Informatyka
biurko

W jakiej technologii warto programować?

Bardzo dużo jest ofert pracy dla programistów podobnie jak ich samych, ale nie każdy z nich spełnia oczekiwania pracodawcy. Odpowiedni programista jest skrupulatny, wnikliwy, stara się wyjaśnić każdą trudność jak najlepiej potrafi, umie łączyć rozmaite fakty i przede wszystkim uzyskuje satysfakcję z tego, co robi. Generalnie ujmując programista zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem oprogramowań a także systemów komputerowych.

Przyszłość informatyka

Zawód informatyka nie jest wbrew opiniom tak łatwy, jak się czasem wydaje. Informatyk, który z komputerami jest na dobrej stopie, poświęca zazwyczaj wiele czasu na programowanie, wymyślanie przełomowych rozwiązań technologicznych, czy też walkę z komputerowymi usterkami. Nie ma przesadnie wielkich kłopotów ze znalezieniem zatrudnienia, co innego jednak z jego trafnym wybraniem. W natłoku ofert trudno zdecydować się na taką pracę, która najtrafniej odpowiadałaby nie jedynie zdolnościom, ale także charakterowi pracownika.
Studenci

Studiowanie we Wrocławiu

Nadchodzi taki moment w naszym życiu, kiedy każdy rozważa, jakie miejsce miałby obrać aby zacząć w nim naukę. Studia Wrocław? Toruń? Teraz skupmy się na tym pierwszym mieście.
Zaginieni w sieci

Zdobądź wartościową pracę w IT

Szeroko rozumiana branża IT już bardzo intensywnie rozwija się już od dłuższego czasu, i obecnie na pewno należy do zdecydowanie najważniejszych gałęzi całej współczesnej gospodarki. Nie ma w tym jednak absolutnie niczego dziwnego, gdyż same związane z tym usługi odznaczają się bardzo dużym zróżnicowaniem i nierzadko pełnią bardzo istotną funkcję w życiu codziennym właściwie każdego z nas.
Sala konferencyjna, sufit podwieszany

Stosuj Prince 2

Z metodyki Prince 2 korzysta się w postępowaniu przy realizacji| projektu. Nazwa jest skrótem od angielskiego sformułowania “Prioject In A Controlled Evironment”, co oznacza po polsku “projekt w kontrolowanym środowisku”. Według założenia projekt musi być powołany do życia na czas określony, wg. przyjętego planu i założeń, ma posiadać unikalny charakter, a termin jego realizacji został z góry ustalony.
sii, serwery, outsourcing it

Jakie są popularne usługi IT dla przedsiębiorców

Różnego rodzaju rozwiązania informatyczne odgrywają obecnie niezwykle istotną rolę w wielu firmach, niezależnie od tego, o jakiej w ogóle branży akurat jest mowa. Nie można jednak się temu dziwić, bowiem takie rzeczy po prostu są w stanie znacznie usprawniać dowolną działalność tego typu i ułatwiać kierowanie poszczególnymi jej elementami. Należy jednak mieć świadomość tego, że same rozwiązania tego typu cechują się w chwili obecnej sporym zróżnicowaniem, więc niekiedy bez profesjonalnej pomocy najzwyczajniej nie będziemy w stanie w pełni z nich korzystać. Na szczęście jednak istnieje obecnie całe mnóstwo najróżniejszych usług stworzonych właśnie dla firm zainteresowanych korzystaniem z tego typu rzeczy.
Biznesmen

Rozmaite rozwiązania z zakresu IT dla naszej firmy

W tych trudnych czasach nie wszyscy są w stanie rozwijać się w swoim zawodzie. Wielu ludzi nie potrafi odnaleźć zatrudnienia zgodnego ze swoimi kompetencjami. Nie może pomóc nawet tytuł magisterski. Dlatego mnóstwo ludzi planuje niezwykle ryzykowny krok, jakim jest otworzenie własnej działalności.
komputery

W jaki sposób możemy zaoszczędzić na prowadzeniu własnej firmy?

Należy zwrócić uwagę, że chociaż prowadzenie własnej firmy z pewnością nie jest proste, to jednak bardzo często możemy trafić na jakieś oszczędności. Np. nie jest powiedziane, że w każdym przypadku musimy zatrudniać we własnej firmie informatyka. Ba, nikt nie powiedział, iż w przypadku awarii będziemy płacić niemałe pieniądze.
praca

Musimy myśleć przyszłościowo!

Rynek pracy przez cały czas zmienia się jak w kalejdoskopie. Te zawody na które jeszcze parę lat temu był popyt, teraz nie są już tak atrakcyjne. I odwrotnie. Są osoby, których kwalifikacje zyskały na wartości. Zatrudniający powiadamiają, iż największe braki przejawiają się w grupie wprawnych pracowników fizycznych, i to różnych branż oraz specjalizacji.
Kupno walut przez internet

Praca jako freelancer

Pytanie, które możesz przeczytać w temacie poniższego wpisu, jest niezwykle istotne dla każdego człowieka, który pragnie zarabiać jako informatyk. Należy tutaj podkreślić, że zatrudnienie na etacie i freelance wykazują solidne defekty i korzyści. Dalej przedstawię jasno cechy tych typów zatrudnienia.
1 2