Wykształcenie
korporacje

Kim dokładnie bywa kierownik do spraw personalnych, jakiego typu posiada zadania oraz kto tak naprawdę jest najbardziej odpowiedni na to stanowisko?

Przewodzenie ludźmi nie jest łatwą sprawą, jednakże istnieje bardzo sporo ludzi, którzy to bardzo dobrze się w tym czują oraz co więcej - potrafią to czynić w sposób, który to nie wzbudza w pracowniku strachu oraz zarazem mobilizuje go do pracy.
nauczyciele

Jesteś nauczycielem? Pomyśl o kursie

Prawie nikt nie wie, że gro pedagogów poza pracą decyduje się na szkolenia nauczycieli, by się rozwijać. Wielu ludzi zazdrości pracy nauczycielom. W końcu nic w tym skomplikowanego... Trzeba jedynie opowiadać o danych częściach materiału i wypełniać szkolne dzienniki i świadectwa. Czasami ułożyć klasówkę. Nauczyciel pracuje przecież zaledwie kilkanaście godzin na tydzień, dodatkowo ma pełne dwa miesiące wolnego - tylko pozazdrościć. To bardzo mylne myślenie.
absolwenci

Jaką szansę na dostanie pierwszej pracy będzie się miało po skończeniu niektórych szkół

Skończenie nauki to dla dużej części absolwentów okres, kiedy muszą zacząć poszukiwania swojego pierwszego zajęcia. Jeśli ktoś przez kilka lat studiował, to często w tym czasie miał już za sobą jakieś doświadczenia zawodowe, co prawda rzadko związane z konkretnym zawodem, lecz bardzo cenne jeżeli będzie chodzić o ogólne umiejętności. Absolwenci szkół średnich i zawodowych nie będą mieli takich możliwości, dlatego też muszą oni w zasadzie od podstaw zaczynać swoją zawodową karierę. Rzecz jasna pod warunkiem że pracę znajdą, bo niekiedy są z tym spore problemy.
szkoła policealna

Placówka szkolna policealna we Wrocławiu i jej plusy

Dziś na polskim rynku dostępnych jest niesłychanie wiele szkół policealnych, jakie oferują szeroki wachlarz kształcenia w samowolnie wyselekcjonowanym przez nas kierunku. Nie każdemu człowiekowi udaje się zdać maturę za pierwszym podejściem, dlatego również tego rodzaju szkoły tworzą alternatywę dla wszelkich osób jakie nie zdołają iść do szkoły wyższej. Aby nie marnować roku na bezowocne siedzenie oraz nic nierobienie mnogość osób decyduje się na skorzystanie z oferty najlepszej według swoich upodobań szkoły.
absolwenci

Jakie są aktualnie oferty kształcenia? – szkoły policealne Wrocław

Wielu młodych ludzi, którzy zbliżają się do końca liceum, rozważa, jaką drogę kolejnego dokształcania się wybrać. Pytanie stawiane sobie przez młodzież to: na którą z niezliczonych ścieżek rozwoju oraz budowania swojej przyszłości się zdecydować? Jeżeli chodzi o szkoły policealne Wrocław może zapewnić zarówno młodzieży, jak i seniorom szerokie pole możliwości.
budynek szkoły

Doskonalenie Jak wygląda w rzeczywistości szkolenie pedagogów

Proces edukacji jest jednym z elementarnych i najistotniejszych dla wszystkich ludzi. W cywilizowanym świecie waga edukacji i mądrości jest nie do przecenienia.
sędzia

Jakie możliwości pracy czekają na młodego prawnika

Często czytamy, że ktoś marzy o zostaniu prawnikiem. Droga do sukcesu jest tu oczywiście bardzo kręta i ciężka. Istotne jest doświadczenie i znajomość na konkretnych dziedzinach, co przyzna każdy. Mimo to samo powiedzenie prawnik jest zbyt ogólne. Jakie zawody mogą wykonywać osoby po tych studiach?
Spotkanie w firmie konsultingowej

Terminy związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa

Coraz więcej osób obecnie podejmuje się wyzwania założenia i pokierowania własnym przedsiębiorstwem. Nie jest to wyzwanie proste, osoba ta będzie musiała zmierzyć się z wieloma przeszkodami. Przede wszystkim rozpoczęcie indywidualnego biznesu wymaga sporej sumy pieniędzy na start.
Indywidualny kurs języków obcych

Pamiętaj o nauce języka angielskiego - inwestuj w siebie

Jeśli ktoś dobrze śledzi aktualną sytuację na rynku pracy, wie dobrze, jak niezmiernie trudno teraz o stałą pracę. Wszystko to za sprawą globalnego kryzysu. Wielkie przedsiębiorstwa nie przyjmują nowych ludzi.
nauka

Jakie zdolności można nabyć kończąc informatykę?

Technologie informatyczne oraz związany z nimi przemysł są szybko rozwijającymi się dziedzinami wiedzyoraz techniki. Niezmiennie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów, zapewniających przedsiębiorstwom konkurencyjność i wprowadzanie nowoczesnych technologii. Równocześnie ze wzrostem istoty technik informatycznych w dzisiejszej gospodarce, wzrasta zainteresowanie tą dziedziną wiedzy wśród absolwentów szkół średnich.
1 2