Zawód
kancelaria

Skończyłeś właśnie studia wyższe i jesteś na etapie poszukiwania pracy

Dostałeś już kilka ofert, niektóre z nich są naprawdę ciekawe, lecz jedna propozycja wyjątkowo nie daje Ci spokoju.


Skończyłeś właśnie studia wyższe i jesteś na etapie poszukiwania pracy

Jaka to oferta? Mógłbyś zatrudnić się jako aktuariusz, ale prawdę powiedziawszy nie masz pojęcia, kto to jest i czym się zajmuje.
E-handel

Jak zabłysnąć na rynku pracy!

Nasze realia od dawna mogą sprzyjać jedynie rosnącemu bezrobociu. W dodatku świeżo upieczeni magistrowie i inżynierowie mają niemałe problemy w szukaniu stabilnego zatrudnienia. Najdzielniejsi zawsze radzą sobie bez problemu.
praca

Kariera programisty

Informatyk to osoba, który na brak ofert pracy nie może być niezadowolona. Jest to w Polsce obecnie najlepiej opłacalny zawód. A każda firma bez względu na jej branże posiada swoich oddziałach, dział IT. Na rynku powstaje się także dużo agencji interaktywnych, reklamowych czy firm SEO, w których angaż dostanie również programista.
szkolenie

Czym odznaczają się określone szkolenia niezbędne na płaszczyźnie zawodowej?

Forma życia zawodowego wymaga od nas ciągłego doskonalenia, i z tego względu szczególnie znamienne jest, aby od czasu do czasu decydować się na wybrane szkolenie. W przypadku dużych zakładów pracy zazwyczaj to pracodawca motywuje do szkoleń poszczególnych pracowników, aby tym sposobem poprawić efektywność całego zespołu. Obecnie do dyspozycji mamy ogromny wachlarz szkoleń, wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie.
tłumacz w pracy

Chcesz dobrze zarabiać- ucz się języków obcych!

Obecna sytuacja na rynku pracy nie przedstawia się zbyt kolorowo. Mnóstwo rodaków ciągle nie potrafi odnaleźć pracy. Absolwenci przestali już myśleć, że dostaną posadę w zgodzie ze swoim zawodem. Obecnie rozchodzi się już tylko o to, aby mieć z czego przeżyć. A dni są niestety niełatwe. Globalny kryzys cały czas szaleje. Ceny towarów spożywczych idą w górę. Nawet ci, którzy już mają posady, boją się, że w ich zakładzie dojdzie do masowych zwolnień, tak jak się to dzieje w różnych innych miejscach. Zadłużone firmy szukają dowolnego sposobu, by zaoszczędzić.
nauczyciel muzyki

Oferty pracy dla nauczyciela jako korepetytor w stolicy. Opis profesjonalnego nauczyciela.

Nauczyciel to obecnie bardzo szanowana profesja, dlatego nie dziwi trend, że z sezonu na sezon pokaźne grono maturzystów wybiera pedagogikę jako to co chcą studiować. Nie jest to mimo wszystko taka mało stresująca robota.

Gdzie kontynuować naukę po skończeniu liceum?

Jak się okazuje, studia wyższe w ogóle nie zapewniają nam dobrze płatnej pracy. Czasem dla ludzi z wyższym wykształceniem nie ma pracy w ogóle. Dotyka to zwłaszcza ludzi, którzy zdecydowali się na studia humanistyczne. Mają oni obecnie wielki kłopot, gdyż nie ma dla nich miejsc na naszym rynku pracy. Czy nie ma już szansy dla młodych Polaków na znalezienie dobrej posady?
absolwenci

Jaką szansę na dostanie pierwszej pracy będzie się miało po skończeniu niektórych szkół

Skończenie nauki to dla dużej części absolwentów okres, kiedy muszą zacząć poszukiwania swojego pierwszego zajęcia. Jeśli ktoś przez kilka lat studiował, to często w tym czasie miał już za sobą jakieś doświadczenia zawodowe, co prawda rzadko związane z konkretnym zawodem, lecz bardzo cenne jeżeli będzie chodzić o ogólne umiejętności. Absolwenci szkół średnich i zawodowych nie będą mieli takich możliwości, dlatego też muszą oni w zasadzie od podstaw zaczynać swoją zawodową karierę. Rzecz jasna pod warunkiem że pracę znajdą, bo niekiedy są z tym spore problemy.
wizyta u fryzjera

Jakość i dobra cena gwarancją sukcesu salonu fryzjerskiego

Nieustannie zwiększa się ilość wizyt Polek, chociaż facetów także - w jakim miejscu? Oczywiście w zakładach fryzjerskich, które są niemalże rozchwytywane przez wszystkich. Być może to pewna przesada, ale znacząca ilość salonów fryzjerskich prowadzących działalność w naszym kraju dobitnie pokazuje, że w zasadzie dbamy o swoje włosy. Choć i tak jeszcze daleko nam do Francji - bo to w tym kraju znajduje się najwięcej salonów fryzjerskich na mieszkańca. A więc można w sumie zaryzykować twierdzenie, że wciąż jest miejsce dla kolejnego zakładu fryzjerskiego...
pomiar

Geodeta - zakres obowiązków

Z pewnością choć raz, jadąc samochodem, gwałtownie zwolniliście, widząc kogoś w żółtym plastronie, pochylającego się nad trójnogim statywem. Po chwili przekonaliście się, że to nie drogówka, a geodeta wykonujący swoje obowiązki. No właśnie, jakie?
1 2 3