Informatyka
sii, serwery, outsourcing it

Jakie są popularne usługi IT dla przedsiębiorców

Rozmaite rozwiązania informatyczne odgrywają aktualnie niesamowicie wręcz ważną rolę w wielu firmach, bez względu na to, o jakiej dokładnie branży akurat mówimy. Nie można jednak się temu dziwić, ponieważ takie rzeczy po prostu są w stanie w znacznym stopniu usprawniać jakąkolwiek działalność tego typu i ułatwiać zarządzanie poszczególnymi jej elementami. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że same rozwiązania tego typu odznaczają się obecnie znacznym zróżnicowaniem, więc w niektórych przypadkach bez fachowej pomocy najzwyczajniej nie będziemy w stanie w pełni z nich korzystać. Na szczęście jednak istnieje obecnie bardzo wiele rozmaitych usług stworzonych właśnie dla firm zainteresowanych korzystaniem z takich właśnie rzeczy.
praca

Musimy myśleć przyszłościowo!

Rynek pracy przez cały czas zmienia się jak w kalejdoskopie. Te zawody na które jeszcze kilka lat temu był popyt, obecnie nie są już tak atrakcyjne. I przeciwnie. Znajdą się osoby, których kwalifikacje ”poszły w górę”. Zatrudniający podają do wiadomości, że największe braki przejawiają się w kategorii wykwalifikowanych pracowników fizycznych, i to różnych branż i specjalności.
książki

Wrocław - miasto studenckie

Przychodzi taki moment w naszym życiu, kiedy każdy rozważa, jakie miejsce miałby wybrać by zacząć w nim naukę. Studia Wrocław? Toruń? W tej chwili zastanówmy się na tym pierwszym punkcie.
biurko

W jakiej technologii warto programować?

Bardzo dużo jest ofert pracy dla programistów podobnie jak ich samych, ale nie każdy z nich spełnia wymagania pracodawcy. Wzorowy programista jest zorganizowany, uważny, stara się rozwikłać każde zadanie jak najlepiej potrafi, potrafi łączyć przeróżne fakty i zwykle uzyskuje satysfakcję z tego, co robi. Generalnie ujmując programista zajmuje się planowaniem i wdrażaniem oprogramowań a także systemów komputerowych.

Programista – praca marzeń?

O ile regularnie czytasz gazety, na pewno słyszałeś, że od wielu lat najbardziej przyszłościowym fachem jest programista. Dla zawodowca od kreowania aplikacji zawsze znajdzie się atrakcyjna płacowo praca. Programista może znaleźć posadę właściwie wszędzie, gdyż współcześnie komputery są wszędzie.
Biznesmen

Rozmaite rozwiązania z zakresu IT dla naszej firmy

W tych ciężkich czasach nie wszyscy mają to szczęście rozwijać się w swoim zawodzie. Mnóstwo ludzi nie może odnaleźć zatrudnienia zgodnego ze swoimi kompetencjami. Nie może pomóc również dyplom wyższej uczelni. Dlatego mnóstwo ludzi planuje niezwykle ryzykowny krok, jakim jest założenie własnego biznesu.
pracownik jednej z firm IT

Możliwości kariery

W przyszłym roku będziesz absolwentem liceum i nie wymyśliłeś jeszcze, na jaką uczelnię się wybrać? Nakłaniamy do przeczytania tego wpisu – jest szansa, że dzięki niemu wszystko stanie się jaśniejsze.

Wydaje się, że współcześnie przyszłościowym kierunkiem są studia informatyczne.
Zaginieni w sieci

Zdobądź wartościową pracę w IT

Ogólnie pojęta branża IT już bardzo intensywnie rozwija się już od dłuższego czasu, i w chwili obecnej niewątpliwie zalicza się do zdecydowanie najistotniejszych gałęzi całej nowoczesnej gospodarki. Nie ma w tym jednak absolutnie niczego dziwnego, ponieważ same usługi z tego zakresu charakteryzują się bardzo dużym zróżnicowaniem i często odgrywają bardzo istotną rolę w życiu codziennym praktycznie każdego z nas.
nauka

Jakie zdolności można nabyć kończąc informatykę?

Technologie informatyczne oraz związany z nimi przemysł są najbardziej dynamicznie rozwijającymi się dziedzinami wiedzyi techniki. Niezmiennie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów, umożliwiających przedsiębiorstwom konkurencyjność i wprowadzanie nowych rozwiązań. Równocześnie ze wzrostem istoty technik informatycznych we współczesnej gospodarce, wzrasta zainteresowanie tą dziedziną wiedzy wśród absolwentów szkół średnich.
Sala konferencyjna, sufit podwieszany

Stosuj Prince 2

Z metodyki Prince 2 korzysta się w podczas realizacji| projektów. Nazwa to skrót od angielskiego sformułowania “Prioject In A Controlled Evironment”, co oznacza po polsku “projekt w kontrolowanym środowisku”. Według definicji projekt powinien być powołany do życia na określony okres, zgodnie z przyjętym planem i założeniami, ma mieć unikalny charakter, a okres jego realizacji został z góry ustalony.
1 2