Informatyka
Kupno walut przez internet

Praca jako freelancer

Pytanie, które widnieje w temacie tego wpisu, jest niebywale kluczowe dla każdego absolwenta, który pragnie pracować jako informatyk. Trzeba od razu powiedzieć, że praca na etacie i działalność na własną rękę posiadają znaczące defekty i korzyści. Dalej przedstawię pokrótce właściwości tych modeli zatrudnienia.
Zaginieni w sieci

Zdobądź wartościową pracę w IT

Szeroko rozumiana branża IT już bardzo intensywnie rozwija się już od dłuższego czasu, i w chwili obecnej z pewnością zalicza się do zdecydowanie najważniejszych gałęzi całej dzisiejszej gospodarki. Nie ma w tym jednak absolutnie niczego dziwnego, bo same związane z tym usługi odznaczają się sporym zróżnicowaniem i w wielu przypadkach pełnią bardzo istotną funkcję w życiu codziennym właściwie każdego z nas.
biurko

W jakiej technologii warto programować?

Sporo jest propozycji pracy dla programistów podobnie jak ich samych, ale nie każdy z nich spełnia wymagania pracodawcy. Odpowiedni programista jest zorganizowany, przenikliwy, stara się wyjaśnić każdy problem jak najlepiej potrafi, potrafi łączyć przeróżne fakty i zazwyczaj czerpie zadowolenie z tego, co robi. Ogólnie ujmując programista zajmuje się planowaniem i wdrażaniem programów a także systemów komputerowych.
Akustyka w szkole

Zawody przyszłości

Publiczna opinia jest taka, iż do szkoły chodzą jedynie dzieci. Dowodem przeciwnej tezy są szkoły dla dorosłych, jakie kształcą osoby chcące uzupełnić edukacyjne zaległości.
praca

Musimy myśleć przyszłościowo!

Rynek pracy z roku na rok zmienia się jak w kalejdoskopie. Te umiejętności na które jeszcze parę lat temu był popyt, w obecnej chwili nie cieszą się już tak dużym zainteresowaniem. Zasada ta działa też w drugą stronę. Znajdą się osoby, których kompetencje ”poszły w górę”. Zatrudniający deklarują, iż największe deficyty przejawiają się w kategorii wprawnych pracowników fizycznych, i to różnych branż oraz specjalności.
pracownik jednej z firm IT

Możliwości kariery

W tym roku szkolnym będziesz absolwentem liceum i nie wybrałeś jeszcze, na jaki kierunek studiów się udać? Zachęcamy do przeczytania tego wpisu – jest szansa, że dzięki niemu wszystko stanie się jaśniejsze.

Wydaje się, że obecnie dobrym kierunkiem jest informatyka.

Przyszłość informatyka

Zawód informatyka nie bywa wbrew opiniom tak banalny, jak się nieraz wydaje. Informatyk, który z komputerami jest za pan brat, poświęca zwyczajowo dużo czasu na programowanie, wymyślanie przełomowych rozwiązań technologicznych, bądź też walkę z komputerowymi wirusami. Nie ma przesadnie wielkich kłopotów ze znalezieniem zatrudnienia, co innego jednak z jego trafnym wyborem. W gąszczu ofert ciężko zdecydować się na taką pracę, która najlepiej odpowiadałaby nie jedynie zdolnościom, ale również charakterowi pracownika.

Programista – praca marzeń?

Jeśli systematycznie czytasz periodyki, na pewno orientujesz się, że od wielu lat najbardziej przyszłościowym fachem jest programista. Dla fachowca od tworzenia oprogramowania zawsze znajdzie się dobrze płatna praca. Programista może pracować właściwie wszędzie, gdyż współcześnie pecety są wszechobecne.
Studenci

Studiowanie we Wrocławiu

Przychodzi taki moment w naszym życiu, gdy każdy myśli, jakie miasto miałby wybrać aby rozpocząć w nim studiować. Studia Wrocław? Toruń? W tej chwili skupmy się na tym pierwszym mieście.
komputery

W jaki sposób możemy zaoszczędzić na prowadzeniu własnej firmy?

Trzeba wiedzieć, że chociaż prowadzenie swojej firmy z całą pewnością nie jest czymś łatwym, to jednakże w wielu przypadkach mamy okazję trafić na jakieś oszczędności. Np. nie jest powiedziane, że we wszystkich przypadkach powinniśmy zatrudniać u siebie informatyka. Ba, nie jest powiedziane, iż w razie jakiejś awarii będziemy płacić niemałe pieniądze.
1 2