Programista
Bezpiecznie w sieci

Zawód z przyszłością.

Programista należy do jednego z dziesięciu w największym stopniu szukanych przez pracodawców miejsc pracy. Jednakże zawód ten nie jest dla każdego. Ażeby nim zostać trzeba lubić matematykę a w głównej mierze komputery, czyli informatykę. Jedno jest pewne programista to praca z przyszłością. Niedługo będą oni tak samo cenieni i respektowani jak prawnicy czy medycy.
Dryvit Systems

Programiści we Wrocławiu

Ostatnimi czasy na rynku pracy programiści mogą się czuć jak pączki w maśle. W każdym serwisie z ogłoszeniami wiszą setki ofert, wiele firm poszukuje freelancerów do różnorodnych projektów.
Praca przy komputerze

Czym się zajmują specjaliści z firmy Oracle

Oracle to ogromna korporacja, która lokuje się na szeroko pojętej branży komputerowej. To jedna z największych działalności w USA i na świecie, a jej potęga bierze się z tego, że obsługuje wiele innych firm. Oracle jest zaliczana do tzw sławnej trójki korporacji programistycznych.
Praca przed komputerem

Jak zostać testerem oprogramowania?

Obecnie tworzy się coraz większa liczba nowych zawodów i profesji. Czasami odbywa się to kosztem stanowisk wymierających. Zwykle te nowe stanowiska związane są z pojawianiem się nowych technologii. Obecnie natomiast największą rolę odgrywa sprzęt komputerowy i wszystkie pozostałe elementy z tym połączone. Pojawia się więc dużo stanowisk pracy w branży technologii informacyjnej takich jak między innymi stanowisko programisty. Wśród nich jest kilka szczególnie wartych zainteresowania. Zalicza się do nich tester programów komputerowych.
praca

Kariera programisty

Informatyk to osoba, który na brak ofert pracy nie może być niezadowolona. Jest to w Polsce obecnie najlepiej opłacalny zawód. A każda firma bez względu na jej branże posiada swoich oddziałach, dział IT. Na rynku powstaje się także dużo agencji interaktywnych, reklamowych czy firm SEO, w których angaż dostanie również programista.
biurko

W jakiej technologii warto programować?

Sporo jest propozycji pracy dla programistów podobnie jak ich samych, ale nie każdy z nich spełnia wymagania pracodawcy. Odpowiedni programista jest zorganizowany, przenikliwy, stara się wyjaśnić każdy problem jak najlepiej potrafi, potrafi łączyć przeróżne fakty i zazwyczaj czerpie zadowolenie z tego, co robi. Ogólnie ujmując programista zajmuje się planowaniem i wdrażaniem programów a także systemów komputerowych.
pracownik jednej z firm IT

Możliwości kariery

W tym roku szkolnym będziesz absolwentem liceum i nie wybrałeś jeszcze, na jaki kierunek studiów się udać? Zachęcamy do przeczytania tego wpisu – jest szansa, że dzięki niemu wszystko stanie się jaśniejsze.

Wydaje się, że obecnie dobrym kierunkiem jest informatyka.
programiści pracujący na spotkaniu

Z jakich przyczyn pracownicy IT mają ogromne szanse na korzystne życie zawodowe?

Programiści to taka grupa zawodową, która generalnie nie musi skarżyć się na brak zatrudnienia i kiepskie wynagrodzenie. Naturalnie są bardzo różni programiści, ale ogólnie programiści - w Polsce, a już szczególnie gdzieś za granicą - Skandynawia, Szwajcaria, Irlandia czy USA, potrafią zarobić znaczące pieniądze. Warto w takim razie starać się o to, aby być programistą. Tym programistą, który wykonuje profesjonalne usługi. Bo chyba wiadomo, iż taki programista, który najzupełniej nie zna się na językach programowania będzie nie miał możliwości związać swojego życia zawodowego z kodem.

Internetowe technologie

Zlecenia IT to bardzo szeroki i dość skomplikowany działem dla osób spoza branży. Technologia ta obejmuje wszystkie działy nauki o narzędziach i komunikacji, począwszy od sprzętu komputerowego, jego oprogramowania, a skończywszy na telekomunikacji. Należy jednak pamiętać że sprzęt ten, albo pojedyncza część nie buduje IT, by stworzyć IT konieczne jest połączenie wszystkich tych dziedzin.
biurko

Programista zawód z przyszłością

Programista należy do jednego z dziesięciu w największym stopniu poszukiwanych przez pracodawców stanowisk pracy. Niemniej jednak profesja ta nie jest dla wszystkich. By nim stać się należy lubić matematykę a zwłaszcza komputery, czyli informatykę. Jedno jest bezsprzeczne programista to profesja z przyszłością. Wkrótce będą oni tak samo doceniani i respektowani jak prawnicy czy medycy.
1 2