Język
angielski

Efektywna nauka języka angielskiego – o czym przede wszystkim należy dziś pamiętać?

Angielski jest obecnie bezwzględnie jednym z najczęściej wykorzystywanych języków na świecie, z tego powodu jego znajomość jest konieczna. Umiejętność mówienia w języku angielskim okazuje się być potrzebna podczas poszukiwania ciekawej pracy, która gwarantuje możliwości rozwoju. Jak jednak prawidłowo się uczyć tego języka?
zabytki Berlina

Chciałbyś coś przetłumaczyć z niemieckiego - odnajdź tłumacza z Wrocławia

Tłumaczenie języka obcego na język polski, ale również na odwrót, jest czynnością wymagającą dosyć dużych umiejętności i oczywiście znajomości poszczególnego języka. Przeważnie języki obce mimo budowy zdania które ma możliwość wydawać się jasne, niestety zawiera w sobie całkiem inny przekaz. Jest to spowodowane tym, że sporo słów posiada dwojakie znaczenie i nie da się jasno stwierdzić, czy takie słowo lub zdanie odnosi się wyłącznie do jednego elementu, czy kryje w sobie wiele innych zagadnień.
fiszki do nauki

Fiszki, czyli skuteczna technika uczenia się obcych języków

Nauka języków obcych bez wątpienia jest aktualnie priorytetem. Każdy, kto chce skutecznie porozumiewać się zarówno w pracy, jak również w życiu prywatnym musi dziś znać przynajmniej jeden język na poziomie komunikatywnym. Technik na poznawanie nowych słówek jest mnóstwo, jednak jednym z najskuteczniejszych są popularne fiszki, dzięki którym możemy sprawnie zapamiętywać obce słowa.
egzamin

Czy zaznaczymy jak będzie wyglądała matura 2017?

Jeśli dobiega końca edukacja w szkole średniej, konieczne będzie potwierdzenie, czego wszyscy się przez ten czas nauczyli, a to zatwierdzenie później, będzie przekładać się na szansę uzupełniania nauki na studiach.

Kiedy potrzebujemy tłumacza przysięgłego

Pomoc tłumacza przysięgłego jest konieczna w sytuacji rozprawy sądowej, a także ślubu z obcokrajowcem. Zdarza się, żemamy potrzebę translacji z nietypowego języka. Jak szukaćdobrego tłumacza i kiedy to takie ważne?
Polska i Ukraina

Kiedy potrzebny jest najlepszy tłumacz przysięgły

W okresie komuny naczelnym językiem, jakiego uczono młodzież, była oczywiście mowa Puszkina. Po zmianie ustroju na szczęście zwrócono się na Zachód, w szkołach pojawił się obligatoryjny język Szekspira. Nic dziwnego, wszakże to teraz praktycznie naczelny język świata, a już z pewności komputerów. Warto wiedzieć, że języki wschodnie obecnie wracają do łask. Dzieje się tak dlatego, gdyż przez lata niedoceniano naszych wschodnich sąsiadów w kwestiach kontaktów gospodarczych. Coraz więcej inwestorów znajduje partnerów na Ukrainie i w pozostałych krajach. Mimo dosyć sporych kłopotów politycznych istnieje szansa, że ten rozwijający się kraj za kilkanaście lat stanie się członkiem UE.
nauka

Język obcy - polecane metody nauki

Otwarcie granic krajów w Europie znacząco zwiększyło zainteresowanie obywateli Polski językami obcymi. Błyskawicznie powstało wiele firm które oferują nauczenie różnych języków obcych, głównie angielskiego i niemieckiego. Liczba prywatnych korepetytorów również wzrosła. Jak w takim natłoku firm znaleźć tę najlepszą?
1 2 3