Liceum
szkoła

Nadrób stracony czas - szkoła dla dorosłych

Nauka to dość istotna sprawa – rzecz jasna obecnie ciąży na nas obowiązek edukacyjny aż do ukończenia pełnoletniości, czyli mniej więcej do punktu, w jakim zwykle młodzi ludzie podchodzą do egzaminu maturalnego. Na nieszczęście nie każdemu dane jest ukończyć liceum. Istnieje wiele przyczyn, dla których wiele ludzi nawet nie rozważa zakończenia liceum – niekiedy zmuszeni są rozpocząć pracę na swoje utrzymanie już w tym wieku, czasami nie pozwala na to stan zdrowia. Niektórzy, którzy przerywają naukę w szkole średniej wywodzi się z trudnych rodzin, w jakich odbywa się wiele złych rzeczy – pijaństwo, agresja... to się zwyczajnie niestety dzieje.
Naucz się zawodu i odbierz darmowy tablet

Koniec edukacji w gimnazjum – co dalej?

W mieście takim jak Wrocław, liceum dostępne jest na każdym kroku. Niektóre z nich cieszą się większym prestiżem, inne natomiast zaliczyć można do tych mniej prestiżowych. Kończącym gimnazjum niełatwo natychmiast podjąć decyzję.
Akustyka w szkole

Zawody przyszłości

Ogólna opinia jest taka, że do szkoły chodzą tylko dzieci. Dowodem przeciwległej tezy są szkoły dla dorosłych, które uczą osoby pragnące nadgonić oświatowe deficyty.
Studenci

Możliwości na obecnym rynku edukacyjnym jest naprawdę sporo – wykorzystaj tą szansę

Dzisiejszy rynek pracy nie napawa optymizmem. Z jednej strony istnieje zapotrzebowanie przede wszystkim na wysoko wykwalifikowane osoby, z drugiej skończenie porządnej szkoły wymaga czasu i wielu poświęceń. Nie każdy i nie zawsze może sobie też pozwolić na kształcenie na studiach. Jednakże w dzisiejszych czasach nie musi być tak, że gdy nie skończymy studiów nie mamy szansy na dalszy rozwój.
Edukacja, książki

Wieczorowe liceum dla dorosłych – rozwiązanie idealne

Zaoczne liceum dla dorosłych jest doskonałym rozwiązaniem dla ludzi, którzy w młodzieńczych latach nie mieli odpowiednich warunków do tego, ażeby zdobywać wykształcenie tradycyjną drogą edukacyjną. Dziś mają taką szanse, bowiem licea zaoczne dla dorosłych funkcjonują w weekendy, dzięki czemu nie kolidują one z pracą.
uczniowie podczas pracy w grupie

Do kogo skierowane są kursy zawodowe po zakończeniu liceum?

Na pewno każdy bardzo dobrze wie o tym, że bez właściwych kwalifikacji zazwyczaj nie możemy raczej cieszyć się zbyt dużymi szansami na znalezienie wymarzonej dla siebie posady na obecnym rynku pracy. Równocześnie jednak bardzo wielu ludzi znajduje się w sytuacji, kiedy to po zakończeniu liceum nie zamierzają studiować na żadnych uczelniach wyższych, a z drugiej strony brak umiejętności uniemożliwia im zdobywanie doświadczenia zawodowego i rozwijanie się w kierunku którym są akurat zainteresowani.
nauka w szkole

Jakie liceum we Wrocławiu warto wybrać?

Stolica Dolnego Śląska odróżnia się na tle innych większych miast w kraju niezwykle rozbudowaną ofertą liceów. Młodzież, jaka stoi przed wyborem właściwej placówki dalszego kształcenia, ma znaczne pole wyboru oraz sporo opcji do dyspozycji. Stawiając na liceum we Wrocławiu można mieć pewność ukończenia renomowanej szkoły. Znakomita kadra naukowa może w znacznym stopniu uprościć dostanie się na wymarzone studia potencjalnym kandydatom. Młodzi nie zawsze zastanawiają się nad tym od początku, dlatego warto zasięgnąć rady mentora.
szkoła zaoczna dla dorosłych

Liceum zaoczne|Wybór interesującej ścieżki edukacji dla osób dorosłych

Edukacja jest kluczowa dla człowieka – to ponadczasowa prawda. W naszym kraju obywatele są zobowiązani do uczęszczania do szkoły do osiągniecia dorosłości. Po przekroczeniu tej bariery człowiek może indywidualnie określić, czy będzie dalej się uczył. Większość ludzi rzecz jasna wybiera zaliczenie szkoły średniej i zaliczenie matury. Taka ścieżka jest nieodzowna, by później mieć możliwość pójścia na uczelnię wyższą. Dzisiaj w Polsce pojawił się silny niż demograficzny, zatem uczelnie wyższe znacząco złagodziły wymagania dostania się na studia. To może stać się wielką szansą dla wielu maturzystów.