Ukraina
Biznesmen

Czy opłaca się uczyć języka ukraińskiego?

W dobie PRL-u naczelnym językiem, jakiego uczono młodych ludzi, była oczywiście mowa Puszkina. Po przemianach 1989 na szczęście zwrócono się na Zachód, w szkołach pojawił się główny język królów angielskich. Nie dziwota, wszakże to teraz właściwie oficjalny język świata, a już z pewności nowoczesnych technologii. Warto wiedzieć, że mowy Wschodu dzisiaj powróciły do łask. Stało się tak dlatego, bo przez lata niedoceniano naszych wschodnich sąsiadów w dziedzinie kontaktów gospodarczych.
flaga rosji

Pozytywy i negatywy nauki języka rosyjskiego.

Jeszcze jakiś czas temu w naszym kraju niechętnie poznawaliśmy język naszych wschodnich sąsiadów. Było to rzecz jasna uwarunkowane politycznie. Przez to, że język naszych przyjaciół Rosjan był w każdej szkole obowiązkowy, został prędko znienawidzony, jako język nieprzyjaciela. Tymczasem, to przecież jego znajomość zapewniała zrobienie wspaniałej kariery w dowolnym państwie Bloku Wschodniego.
Polska i Ukraina

Kiedy potrzebny jest najlepszy tłumacz przysięgły

W okresie komuny naczelnym językiem, jakiego uczono młodzież, była oczywiście mowa Puszkina. Po zmianie ustroju na szczęście zwrócono się na Zachód, w szkołach pojawił się obligatoryjny język Szekspira. Nic dziwnego, wszakże to teraz praktycznie naczelny język świata, a już z pewności komputerów. Warto wiedzieć, że języki wschodnie obecnie wracają do łask. Dzieje się tak dlatego, gdyż przez lata niedoceniano naszych wschodnich sąsiadów w kwestiach kontaktów gospodarczych. Coraz więcej inwestorów znajduje partnerów na Ukrainie i w pozostałych krajach. Mimo dosyć sporych kłopotów politycznych istnieje szansa, że ten rozwijający się kraj za kilkanaście lat stanie się członkiem UE.