PIT
Biuro rachunkowo księgowe

Roczne rozliczenie nie musi być trudne?

Początek roku oznacza dla pracodawców mnóstwo pracy. Jest to bowiem czas w którym należy przygotować a także doręczyć swoim podwładnym formularze PIT – 11, które są bazą do wykonania rocznego zeznania o dochodach PIT - 36 lub PIT – 37, które składa się we właściwym Urzędzie Skarbowym przez wzgląd na miejsce zamieszkania.
Rozliczenie podatku PIT

Wraz z początkiem kolejnego roku coraz więcej ludzi poszukuje danych na temat rozliczeń skarbowych i przeróżnego rodzaju umów

W sytuacji kiedy nie mamy możliwości, by wybrać się do profesjonalnego doradcy podatkowego w wielu przypadkach na własną rękę musimy wyszukiwać informacji dotyczących kwestii skarbowych, terminów oddawania wniosków czy wzorów umów, jakie bardzo ułatwiają kwestię przyrządzania takiego dokumentu. Bardzo w związku z tym znaczące jest, aby wyszukując dane na powyższe tematy sprawdzić ją kilka razy i mieć gwarancję, że czynimy stosownie z prawem.
zestawienie płac w firmie

Jak błyskawicznie i bez problemów wypełnić pit? O jakich sprawach jednocześnie warto pamiętać?

Każdego roku każdy z nas musi wypełniać deklarację podatkową, czyli pit. Nie za bardzo to lubimy, ponieważ wiążę się to z wizytą w Urzędzie Skarbowym. Stop! Tak było dawniej, aktualnie można skorzystać z pit online. Jedno na pewno się nie zmieniło, bo nie za bardzo lubimy to robić, lecz obecnie łatwiej przemóc swoją niechęć, ponieważ dzięki sieci robimy to bardzo sprawnie i we własnym domu. Pożegnać można więc kolejki w skarbówce, rozliczenie pitu jeszcze nigdy nie było tak bezproblemowe.
reklamy

Dobrze jest rozliczyć pit jak najprędzej, by uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji spóźnienia

Rozliczenie pitu opłaca się wykonać jak najprędzej. Wiele osób zwleka do ostatniej chwili i czasami bywa i tak, iż się spóźniają i spotykają ich nieprzyjemne konsekwencje.
Biznesman

Modne gadżety reklamowe

Narzędzi reklamowych ci u nas dostatek, co jest oczywiście bardzo dobrą informacją dla biznesmenów. Lecz, jak to zwykle bywa w razie nadmiaru opcji, w jakimś momencie pojawia się kłopot wyboru właściwej strategii.


Modne gadżety reklamowe

Błędne decyzje oczywiście pociągają za sobą niekonieczne koszty, lecz jeszcze groźniejsze są konsekwencje w postaci pogorszenia wizerunku jednostki.

Elektroniczne składanie oświadczenia podatkowego

Elektroniczne rozliczanie zeznania podatkowego jest niezwykle łatwe i zajmie tylko parę minut. Jeśli są, więc Państwo znużeni traceniem swojego cennego czasu w kolejce na poczcie bądź w urzędzie, gorliwie skłaniamy do bliższego zapoznania się z funkcjonowaniem naszego programu i do wypełnienia deklaracji internetowej.
firma

Czym jest pit 11? Co zrobić, jeżeli pracodawca nie dostarczy nam tego dokumentu? Czy mimo to musimy złożyć deklarację podatkową?

Pit 11 jest dokumentem, jaki musimy dostać od naszego pracodawcy do końca lutego. Są na nim uwzględnione nasze dochody za zeszły rok. Na tej podstawie wypełniamy deklarację podatkową i przesyłamy do właściwego urzędu skarbowego.


Czym jest pit 11? Co zrobić, jeżeli pracodawca nie dostarczy nam tego dokumentu? Czy mimo to musimy złożyć deklarację podatkową?

Wiemy już co zrobić z pit 11, a co jeśli takiego dokumentu pracodawca nam nie dostarczy? Czasami zdarza się też i tak.
bankowość i finanse

Składanie pitu przez Internet to znakomita metoda, żeby oszczędzić sporo czasu

Rozliczanie zeznania przez Net jest bardzo prostą oraz komfortową metodą, żeby szybko załatwić ową niemiłą procedurę. Jednakże mnóstwo osób wciąż się obawia, iż nie dadzą rady, więc nadal męczą się z wypełnianiem papierowych formularzy.
rozliczenie podatku

W jaki sposób rozliczyć się z urzędem podatkowym przez internet

To ostatnia chwila, aby wysłać PIT za zeszły rok. Najwygodniej uczynimy to z pomocą programu, który pozwoli nam nie wyłącznie poprawnie wypełnić PIT, ale również przekazać go elektronicznie do urzędu podatkowego. Program PIT możemy pobrać ze strony WWW swego urzędu skarbowego.
banknoty i monety leżące na stronie

Sposoby sprawnego rozliczenia ze skarbówką

Na pewno każdy dorosły człowiek zgodzi się co do tego, że system podatkowy obowiązujący w naszym kraju potrafi być naprawdę skomplikowany, co w niektórych sytuacjach niesie ze sobą oczywiście wiele różnych trudności. Czasem nawet samo wykonanie podstawowego, rocznego rozliczenia podatkowego może dla nas być dość trudne, nie wspominając nawet o tym, że jeśli zajmujemy się prowadzeniem nawet stosunkowo niewielkiej firmy, to musimy poświęcać na coś takiego naprawdę sporo czasu.
1 2 3