Język

Jak wybrać kurs językowy?

Czy zastanawialiście się kiedyś jak znaleźć najodpowiedniejszą szkołę językową? Czy ma być duża, zapewniać kursy wielu języków, czy może mała, zapewniająca tylko trzy lub cztery kursy? Czy lepiej aby pracowali tam polscy lektorzy po dobrych studiach, czy może osoby z innych krajów, którzy będą uczyć swego ojczystego języka?
praca

Z jakich powodów warto wprowadzić zarządzanie różnorodnością do organizacji?

Intensywnie rozwijające się otoczenie biznesu skutkuje tym, iż zatrudnieni często zmieniają własne miejsce i kraj w poszukiwaniu atrakcyjniejszych warunków pracy. Przedsiębiorstwa stoją zatem przed problemem sporej rotacji kluczowych zatrudnionych. Przede wszystkim widać to w większych organizacjach, gdzie współpracuje międzynarodowy personel.
długopis

Wskazujemy najlepszych naszym zdaniem fachowców w dziedzinie tłumaczeń

Przekładanie tekstu nie opiera się jedynie na przełożeniu każdego słowa na inny język. W profesjonalnym tłumaczeniu, pozostawiony jest pierwotny kontekst oraz wszelkie szczegóły językowe. Tego rodzaju dokładne przetłumaczenie tekstu na inny język zabiera sporo czasu i wymaga wysokich kompetencji ze strony osoby dokonującej przekładu. Z uwagi na niedużą liczbę tłumaczy o wysokich kompetencjach, profesjonalne tłumaczenia są droższe od tych oferowanych przez studentów filologii. Wybierając tłumacza, dobrze jest skontrolować jakie ma certyfikaty językowe, warto również obejrzeć referencje dane przez poprzednich zleceniodawców. Ostatecznie, opinii o tłumaczu poszukuje się na specjalistycznych stronach w Internecie.
Polska i Ukraina

Kiedy potrzebny jest najlepszy tłumacz przysięgły

W okresie komuny naczelnym językiem, jakiego uczono młodzież, była oczywiście mowa Puszkina. Po zmianie ustroju na szczęście zwrócono się na Zachód, w szkołach pojawił się obligatoryjny język Szekspira. Nic dziwnego, wszakże to teraz praktycznie naczelny język świata, a już z pewności komputerów. Warto wiedzieć, że języki wschodnie obecnie wracają do łask. Dzieje się tak dlatego, gdyż przez lata niedoceniano naszych wschodnich sąsiadów w kwestiach kontaktów gospodarczych. Coraz więcej inwestorów znajduje partnerów na Ukrainie i w pozostałych krajach. Mimo dosyć sporych kłopotów politycznych istnieje szansa, że ten rozwijający się kraj za kilkanaście lat stanie się członkiem UE.
wypadek a odszkodowanie

Po co Polacy emigrują?

Aktualna sytuacja na polskim rynku pracy jest fatalna. Nawet młodzi ludzie po studiach posiadają ogromne problemy z otrzymaniem dochodowej pracy. Jak się okazuje studiowanie na wyższej uczelni już nie przeciera szlaków do ogromnej kariery, tak jak to było jeszcze jakiś czas temu. Dlatego dyplom magisterski jest jedynie powodem do dumy. Najsmutniejsze jest to, że bardzo często o obsadzeniu konkretnego stanowiska decyduje odrobina szczęścia albo wysoko postawiony znajomy.
Dziecko, nauka języków

Nauka języków obcych to inwestycja w przyszłość dziecka

Każdy rodzic chce dla własnego potomka wszystkiego, co najlepsze. Gdy maluszek przebywa jeszcze w łonie matki, roztaczamy cudowne obrazy w sprawie jego przyszłości. Planujemy, do jakiej pójdzie szkoły, gdzie będzie pracował i jak ogromny odniesie sukces w dorosłym życiu. Bardzo często nasze pragnienia rozmijają się z prawdziwym życiem. Najczęściej bywa tak, że nasza latorośl zupełnie inaczej podchodzi do życia, a my musimy się z tym pogodzić. Jednak powinniśmy ułatwić mu start w dorosłość. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest nauka języków obcych jeszcze w dzieciństwie.
nauka

Język obcy - polecane metody nauki

Otwarcie granic krajów w Europie znacząco zwiększyło zainteresowanie obywateli Polski językami obcymi. Błyskawicznie powstało wiele firm które oferują nauczenie różnych języków obcych, głównie angielskiego i niemieckiego. Liczba prywatnych korepetytorów również wzrosła. Jak w takim natłoku firm znaleźć tę najlepszą?
1 2 3