Ryzyko
raca przy komputerze

Jak wygląda zagadnienie ryzyka w firmie? Jakie regulacje są istotne?

Ocena zagrożenia zawodowego musi być podstawą profilaktyczną ochrony zdrowia pracowników w zakładzie pracy. Od rzetelności takiej oceny zależy skuteczność obowiązującej w miejscu pracy polityki bezpieczeństwa i higieny pracy. Dzięki temu można mówić o właściwym zarządzaniu bhp.
podatki

Własna firma - o czym pamiętać

W momencie kiedy chcemy rozpocząć własną działalność, jest kilka szczegółów o których powinniśmy pamiętać. W każdym rodzaju działalności detale mogą się różnić, ale sporo z nich się powtarza.
świnka skarbonka

Gra na giełdzie – należy wypróbować

Prawda jest, że nie wszyscy ludzie mają smykałkę do ryzykownych działań, szczególnie, jeśli chodzi o finanse. Raczej moglibyśmy nawet powiedzieć, że w standardowym społeczeństwie dominują osoby, które podchodzą do spraw finansowych ostrożnie. Stąd też wciąż tak niewiele osób gra na giełdzie i zarabia w ten sposób pieniądze. Ale czy to tylko i wyłącznie kwestia ryzyka? Rzecz jasna fakt ten wynika również z braku wystarczającej wiedzy o tym, na czym tego typu inwestowanie polega, jak gra się na giełdzie, w co inwestować i czy trzeba poznać konkretny rynek.

Outsourcing księgowości, czyli przydatne usługi

Firmy ostatnio oddają obsługę księgową zewnętrznym firmom. Ułatwia to przede wszystkim duża oszczędność. Czy dobrze skorzystać z usług firm z zewnątrz?