Język
Biznesmen

O tłumaczeniach. Dowiedz się najlepsze newsy

W czasach ogarniającej nas globalizacji, dobra znajomość co najmniej trzech języków obcych zdaje się być obowiązkowa. Niefortunnie niewielu spośród nas dobrze wysławia się w przynajmniej jednym języku obcym. Najpowszechniej stosowany jest język angielski, jednak na zachodzie, również we Wrocławiu, ze względu na bliskość granicy z Niemcami przeważa język niemiecki.

Korepetycje językowe z polskiego dla obcokrajowców oraz uczniów

Jak można się przekonać, język polski jest trudny nie tylko dla ludzi zza granicy. Rzecz jasna od uczniów, dla jakich polski jest językiem ojczystym, wymaga się czegoś znacznie więcej, niż od ludzi, którzy zwyczajnie pragną poznać polski język: rozumienia poezji, znajomości prozy, życiorysów najbardziej zasłużonych artystów, oraz historii i przemian w kulturze: renesansu, romantyzmu i innych nazw, jakie przydają się raczej tylko na lekcjach i nigdy później. Nie jest to jednak trudne, a niezbędne do zaliczenia matury, choć wychodzi na to, że jednak nie wszyscy sobie z tym radzą. Często przydatne są korepetycje język polski
Indywidualny kurs języków obcych

Pamiętaj o nauce języka angielskiego - inwestuj w siebie

Jeśli ktoś dobrze śledzi aktualną sytuację na rynku pracy, widzi dobrze, jak bardzo ciężko teraz o stałą pracę. Wszystko to za sprawą szalejącego kryzysu. Duże zakłady nie zatrudniają nowych pracowników.
tłumacze

Czym są tłumaczenia medyczne i czy bywają bardzo zagmatwane?

Tłumaczenia medyczne zawierają tłumaczenia dokumentacji technicznej, normalizacyjnej, klinicznej a także marketingowej, oprogramowań i szkoleń odnoszących się do wyrobów farmaceutycznych i medycznych. Dotyczą ponadto funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej. W większości krajów świata wymaga się tłumaczeń na język ojczysty literatury i etykiet tyczących się wyrobów farmaceutycznych a także medycznych. Wielokrotnie tłumaczeń potrzebuje także dokumentacja konieczna do wykonania badań klinicznych, tak aby dać ją lokalnym lekarzom a także pacjentom.
Dryvit Systems

Programiści we Wrocławiu

Ostatnimi czasy na rynku pracy programiści mogą się czuć jak pączki w maśle. W każdym portalu z ogłoszeniami znaleźć można setki ofert, wiele firm poszukuje freelancerów do różnorodnych projektów.
flaga portugalska

Solidny translator portugalsko polski

By być solidnym tłumaczem nie wystarczy wyłącznie znać język. Solidny tłumacz musi do głębi pojmować treść tłumaczonego tekstu, być na bieżąco z terminologią w danym języku, cały czas się dokształcać z każdej dziedziny. Nie wystarcza już wielka liczba słowników tematycznych zakupionych w księgarniach. Teraz wielu translatorów korzysta ze specjalnych aplikacji upraszczających uprawianie szybszego tłumaczenia.
Kobieta z tabletem

Wybór szkoły językowej

Od początku szkoły średniejrodzice mówią nam, że język obcy to obowiązek. Z regułyniewielu z nas bierze to na poważnie, jednak poszukując zatrudnienia, rozumiemy swój błąd. Nie jest zbyt późno na naukę języków obcych. Należy tylko zdecydować się na dobre szkoły językowe szczecin.
praca

Z jakich powodów warto wprowadzić zarządzanie różnorodnością do organizacji?

Szybko rozwijające się otoczenie pracy sprawia, że zatrudnieni często zmieniają swoje miejsce i ojczyznę w celu znalezienia atrakcyjniejszych czynników pracy. Przedsiębiorstwa stoją więc przed problemem znacznej rotacji wartościowych pracowników. W szczególności widać to w dużych korporacjach, gdzie działa międzynarodowy personel.
szkolenie w IT

Język niemiecki w Zabrzu prowadzony jest na odpowiednim poziomie

Wiele możemy osiągnąć znając języki obce

Język niemiecki w Zabrzu prowadzony jest na odpowiednim poziomie

Żyjemy w czasach, w których podróżowanie pomiędzy krajami nie powoduje najmniejszego kłopotu, dlatego tak istotne jest to, by mieć szansę się bez trudu kontaktować z ludźmi innych narodowości. Możemy zrobić to jedynie wtedy, kiedy będziemy rozumieli języki obce, będziemy mieli szansę nie tylko swobodnie zwiedzać z przeświadczeniem, że ciągle będziemy mogli się porozumieć z mieszkańcami danego państwa, lecz jeszcze będziemy mieli szansę poszukać lepszej pracy poza granicami własnego kraju, co bez wątpienia dla znacznej grupy osób będzie najlepszym rozwiązaniem. Im więcej tych języków obcych będziemy rozumieli, tym lepiej będziemy czuli się w obecnym świcie, gdzie właściwie nie ma najmniejszych granic jeśli idzie o podróże, tak do bezpośrednich sąsiadów, jak i w dalsze rejony.
Dziecko, nauka języków

Nauka języków obcych to inwestycja w przyszłość dziecka

Każdy rodzic chce dla swojego potomka jak najlepiej. Kiedy dzieciątko jest jeszcze w łonie matki, roztaczamy rozmaite wizje w sprawie jego przyszłego życia. Planujemy, gdzie będzie uczęszczał szkoły, gdzie będzie pracował i jak ogromny odniesie sukces w dorosłym życiu. Zwykle nasze pragnienia rozmijają się z rzeczywistością. Najczęściej bywa tak, że nasza latorośl zupełnie inaczej podchodzi do życia, a my musimy się z tym pogodzić. Jednakże powinniśmy ułatwić mu wkraczanie w dorosłość. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest nauczanie języków obcych jeszcze w okresie dzieciństwa.
1 2 3