PIT
księgowości

Jak prędko oraz bez problemu stworzyć wyliczenie roczne?

Wiemy wszyscy, iż podatki płacić należy. To prawda ogólnie wiadoma. Każdy pragnie to zrobić prędko, żeby mieć to jak najszybciej zrobione. I najlepiej będzie, jak wykona to samodzielnie bez pomocy z zewnątrz.
zespół certyfikacyjny

Rozliczenia Pit w 2017 roku – jak uchronić się przed problemami

Rok rocznie w momencie złożenia do Urzędów Skarbowych deklaracji podatkowych wielu petentów napotyka na duże problemy.


Rozliczenia Pit w 2017 roku – jak uchronić się przed problemami

Pomimo sporego marginesu czasu na stworzenie deklaracji oddanie jej do Urzędu w terminie, coroczne kolejki przed okienkami wydają się wyciągać.
rozliczanie PIT online

PIT-37 i PIT-36 - a więc, co musimy wiedzieć wewnątrz podliczeniu PIT 2016 / 2017

Kto wypełnia deklaracje PIT o numerkach 36 oraz trzydzieści siedem? W jaki sposób można uzupełnić to najłatwiej? Czy w rzeczywistości wypełnianie deklaracji bywa takie ciężkie?
rachunki

Rozliczanie podatku a pomoc charytatywna - czyli jak przekazać pieniądze potrzebującym

Pod koniec każdego roku wypada zrobić rachunek przychodów z ostatnich 12 miesięcy. Jedni kalkulacje prowadzą ochoczo, aczkolwiek większość społeczeństwa do tego niemiłego obowiązku jest po prostu zmuszana.
spotkanie biznesowe

Swój jeden procent możemy przekazać na 0000186434

Każdy kto w minionym roku uzyskał jakiekolwiek dochody, z obojętnie jakiego źródła, czy to z pracy, czy z emerytury powinien dobrze rozliczyć się z urzędem skarbowym. Chodzi tu o to, że powinien pokazać jak wiele zarobił i czy prawidłową sumę przekazał na rzecz państwa.
firma

Czym jest pit 11? Co zrobić, jeżeli pracodawca nie dostarczy nam tego dokumentu? Czy mimo to musimy złożyć deklarację podatkową?

Pit 11 to dokument, jaki musimy dostać od naszego pracodawcy do końca lutego. Są na nim uwzględnione nasze dochody z zeszłego roku. Na takiej podstawie trzeba wypełnić pit i wysyłamy do odpowiedniego urzędu skarbowego.


Czym jest pit 11? Co zrobić, jeżeli pracodawca nie dostarczy nam tego dokumentu? Czy mimo to musimy złożyć deklarację podatkową?

Wiemy już co zrobić z pit 11, a co jeżeli tego dokumentu pracodawca nam nie dostarczy? Niestety dzieje się tak.
fundusze inwestycyjne dla firm

Kilka słów odnośnie funduszy inwestycyjnych

Fundusze inwestycyjne deklarują w statucie (a nierzadko także w nazwie) w jakie instrumenty finansowe będą inwestować. Wybór tychże instrumentów jest bardzo istotny - wpływa na potencjalny zysk, który fundusz ma szansę wypracować ale również na ryzyko, jakie wiąże się z inwestycją w dany fundusz.


Kilka słów odnośnie funduszy inwestycyjnych

W nawiązaniu do powyższego przed wyborem konkretnego funduszu inwestor powinien poznać polITykę funduszu - w które instrumenty inwestuje, określić potencjalny zysk oraz ryzyko, dopasować dla siebie najbardziej właściwy fundusz czy portfel funduszy.
bankowość i finanse

Składanie pitu przez Internet to znakomita metoda, żeby oszczędzić sporo czasu

Rozliczanie pitu przez Net jest niesłychanie łatwą oraz komfortową metodą, żeby prędko pozałatwiać ową nieprzyjemną formalność. Jednakże mnóstwo osób wciąż się boi, iż sobie nie poradzą, a zatem wciąż mozolą się z wypełnianiem papierowych druków.
Rozliczanie podatków

Kiedy rozliczenie pitu przez internet najlepszym rozwiązaniem.

Zyskując pełnoletność niejeden pragnie o posiadaniu własnych finansów. Natomiast, aby to urzeczywistnić należy podjąć jakąś pracę. W tym okresie nie każdy startuje na wysokie stanowiska, gdyż jeszcze nieliczni po uzyskaniu matury idą na studia. Więc kolejny pieniądz będzie doskonałym strzałem w dziesiątkę.
rozliczenie podatku

Czy mieliśmy program do rozliczenia pit 2016?

Nie jesteśmy skazani na używanie z usług profesjonalistów oraz zapłacenie im wielkich pensji za uzupełnienie własnego pita. Mamy szansę samodzielnie to robić, nawet jeśli nie całkiem się na tym znamy, ponieważ do użytku mamy wiele programów, w których wszystko dokładnie będzie nam objaśnione.
1 2