Programista
biurko

Programista zawód z przyszłością

Programista zalicza się do jednego z dziesięciu w najwyższym stopniu poszukiwanych przez pracodawców miejsc pracy. Aczkolwiek zawód ten nie jest dla każdego. By nim zostać trzeba lubić matematykę a w głównej mierze komputery, czyli informatykę. Jedno jest bezsprzeczne programista to zawód z przyszłością. W najbliższym czasie będą oni tak samo cenieni i respektowani jak prawnicy czy lekarze.
nauka zawodu

Jakie profesje dają niezłe wynagrodzenie?

Pieniądze rządzą całym światem - takie są fakty. Ciężko zatem planując własną karierę pracowniczą w zupełności zapominać o kwestiach związanych z finansami. Naturalnie są tacy ludzie, którzy sądzą, że pieniądze nie są aż takie ważne, ale definitywna większość ludzi musi sporo zarabiać, choćby po to, aby bez spóźniania się spłacać raty bankowe.
Praca przy komputerze

Czym się zajmują specjaliści z firmy Oracle

Oracle to wielka firma, która lokuje się na gałęzi informatycznej. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych działalności w Ameryce i na świecie, a jej potęga wynika z tego, że obsługuje wiele innych firm. Oracle jest wliczona do tak zwanej słynnej trójki korporacji komputerowych.
programiści pracujący na spotkaniu

Z jakich przyczyn pracownicy IT mają ogromne szanse na korzystne życie zawodowe?

Programiści są grupą zawodową, która generalnie nie powinna uskarżać się na brak pracy oraz kiepskie wynagrodzenie. Oczywiście są różni programiści, lecz ogólnie programiści - w Polsce, a już w szczególności gdzieś za granicą - Skandynawia, Niemcy, Wielka Brytania czy Kanada, potrafią zarobić znaczące pieniądze. Warto zatem postarać się o to by zostać programistą. Takim programistą, który wykonuje fachowe usługi. Bo chyba wiadomo, iż ten programista, który najzupełniej nie zna się na językach programowania będzie nie mógł związać własnego życia z kodem.
Bezpiecznie w sieci

Zawód z przyszłością.

Programista należy do jednego z dziesięciu w największym stopniu szukanych przez pracodawców miejsc pracy. Jednakże zawód ten nie jest dla każdego. Ażeby nim zostać trzeba lubić matematykę a w głównej mierze komputery, czyli informatykę. Jedno jest pewne programista to praca z przyszłością. Niedługo będą oni tak samo cenieni i respektowani jak prawnicy czy medycy.
Dryvit Systems

Programiści we Wrocławiu

Ostatnimi czasy na rynku pracy programiści mogą się czuć jak pączki w maśle. W każdym serwisie z ogłoszeniami wiszą setki ofert, wiele firm poszukuje freelancerów do różnorodnych projektów.
Praca przed komputerem

Jak zostać testerem oprogramowania?

Obecnie tworzy się coraz większa liczba nowych zawodów i profesji. Czasami odbywa się to kosztem stanowisk wymierających. Zwykle te nowe stanowiska związane są z pojawianiem się nowych technologii. Obecnie natomiast największą rolę odgrywa sprzęt komputerowy i wszystkie pozostałe elementy z tym połączone. Pojawia się więc dużo stanowisk pracy w branży technologii informacyjnej takich jak między innymi stanowisko programisty. Wśród nich jest kilka szczególnie wartych zainteresowania. Zalicza się do nich tester programów komputerowych.
praca

Kariera programisty

Informatyk to osoba, który na brak ofert pracy nie może być niezadowolona. Jest to w Polsce obecnie najlepiej opłacalny zawód. A każda firma bez względu na jej branże posiada swoich oddziałach, dział IT. Na rynku powstaje się także dużo agencji interaktywnych, reklamowych czy firm SEO, w których angaż dostanie również programista.
biurko

W jakiej technologii warto programować?

Sporo jest propozycji pracy dla programistów podobnie jak ich samych, ale nie każdy z nich spełnia wymagania pracodawcy. Odpowiedni programista jest zorganizowany, przenikliwy, stara się wyjaśnić każdy problem jak najlepiej potrafi, potrafi łączyć przeróżne fakty i zazwyczaj czerpie zadowolenie z tego, co robi. Ogólnie ujmując programista zajmuje się planowaniem i wdrażaniem programów a także systemów komputerowych.
pracownik jednej z firm IT

Możliwości kariery

W tym roku szkolnym będziesz absolwentem liceum i nie wybrałeś jeszcze, na jaki kierunek studiów się udać? Zachęcamy do przeczytania tego wpisu – jest szansa, że dzięki niemu wszystko stanie się jaśniejsze.

Wydaje się, że obecnie dobrym kierunkiem jest informatyka.
1 2