Informatyka
praca

Musimy myśleć przyszłościowo!

Rynek pracy z roku na rok zmienia się jak w kalejdoskopie. Te umiejętności na które jeszcze parę lat temu był popyt, w obecnej chwili nie cieszą się już tak dużym zainteresowaniem. Zasada ta działa też w drugą stronę. Znajdą się osoby, których kompetencje ”poszły w górę”. Zatrudniający deklarują, iż największe deficyty przejawiają się w kategorii wprawnych pracowników fizycznych, i to różnych branż oraz specjalności.
pracownik jednej z firm IT

Możliwości kariery

W tym roku szkolnym będziesz absolwentem liceum i nie wybrałeś jeszcze, na jaki kierunek studiów się udać? Zachęcamy do przeczytania tego wpisu – jest szansa, że dzięki niemu wszystko stanie się jaśniejsze.

Wydaje się, że obecnie dobrym kierunkiem jest informatyka.

Przyszłość informatyka

Zawód informatyka nie bywa wbrew opiniom tak banalny, jak się nieraz wydaje. Informatyk, który z komputerami jest za pan brat, poświęca zwyczajowo dużo czasu na programowanie, wymyślanie przełomowych rozwiązań technologicznych, bądź też walkę z komputerowymi wirusami. Nie ma przesadnie wielkich kłopotów ze znalezieniem zatrudnienia, co innego jednak z jego trafnym wyborem. W gąszczu ofert ciężko zdecydować się na taką pracę, która najlepiej odpowiadałaby nie jedynie zdolnościom, ale również charakterowi pracownika.

Programista – praca marzeń?

Jeśli systematycznie czytasz periodyki, na pewno orientujesz się, że od wielu lat najbardziej przyszłościowym fachem jest programista. Dla fachowca od tworzenia oprogramowania zawsze znajdzie się dobrze płatna praca. Programista może pracować właściwie wszędzie, gdyż współcześnie pecety są wszechobecne.
Kupno walut przez internet

Praca jako freelancer

Zagadnienie, które możesz przeczytać w temacie tego tekstu, jest niebywale ważne dla każdego absolwenta, który chce pracować jako informatyk. Trzeba z miejsca powiedzieć, że robota na etacie i freelance wykazują solidne defekty i zalety. Dalej opiszę jasno atrybuty tych modeli zatrudnienia.
biurko

W jakiej technologii warto programować?

Bardzo dużo jest propozycji pracy dla programistów tak samo jak ich samych, ale nie każdy z nich spełnia wymogi pracodawcy. Dobry programista jest zorganizowany, dociekliwy, stara się rozwikłać każdą sprawę jak najlepiej potrafi, umie kojarzyć rozmaite fakty i przeważnie uzyskuje satysfakcję z tego, co wykonuje. Generalnie ujmując programista zajmuje się planowaniem i wdrażaniem programów oraz systemów komputerowych.
Studenci

Studiowanie we Wrocławiu

Przychodzi taki moment w naszym życiu, gdy każdy myśli, jakie miasto miałby wybrać aby rozpocząć w nim studiować. Studia Wrocław? Toruń? W tej chwili skupmy się na tym pierwszym mieście.
komputery

W jaki sposób możemy zaoszczędzić na prowadzeniu własnej firmy?

Trzeba wiedzieć, że chociaż prowadzenie swojej firmy z całą pewnością nie jest czymś łatwym, to jednakże w wielu przypadkach mamy okazję trafić na jakieś oszczędności. Np. nie jest powiedziane, że we wszystkich przypadkach powinniśmy zatrudniać u siebie informatyka. Ba, nie jest powiedziane, iż w razie jakiejś awarii będziemy płacić niemałe pieniądze.
Zaginieni w sieci

Zdobądź wartościową pracę w IT

Ogólnie pojęta branża IT już bardzo intensywnie rozwija się już od dłuższego czasu, i obecnie na pewno może być zaliczona do absolutnie najważniejszych gałęzi całej współczesnej gospodarki. Trudno jednak byłoby się temu dziwić, bowiem same usługi z tego zakresu cechują się znacznym zróżnicowaniem i często pełnią bardzo istotną funkcję w życiu codziennym prawie każdego z nas.
Akustyka w szkole

Zawody przyszłości

Ogólna opinia jest taka, że do szkoły chodzą tylko dzieci. Dowodem przeciwległej tezy są szkoły dla dorosłych, które uczą osoby pragnące nadgonić oświatowe deficyty.
1 2