Oświetlenie
Żarówka energooszczędna

Znaczenie oświetlenia w projektowaniu pomieszczeń

Każde wnętrze wymaga oświetlenia najwyższej jakości. Światło odgrywa w nim bowiem wyjątkowo istotne role.
Nie trać prądu na darmo

Mniej energochłonne LEDy w trosce o przyrodę.

Zmniejszenie wykorzystania energii elektrycznej jest niesłuchanie ważne w kontekście zmian klimatycznych. Gdyby każdy z nas korzystał tylko z energooszczędnego oświetlenia i elektroniki klasy A i lepszych, do powietrza przenikałoby aż 15 mln CO2 mniej.
Kolorowe światła LED

Zastosowanie oświetlenia LED

Oświetlenie LED ma wyjątkowo rozległy zakres zastosowań.Żarówki diodowe LED z powodzeniem można montować nie tylko w mieszkaniach, lecz również w halach przemysłowych i biurowcach, hotelach, klubach, restauracjach, itp.
szyld hotelu

Szyldy, które zachęcają ludzi do wejścia do sklepu.

Społeczeństwo od wieków doskonali wszystkie istniejące gałęzie handlu, jest to spowodowane zarówno możliwościami, jak też predyspozycjami konkretnych osób czy też w szerszym rozpatrywaniu przedsiębiorstw. Cechą charakterystyczną, dla każdego rozkwitającego społeczeństwa jest przyrost konkurencji we wszelakich gałęziach podejmowanych przez obywateli.
element ekranu LED

Co zmienia wśród modeli oświetlenia wykorzystanie diod?

Diody są obecnie nierzadko wykorzystywane w różnych branżach. Ich możliwości nie zostały jeszcze do końca odkryte, dlatego dobrze jest przyglądać się tworzonym za ich pomocą opcjom. Fachowcy w zakresie oświetlenia uważają, że diody świecące są przyszłością, natomiast ekran led już niedługo spełniać będzie jeszcze więcej różnorakich funkcji. Dioda czyli półprzewodnikowy przyrząd optoelektroniczny stosuje wydzielane promieniowanie, z tego powodu światło jest świetnie widzialne.
Niecodzienna aranżacja świetlna salonu z użyciem opraw ledowych z kolekcji CRISTAL

Jak działa dioda led

W ciągu ostatnich kilku lat coraz większym zainteresowaniem cieszy się energooszczędna technologia oświetlenia LED, która wiąże się z wykorzystaniem diod elektroluminescencyjnych. Diody LED zainstalowane w zastępstwie świetlówek CCFL niosą ze sobą cały szereg korzyści.
Oprawy ledowe z kolekcji STEPS i CRISTAL
w aranżacji nad blatem i przy podłodze

Energooszczędne oświetlenie

Niewiele osób ma świadomość, że dzięki stosowaniu energooszczędnych żarówek LED obywatele krajów UE mogliby zaoszczędzić prawie 40 TWh, co w przybliżeniu równa się rocznej produkcji 10 elektrowni o mocy 500 megawatów, i że roczne oszczędności na terenie krajów UE będące efektem tej zmiany mogłyby osiągnąć nawet 5mld euro?
Diody LED

Zdrowe światło

Niespełna 80% wrażeń dochodzi do nas za pośrednictwem wzroku. Z jakiego powodu więc tak sporadycznie troszczymy się o niego, decydując się na optymalne dla naszych oczu oświetlenie?