PIT
księgowości

Jak prędko oraz bez problemu stworzyć wyliczenie roczne?

Wiemy wszyscy, iż podatki płacić należy. To prawda ogólnie wiadoma. Każdy pragnie to wykonać prędko, aby mieć to jak najszybciej zrobione. Oraz najlepiej będzie, jak wykona to na własną rękę bez porady z zewnętrznej strony.
zespół certyfikacyjny

Rozliczenia Pit w 2017 roku – jak uchronić się przed problemami

Każdego roku w momencie przekładania do Urzędów Skarbowych deklaracji podatkowych sporo petentów napotyka na duże problemy.


Rozliczenia Pit w 2017 roku – jak uchronić się przed problemami

Pomimo sporego marginesu czasu na zrobienie deklaracji oddanie jej do Urzędu w terminie, każdoroczne kolejki do okienek zdają się wydłużać.
rozliczanie PIT online

PIT-37 i PIT-36 - a więc, co musimy wiedzieć wewnątrz podliczeniu PIT 2016 / 2017

Jaka osoba wypełnia deklaracje PIT o numerkach trzydzieści sześć oraz 37? Jak istniej możliwość zrobić to najprościej? Czy w rzeczywistości wypełnianie deklaracji bywa takie ciężkie?
rachunki

Rozliczanie podatku a pomoc charytatywna - czyli jak przekazać pieniądze potrzebującym

Końcem roku kalendarzowego należy zrobić bilans zarobków z ostatnich 12 miesięcy. Jedni kalkulacje prowadzą ochoczo, aczkolwiek większość społeczeństwa do tego niemiłego obowiązku jest po prostu zmuszana.
spotkanie biznesowe

Swój jeden procent możemy przekazać na 0000186434

Każdy kto w poprzednim roku zyskał jakiekolwiek dochody, z obojętnie jakiego źródła, czy to z pracy, czy z emerytury powinien właściwie rozliczać się z urzędem skarbowym. Idzie tu o to, że musi udowodnić jak wiele zyskał oraz czy odpowiednią wartość przekazał na koszt państwa.
firma

Czym jest pit 11? Co zrobić, jeżeli pracodawca nie dostarczy nam tego dokumentu? Czy mimo to musimy złożyć deklarację podatkową?

Pit 11 jest dokumentem, jaki musimy dostać od naszego pracodawcy do ostatniego dnia lutego. Znajdują się na nim nasze dochody z zeszłego roku. Na tej podstawie trzeba wypełnić pit i przesyłamy do właściwego urzędu skarbowego.


Czym jest pit 11? Co zrobić, jeżeli pracodawca nie dostarczy nam tego dokumentu? Czy mimo to musimy złożyć deklarację podatkową?

Wiemy już co zrobić z pit 11, a co jeżeli tego dokumentu pracodawca nam nie dostarczy? Czasami dzieje się tak.
fundusze inwestycyjne dla firm

Kilka słów odnośnie funduszy inwestycyjnych

Fundusze inwestycyjne deklarują w swoim statucie (a nierzadko także w nazwie) w jakie finansowe instrumenty będą inwestować. Wybór tych instrumentów jest bardzo ważny - wpływa na potencjalny zysk, jaki fundusz ma szansę wypracować oraz na ryzyko, jakie wiąże się z inwestycją w ten fundusz.


Kilka słów odnośnie funduszy inwestycyjnych

W nawiązaniu do powyższego inwestor przed wyborem konkretnego funduszu powinien poznać polITykę funduszu - w jakie instrumenty inwestuje, zbadać potencjalny zysk i ryzyko, dobrać dla siebie najbardziej właściwy fundusz czy portfel funduszy.
bankowość i finanse

Składanie pitu przez Internet to znakomita metoda, żeby oszczędzić sporo czasu

Rozliczanie pitu przez Internet jest bardzo prostą i komfortową metodą, żeby szybko załatwić ową nieprzyjemną procedurę. Jednakże bardzo wiele osób ciągle się boi, iż nie dadzą rady, więc wciąż męczą się z uzupełnianiem papierowych formularzy.
Rozliczanie podatków

Kiedy rozliczenie pitu przez internet najlepszym rozwiązaniem.

Zyskując pełnoletność niejeden pragnie o posiadaniu własnych pieniędzy. Tymczasem, żeby to urzeczywistnić należy podjąć jakąkolwiek pracę. W tym okresie nie każdy startuje na wysokie stanowiska, gdyż jeszcze co niektórzy po zdobyciu matury udają się na studia. Więc dodatkowy grosz jest doskonałym strzałem w dziesiątkę.
rozliczenie podatku

Czy mieliśmy program do rozliczenia pit 2016?

Nie jesteśmy skazani na używanie z usług profesjonalistów i płacenie im sporych wynagrodzeń za wypełnienie naszego pita. Mamy szansę sami to zrobić, nawet jeżeli nie całkiem się na tym znamy, bo do dyspozycji mamy wiele programów, w których wszystko dobrze zostanie nam wyjaśnione.
1 2