Polska
Busy Kraków

Czym podróżować po aglomeracji krakowskiej i sąsiedztwie?

Kraków, historyczne miasto stołeczne, jest jedynym z najbardziej dziejowychaglomeracji miejskich , o ponad tysiącletniej historii, z wieloma miejscami godnymi polecenia oraz zamkiem królewskim na Wawelu, wprawia w zachwyt nie tylko polskich wojażerów ale i zagranicznych. Zanim jednak pojedziemy do Krakowa i okolic, warto zastanowić się, jak dotrzeć w wybrane przez nas miejsce oraz jaki środek lokomocji wybrać. Najlepiej wybrać busy Kraków.
bankowość i finanse

W jaki sposób przebiega aktualnie proces zakładania swojej firmy?

Jeszcze np. piętnaście lat temu otworzenie własnej firmy wymagało znacznie więcej formalności niż aktualnie. Dziś dużą liczbę rzeczy można by załatwiać przez internet, ale nie znaczy to, że nie wymaga to wiedzy niektórych procedur.
Flaga Unii Europejskiej

Informacje dla samorządów

UE otrzymała niedawno pokojową nagrodę Nobla. Pojawiły się głosy, że prestiżowe wyróżnienie przekazano bezpodstawnie. Takie opinie są mocno nietrafione, gdyż o zasługach tej wspólnoty międzynarodowej zaświadcza fakt, że nasz kontynent właściwie jest wolny od wojen (nie licząc niektórych krajów półwyspu bałkańskiego, ale one do Unii nie należą).
książki

Najlepsze książki na temat powstania warszawskiego dają możliwość przybliżyć sobie historię tego wydarzenia

Książki o powstaniu warszawskim, są obecnie dostępne zazwyczaj w każdej księgarni na obszarze Polski, ale też w Internecie, gdzie prosperują sklepy online. Można więc pozyskać książkę, która przedstawia szczegółowo bardzo ważne wydarzenie w historii Polski.
Komputer, strony internetowe

Rynek pracy na Opolszczyźnie

Zdecydowanie wypada oznajmić, że współczesny rynek pracy w województwie opolskim, oraz w kraju jest bardzo kapryśny.
falgi

Fundusze unijne – po co to wszystko?

UE dostała niedawno pokojową nagrodę Nobla. Pojawiły się głosy, że sławne wyróżnienie zostało przyznane niezasłużenie. Takie opinie są niesamowicie błędne, ponieważ o zasługach tej unii międzynarodowej mówi fakt, że nasz kontynent w zasadzie jest wolny od konfliktów zbrojnych (nie licząc niektórych krajów Bałkan, ale one do Unii nie należą).
Młotek sędziego

Porady prawne – pomysł na rozwiązanie większości Twoich trudności

Prawo towarzyszy nam od tysiącleci. Biorąc pod uwagę teorię, zdaniem której jest to system nakazów i zakazów, można nawet powiedzieć, że funkcjonuje ono w niepisanej wersji nawet od pierwszych lat istnienia ludzkości. Z biegiem lat stopniowo rozwijało się, stając się zdecydowanie bardziej złożonym. Współcześnie żeby samodzielnie rozstrzygnąć konkretne kazusy, zwykle trzeba posiadać odpowiednią wiedzę w tej materii.
Co po maturze? Szkoła policealna!

Co i gdzie warto studiować?


Wybranie dobrej uczelni w Polsce nie bywa rzeczą prostą. W natłoku placówek zajmujących się takiego edukacją studentów łatwo stracić orientację. Czy lepiej iść na politologię do Warszawy, a może wybrać opcję zarządzanie Wrocław? Sporo zależy tutaj od personalnych potrzeb studenta,a także od jego własnych predyspozycji.
egzamin

Jak odebrać podatek z Wielkiej Brytanii?

Mimo pozorów angielski taxman myli się nieomal tak często jak polska skarbówka i bywa, że ochoczo zabiera nam zbyt dużo podatku.


Jak odebrać podatek z Wielkiej Brytanii?

Co w tej sytuacji powinniśmy uczynić? Oczywiście wystąpić o zwrot podatku z Anglii.
Piotr Osuch, specjalista chirurgii plastycznej

Przyczyny zainteresowania prywatną służbą zdrowia w Krakowie

Polska służba zdrowia pozostawia wiele do życzenia i nawet jeżeli nie wszystkie negatywne opinie padające|nie każda negatywna opinia padająca pod jej adresem są całkowicie zgodne z prawdą, nie da się ukryć, że dużej liczbie z nich ciężko jest odmówić odrobiny prawdy.
1 2