Kobiety
torebka turkusowa

Wybieramy torebkę do garderoby czy obuwia?

Torebka damska uważana jest za wizytówkę płci pięknej. Obecnie torebka nie służy już tylko do pakowania drobiazgów takich jak aparat telefoniczny, portfel, kosmetyczka czy klucze. Wielu specjalistów mody zgodzi się, że torebka jako dodatek świadczy o klasie i dobrym smaku nowoczesnych pań. Twórcy mody kuszą fasonami, kolorami i odcieniami, kształtami oraz finezyjnością torebek, które kupisz w hurtowni torebek.
kobieta na rynku pracy

Dziewczyny na rynku pracy – w jaki sposób osiągnąć sukces będąc pracującą matką?

Poruszając temat polskiego rynku pracy, trzeba przyjrzeć się także sytuacji pracowników, szczególnie kobiet, bowiem większość z nich zapytana o ich zdanie odnośnie ich sytuacji na rynku pracy, uważa, iż jest ona cięższa porównując ją do sytuacji mężczyzn. Dziewczyny skarżą się głównie na wysokość wynagrodzenia i mniejsze perspektywy na zdobycie awansu, w tej materii ciągle lepszą sytuację mają panowie. Kobiety mają znaczniemniejsze szanse na rozwój osobisty, wiele z nich była świadkiem bądź ofiarą niesprawiedliwego traktowania w miejscu pracy. Wciąż widoczne są również dysproporcje w wysokości zarobków, nadal mężczyźni wiodą prym i zarabiają lepiej.
Długie włosy, kobieta

Czy opłaca się założyć salon fryzjerski?

Salonów fryzjerskich w polskich miastach jest od groma - choćby z tej przyczyny, że pośród kobiet nadal zawód fryzjerki może nie robi wielkiej furory, lecz jednak cieszy się niemałą popularnością. Kiedy fryzjerka nabierze nieco zawodowego doświadczenia, nierzadko otwiera zakład fryzjerski. Nasuwa się pytanie: czy naprawdę założenie tego typu przybytku ma sporo sensu? Generalnie odpowiedź brzmi tak: to w sumie zależy od wielu kwestii, ale nie wydaje się, aby decyzja o założeniu swojego salonu fryzjerskiego była błędną.