatego także tego rodzaju szkoły tworzą alternatywę dla wszystkich osób które nie zdołają iść na studia. Żeby nie tracić roku na bezczynne siedzenie oraz nic nierobienie sporo osób decyduje się na skorzystanie z oferty najlepszej wedle swoich upodobań szkoły.
Dzieci w szkole

Jaka szkoła średnia wydaje się najlepsza?

Edukacja to rzecz dziś niesamowicie, która jednak nastręcza sporych trudności
W dwudziestym pierwszym wieku wybranie dobrych szkół średnich nie bywa zwyczajowo kwestią banalną.
Absolwenci, studia

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w mieście Sucha Beskidzka - oferta edukacyjna

WSTiE w Suchej Beskidzkiej rozpoczęła działalność w 2001r. jako uczelnia niepubliczna. Szeroka oferta edukacyjna , a także bardzo wysoki poziom oferowany przez uczelnię sprawiły, że bardzo szybko zdobyła renomę wśród studentów, zostając liczącym się ośrodkiem edukacji.
pracownicy

Jednym z zadań ludzkości jest zdobywanie wiedzy. To niezwykle istotne, jeśli chcemy rozwijać się jako ludzie

Zawsze się czegoś uczymy, nie ma od tego odstępstwa. Każdy z nas, ma w tym swój udział. Wiedza nas wzbogacają, ale też pozwala łatwiej żyć. Nie powinno dziwić, że osoby o najwyższym IQ radzą sobie świetnie z wieloma odmiennymi przeciwnościami lodu.
1 2