Umowa
Umowa biznesowa

Oceniamy finanse przyszłych kontrahentów

Kiedy mamy zamiar, z kimś podpisać umowę często są pewne lęki. Żyjemy w czasach, kiedy wiele firm stara się dorobić się na łatwowierności innych. Z tego powodu konieczne jest przysłowiowe chuchanie na zimne. Jeśli chcemy z kimś robić interesy nie zapominajmy, że można wszystko przeanalizować zanim dojdzie do podpisania umowy.
praca

Zarządzanie Zasobami Ludzkimi - niezbędnik

Przed waszymi oczami treściwy poradnik dla każdego, kto chce kiedyś zostać specjalistą od kadr. Dla was wyjaśniam kilka niezbędnych pojęć łączących się z tą dziedziną.
prawo - książki

Zakładamy spółkę z.o.o.

Oto prosty tekst, w którym w kilku krokach opiszę, co trzeba zrobić, by ustanowić spółkę z.o.o.. Założenie spółki z o.o. to proces, który może trwać kilka tygodni, jednak znacząco skróci się, jeżeli skorzystamy z usług kancelarii prawniczych lub radcy prawnego.
magazyn

Czy w każdym mieście okazują się być powierzchnie magazynowe do wynajęcia?

Czy zaciekawią nas powierzchnie magazynowe do wynajęcia?

Jeśli trudzimy się produkcją to powinno zależeć nam na tym, by wciąż posiadać taką nadprodukcję produktów, by kupcy nie byli zmuszeni nazbyt długo oczekiwać na nasz towar.
brokerzy Forex

Co robi broker ubezpieczeniowy? Wybierz bardzo dobre programy dla brokerów

Na rynku działa duża liczna agentów ubezpieczeniowych i to w głównej mierze do nich udajemy się, kiedy poszukujemy ubezpieczenia. Należy jednak wiedzieć, że tego typu sprawami zajmuję się także brokerzy ubezpieczeniowi. Co odróżnia ich od agentów i jak pracują?
dokumenty

Kiedy nadchodzi czas wypełniania PIT-ów, skorzystaj z internetu i przydatnych programów

Każdy kto pracuje, pod koniec kwietna musi zmierzyć się z wypełnianiem deklaracji podatkowych. Przesłanie ich do urzędu to obowiązek każdego pracownika, dlatego też zwykle w tym czasie można natknąć się na bardzo długie kolejki w Urzędzie Skarbowym.
Bezpiecznie w sieci

Informatyk na kontrakcie

Freelancer informatyk ma dobrze. Nie są zmuszani zakładać niewygodnych garniturów. Nie muszą zrywać się skoro świt i dojeżdżać do pracy. Programując jako kontraktowy informatyk samemu narzucają sobie godziny zaczęcia i sfinalizowania pracy. Można siedzieć w samych majtkach przed komputerem, nie zwracając uwagi na żadne konwenanse. Nikt nie stoi nad głową, nie wydaje poleceń. Nieśmiali z pewnością doceniają brak interakcji z obcymi ludźmi. Wszystko wygląda kolorowo. Ale czy na pewno? Jakie wady dostrzegają programiści zarabiający jako freelancerzy?
Biuro rachunkowo księgowe

Roczne rozliczenie nie musi być trudne?

Początek roku to dla przedsiębiorstw okres wzmożonej pracy papierkowej. Jest to bowiem pora w której należy wykonać i dostarczyć wszystkim pracownikom imienne informacje PIT – 11, będące podstawą do wykonania rocznego zeznania podatkowego na formularzach PIT - 36 lub PIT – 37, które składa się we właściwym Urzędzie Skarbowym przez wzgląd na miejsce zamieszkania.
dolary w kopercie

Gra na rynku walut - w jaki sposób to się robi?

Kontrakty forward stały się bardzo znaczącym instrumentem w budowie dzisiejszego rynku inwestycyjnego. Kontrakty forward dotyczą zakupu, bądź sprzedaży aktywów po wyznaczonej cenie w przyszłości. Nie muszą one spełniać warunków ustalanych przez giełdy.

Wynajmuj mieszkanie bezpiecznie

Pewny najem to w pierwszej kolejności bolączka właścicieli mieszkań. Nieodpowiedni wynajmujący umieją spowodować spore wydatki, nie regulując opłat. W jaki sposób zabezpieczyć się przed konsekwencjami niesfornych najemców?
1 2