Programowanie
praca

Warto zatrudnić się w IT?

IT to angielski skrót od zwrotu „technologia informacyjna”. Branża ta jest ogromnie szeroka i dotyczy wszystkiego co związane z komputerami, stronami internetowymi oraz oprogramowaniem. Na dzień dzisiejszy jeśli firma nie ma strony WWW, uważa się ją za niezbyt znaczącą na rynku. Informatyzacja urzędów i instytucji państwowych, zarządzanie danymi spółek, czy konserwacja sprzętu komputerowego daje duża ilość miejsc na rynku pracy. Duże zarobki są jednym z powodów, dla których studia na kierunku informatyka są jednymi z najchętniej wybieranych studiów na kierunkach matematyczno-przyrodniczych. Analitycy rynku pracy są zdania, że zapotrzebowanie na profesjonalistów w Zakresie IT będzie ciągle wzrastało.
biurko

W jakiej technologii warto programować?

Bardzo dużo jest ofert pracy dla programistów podobnie jak ich samych, ale nie każdy z nich spełnia oczekiwania pracodawcy. Odpowiedni programista jest skrupulatny, wnikliwy, stara się wyjaśnić każdą trudność jak najlepiej potrafi, umie łączyć rozmaite fakty i przede wszystkim uzyskuje satysfakcję z tego, co robi. Generalnie ujmując programista zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem oprogramowań a także systemów komputerowych.
E-handel

Jak zabłysnąć na rynku pracy!

Nasze realia od lat mogą sprzyjać z całą pewnością rozwojowi bezrobocia. Z całą pewnością świeżo upieczeni magistrowie i inżynierowie mogą mieć duże kłopoty przy poszukiwaniach pewnej pracy. Najdzielniejsi zawsze świetnie sobie radzą.
Studenci

Studiowanie we Wrocławiu

Nadchodzi taki moment w naszym życiu, kiedy każdy rozważa, jakie miejsce miałby obrać aby zacząć w nim naukę. Studia Wrocław? Toruń? Teraz skupmy się na tym pierwszym mieście.
Zaginieni w sieci

Zdobądź wartościową pracę w IT

Szeroko rozumiana branża IT już bardzo intensywnie rozwija się już od dłuższego czasu, i obecnie na pewno należy do zdecydowanie najważniejszych gałęzi całej współczesnej gospodarki. Nie ma w tym jednak absolutnie niczego dziwnego, gdyż same związane z tym usługi odznaczają się bardzo dużym zróżnicowaniem i nierzadko pełnią bardzo istotną funkcję w życiu codziennym właściwie każdego z nas.

Programista – praca marzeń?

Jeśli regularnie studiujesz prasę codzienną, bez wątpienia słyszałeś, że od wielu lat najbardziej perspektywicznym fachem jest programista. Dla specjalisty od pisania oprogramowania zawsze będzie lukratywna praca. Programista może zatrudnić się właściwie wszędzie, gdyż współcześnie pecety są wszechobecne.
książki

Wrocław - miasto studenckie

Przychodzi taki dzień w naszym życiu, gdy każdy myśli, jakie miejsce miałby wybrać by zacząć w nim studia. Studia Wrocław? Kraków? W tej chwili skupmy się na tym pierwszym punkcie.

Outsourcing z zakresu IT

Trudno wyobrazić sobie obecny świat bez komputerów, a co za tym idzie, również i bez świetnych informatyków, piszących dla przykładu różne programy. Bycie dziś informatykiem otwiera przed każdym ambitnym chętnym niezwykłe ścieżki rozwoju, daje możliwość pracy w gigantycznych korporacjach, jak również w mniejszych firmach, które kuszą zarobkami oraz stałością posady. Zawód informatyka nie jest wbrew pozorom tak banalny, jak się czasem wydaje. Informatyk, który z komputerami jest za pan brat, poświęca zwyczajowo dużo czasu na programowanie, opracowywanie przełomowych rozwiązań technologicznych, czy też walkę z komputerowymi wirusami.
Komputery

Czy naprawdę zostanie informatykiem jest godne zainteresowania?

Informatyka ciągle się rozwija: a więc to doskonale pokazuje, że jeśli teraz oglądasz się za tym fachem, który mógłbyś w przyszłości wykonywać, to bez żadnego cienia wątpliwości powinieneś brać pod uwagę bycie informatykiem. Szczególnie, iż generalnie informatycy zarabiają spore pieniądze. To wszystko zależy od wielu czynników, ale zasadniczo informatyk nie może narzekać na kasę. Oczywiście prawda jest taka, że jeżeli nie będziemy specjalistami, nie będziemy mieć umiejętności, zapewne nie będziemy aż tak bardzo zadowoleni.