Dziecko
Dzieci w przedszkolu

Przedszkole niepubliczne - jak wytypować

Nie od teraz wiadomo, że dzieci do przedszkola musimy zapisywać i to ze sporym wyprzedzeniem. Niemalże natychmiast po jego urodzeniu. Dlaczego? Otóż jest bardzo wiele chętnych dzieci, a przedszkoli nie mamy aż tak dużo.
ciekawa figura geomag

Spis popularnych trendów spośród zabawek dziecięcych

Wybór zabawek dla dzieci jest ogromny. Dla dziecka w każdym wieku można odszukać coś właściwego. Warto jednakże pamiętać, żeby zabawka była właściwie dostosowana do wieku malucha. Dobrze dobrane zabawki świetnie wpływają na właściwy rozwój dziecka. Zależnie od tego, w jakim wieku jest dziecko potrzebuje ono przeróżnych czynników, ażeby móc rozwijać następne umiejętności.
Dzieci, chłopcy i dziewczynki

Kolorowani na każdą okazję

Kolorowanki dla dzieci nie od dziś są typową formą spędzania czasu. Mnóstwo rodziców jednak zadaje pytanie czy ta forma bawienia się jest dla ich pociech odpowiednia, czy wspomaga ich właściwy rozwój i wspiera naturalne mechanizmy uczenia się dzieci.
Dziecko, nauka języków

Nauka języków obcych to inwestycja w przyszłość dziecka

Każdy rodzic chce dla swojego potomka jak najlepiej. Kiedy dzieciątko jest jeszcze w łonie matki, roztaczamy rozmaite wizje w sprawie jego przyszłego życia. Planujemy, gdzie będzie uczęszczał szkoły, gdzie będzie pracował i jak ogromny odniesie sukces w dorosłym życiu. Zwykle nasze pragnienia rozmijają się z rzeczywistością. Najczęściej bywa tak, że nasza latorośl zupełnie inaczej podchodzi do życia, a my musimy się z tym pogodzić. Jednakże powinniśmy ułatwić mu wkraczanie w dorosłość. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest nauczanie języków obcych jeszcze w okresie dzieciństwa.
Moda z najwyższej półki dla dzieci i młodzieży

Jak wychowywać swoje dzieci?

Pewnie każdy myślący rodzic wie, że jeżeli chce, aby jego własne dziecko świetnie się rozwijało, w żadnym wypadku nie powinien dopuszczać do nawet najmniejszego zaniedbania. Oczywiście nie rozchodzi się w tym momencie o to, aby za bardzo przesadzać, lecz należy dbać o autentycznie każdy aspekt związany z rozwojem dziecka. W takim razie przejdźmy teraz do sedna...
nauczycielka angielskiego

Dla niewielkich dzieci świetne są pieluszki huggies

Co może rzeczywiście zainteresować nasze maleństwo?

Jeżeli nasze potomstwo dopiero się narodziło zapewniamy mu jedzenie i bezpieczeństwo, potem nabywamy mu zabawki, a jeszcze dalej troszczymy się o jego prawidłową edukację. Przez to tak istotne jest to, by ciągle powiedzieć, co będzie odpowiednie na poziomie rozwoju naszego potomstwa, ponieważ tylko w ten sposób będziemy mogli zaspokajać wszelkie jego oczekiwania.
zabawki drewniane

Wybór zabawek- czyli jak pogodzić naukę z zabawą?

Półki w centrach handlowych niemal załamują się od ilości zabawek dla dzieci w każdym wieku. Przeważnie gubimy się pośród nich nie umiejąc sobie odpowiedzieć, jaka zabawka będzie najodpowiedniejsza dla naszego dziecka.
dzieci

Dwujęzyczność to skarb, który warto pielegnować.

Najmłodsi uczą się słów otwarcie i bez wysiłku. Dwujęzyczność, to sprawne posługiwanie się paroma językami. Właściwe wsparcie dzieci zaczynających komunikować się w kilku językach, kiedy bywa zapoczątkowane już w przedszkolu powoduje, że dzieci zdobywają w przyszłości fenomenalne umiejętności językowe.
Mothercare

Wychowanie dziecka – skąd dzisiaj brać niezbędną wiedzę, żeby być odpowiedzialnym rodzicem?

Przyjście na świat dziecka jest dla jego rodziców całkiem nowym doświadczeniem. Faktycznie często młodzi rodzice mają obawy dotyczące wychowania własnej pociechy. Nie jest to bowiem łatwe zadanie, zwłaszcza gdy jest to pierwsze dziecko. Skąd w takim przypadku czerpać potrzebną wiedzę?
Szkolenie

Rewelacyjny poziom gier edukacyjnych

W sieci pojawiają się interesujące rady dla nauczycieli, jakim z rozmaitych powodów brakuje pomysłów na prowadzenie interesujących zajęć. Nierzadko to jest problem braku inwencji twórczej, z tego powodu warto weryfikować to, co inni wyjątkowego podpowiadają w sieci.
1 2