Język
nauka

Język obcy - polecane metody nauki

Otwarcie granic krajów europejskich znacząco zwiększyło zainteresowanie Polaków językami obcymi. Bardzo szybko stworzono wiele przedsiębiorstw które oferują nauczenie rozmaitych języków obcych, najczęściej angielskiego i niemieckiego. Liczba prywatnych korepetytorów także wzrosła. Jak w tak wielkiej liczbie usługodawców znaleźć tego najlepszego?
Kobieta z tabletem

Wybór szkoły językowej

Już na samym początku liceumrodzice mówią nam, że język obcy to klucz do sukcesu. Zwykletylko część z nas bierze to na poważnie, ale szukając zatrudnienia, rozumiemy zaniedbanie. Pamiętajmy, że jest zbyt późno na kurs językowy. Wystarczy tylko znaleźć dobre szkoły językowe szczecin.
zabytki Berlina

Chciałbyś coś przetłumaczyć z niemieckiego - odnajdź tłumacza z Wrocławia

Tłumaczenie języka obcego na język polski, ale też na odwrót, jest zadaniem wymagającym dosyć dużych umiejętności i rzecz jasna znajomości wybranego języka. Przeważnie języki obce mimo budowy zdania które ma możliwość zdawać się oczywiste, niestety zawiera w sobie całkiem inny przekaz. Jest to spowodowane tym, iż bardzo dużo słów posiada różne znaczenie i nie da się jednoznacznie określić, czy poszczególne słowo albo zdanie odnosi się konkretnie do jednego elementu, czy zawiera w sobie kilka innych zagadnień.
szkolenie w IT

Język niemiecki w Zabrzu prowadzony jest na odpowiednim poziomie

Języki obce są niesamowicie ważne

Język niemiecki w Zabrzu prowadzony jest na odpowiednim poziomie

Żyjemy w czasach, w których przemieszczanie się pomiędzy państwami nie sprawia żadnego problemu, dlatego tak ważne jest to, aby mieć szansę się swobodnie kontaktować z ludźmi innych narodowości. Możemy robić to tylko wtenczas, gdy będziemy rozumieli języki obce, będziemy mogli nie tylko swobodnie podróżować z przeświadczeniem, że zawsze będziemy mogli się dogadać z mieszkańcami danego państwa, lecz jeszcze będziemy mieli szansę poszukać wspanialszej pracy poza granicami własnego państwa, co z pewnością dla sporej grupy ludzi będzie najlepszym rozwiązaniem. Im więcej tych języków obcych będziemy znali, tym lepiej będziemy czuli się w obecnym świcie, gdzie właściwie nie ma najmniejszych granic kiedy chodzi o podróże, zarówno do najbliższych sąsiadów, jak i w dalsze regiony.
Polska i Ukraina

Kiedy potrzebny jest najlepszy tłumacz przysięgły

W dobie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej faworyzowanym językiem, którego uczono młodzież, był rosyjski. Po przemianach 1989 na szczęście postawiono na westernizacje, w szkołach pojawił się główny język angielski. Nie dziwota, wszakże to obecnie właściwie naczelny język świata, a już bezdyskusyjnie internetu. Należy wiedzieć, że mowy Wschodu dzisiaj wracają do łask. Dzieje się tak dlatego, ponieważ przez lata zaniedbywano naszych wschodnich sąsiadów w kwestiach kontaktów finansowych. Coraz więcej inwestorów znajduje partnerów na Ukrainie i w innych państwach. Mimo dosyć groźnych kłopotów politycznych jest możliwość, że ten rozwijający się kraj za ileś tam lat stanie się członkiem UE.
długopis

Wskazujemy najlepszych naszym zdaniem fachowców w dziedzinie tłumaczeń

Przekładanie tekstu nie opiera się tylko na przełożeniu wszystkich słów na dany język. W zawodowym przekładzie, pozostawiony jest pierwotny kontekst oraz wszelkie niuanse językowe. Tego rodzaju szczegółowe przełożenie tekstu na inny język zabiera sporo czasu i wymaga wysokich kompetencji ze strony tłumacza. Ze względu na niewielką ilość specjalistów w zakresie tłumaczeń, profesjonalne tłumaczenia są bardziej kosztowne od tych wykonanych przez studentów filologii. Wybierając osobę do tłumaczenia, dobrze jest dowiedzieć się jakie posiada certyfikaty językowe, warto także obejrzeć referencje wystawione przez wcześniejszych klientów. W ostateczności, opinii o tłumaczu można poszukać na specjalistycznych stronach internetowych.
praca

Z jakich powodów warto wprowadzić zarządzanie różnorodnością do organizacji?

Intensywnie zmieniające się otoczenie biznesu sprawia, iż pracownicy szybko zmieniają swoje prace i państwo w celu znalezienia atrakcyjniejszych czynników zatrudnienia. Pracodawcy stoją więc przed zjawiskiem dużej rotacji cennych pracowników. W szczególności widać to w większych korporacjach, gdzie działa międzynarodowy personel.
Dryvit Systems

Programiści we Wrocławiu

Ostatnimi czasy na rynku pracy programiści mogą się czuć jak pączki w maśle. W każdym serwisie z ogłoszeniami wiszą setki ofert, wiele firm poszukuje freelancerów do różnorodnych projektów.
wypadek a odszkodowanie

Po co Polacy emigrują?

Aktualna sytuacja na polskim rynku pracy jest tragiczna. Nawet absolwenci mają duże trudności z otrzymaniem odpowiedniej pracy. Okazuje się, że ukończenie wyższej uczelni już nie otwiera drzwi do ogromnej kariery, tak jak to miało miejsce jeszcze jakiś czas temu. Stąd też tytuł magistra jest jedynie powodem do dumy. Najbardziej przerażające jest to, że bardzo często o obsadzeniu konkretnego stanowiska decyduje odrobina szczęścia albo dobrze postawiony krewniak.
Praca, biznesmen

Dlaczego warto uczyć się w naukę języków obcych

Obecnie bardzo trudno funkcjonować na rynku pracy umiejętności językowych, zwłaszcza bez znajomości j angielskiego. Firmy praktycznie cały czas żądają, aby ich potencjalni pracownicy posiadali szereg kwalifikacji, między innymi umiejętność posługiwania się językiem obcym .
1 2 3