Informatyka

Przyszłość informatyka

Zawód informatyka nie bywa wbrew pozorom tak banalny, jak się nieraz wydaje. Informatyk, który z komputerami jest za pan brat, poświęca zwyczajowo sporo czasu na programowanie, opracowywanie rewolucyjnych rozwiązań technologicznych, bądź też walkę z komputerowymi wirusami. Nie ma przesadnie wielkich problemów ze znalezieniem zatrudnienia, co innego jednak z jego trafnym wyborem. W gąszczu możliwości trudno zdecydować się na taką pracę, która najlepiej odpowiadałaby nie tylko zdolnościom, ale również charakterowi pracownika.
sii, serwery, outsourcing it

Jakie są popularne usługi IT dla przedsiębiorców

Rozmaite rozwiązania informatyczne odgrywają w obecnych czasach niezwykle ważną rolę w wielu firmach, niezależnie od tego, o jakiej konkretnie branży akurat mówimy. Trudno jednak byłoby się temu dziwić, gdyż tego typu rzeczy po prostu mogą w znacznym stopniu usprawniać jakąkolwiek działalność tego typu i ułatwiać kierowanie konkretnymi jej elementami. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że same rozwiązania tego typu charakteryzują się w obecnych czasach bardzo dużym zróżnicowaniem, zatem czasem bez fachowej pomocy po prostu nie będziemy mogli skutecznie z nich korzystać. Dobrą wiadomością jest jednak to, że istnieje obecnie sporo rozmaitych usług przeznaczonych właśnie dla firm zainteresowanych korzystaniem z takich właśnie rzeczy.
Biznesmen

Rozmaite rozwiązania z zakresu IT dla naszej firmy

W tych niespokojnych czasach nie wszyscy mogą robić karierę w swoim zawodzie. Mnóstwo ludzi nie potrafi odnaleźć posady zgodnego ze swoimi kwalifikacjami. Nie może pomóc również dyplom wyższej uczelni. Dlatego mnóstwo ludzi decyduje się na niezwykle ryzykowny krok, jakim jest założenie własnego biznesu.
Kupno walut przez internet

Praca jako freelancer

Pytanie, które widnieje w temacie tego wpisu, jest niebywale kluczowe dla każdego absolwenta, który pragnie pracować jako informatyk. Trzeba od razu powiedzieć, że praca na etacie i działalność na własną rękę posiadają znaczące defekty i korzyści. Dalej przedstawię pokrótce właściwości tych modeli zatrudnienia.
Zaginieni w sieci

Zdobądź wartościową pracę w IT

Szeroko rozumiana branża IT już bardzo intensywnie rozwija się już od dłuższego czasu, i w chwili obecnej z pewnością zalicza się do zdecydowanie najważniejszych gałęzi całej dzisiejszej gospodarki. Nie ma w tym jednak absolutnie niczego dziwnego, bo same związane z tym usługi odznaczają się sporym zróżnicowaniem i w wielu przypadkach pełnią bardzo istotną funkcję w życiu codziennym właściwie każdego z nas.
biurko

W jakiej technologii warto programować?

Sporo jest propozycji pracy dla programistów podobnie jak ich samych, ale nie każdy z nich spełnia wymagania pracodawcy. Odpowiedni programista jest zorganizowany, przenikliwy, stara się wyjaśnić każdy problem jak najlepiej potrafi, potrafi łączyć przeróżne fakty i zazwyczaj czerpie zadowolenie z tego, co robi. Ogólnie ujmując programista zajmuje się planowaniem i wdrażaniem programów a także systemów komputerowych.
Akustyka w szkole

Zawody przyszłości

Publiczna opinia jest taka, iż do szkoły chodzą jedynie dzieci. Dowodem przeciwnej tezy są szkoły dla dorosłych, jakie kształcą osoby chcące uzupełnić edukacyjne zaległości.
praca

Musimy myśleć przyszłościowo!

Rynek pracy z roku na rok zmienia się jak w kalejdoskopie. Te umiejętności na które jeszcze parę lat temu był popyt, w obecnej chwili nie cieszą się już tak dużym zainteresowaniem. Zasada ta działa też w drugą stronę. Znajdą się osoby, których kompetencje ”poszły w górę”. Zatrudniający deklarują, iż największe deficyty przejawiają się w kategorii wprawnych pracowników fizycznych, i to różnych branż oraz specjalności.
pracownik jednej z firm IT

Możliwości kariery

W tym roku szkolnym będziesz absolwentem liceum i nie wybrałeś jeszcze, na jaki kierunek studiów się udać? Zachęcamy do przeczytania tego wpisu – jest szansa, że dzięki niemu wszystko stanie się jaśniejsze.

Wydaje się, że obecnie dobrym kierunkiem jest informatyka.

Programista – praca marzeń?

Jeśli systematycznie czytasz periodyki, na pewno orientujesz się, że od wielu lat najbardziej przyszłościowym fachem jest programista. Dla fachowca od tworzenia oprogramowania zawsze znajdzie się dobrze płatna praca. Programista może pracować właściwie wszędzie, gdyż współcześnie pecety są wszechobecne.
1 2