PIT
bankowość i finanse

Składanie pitu przez Internet to znakomita metoda, żeby oszczędzić sporo czasu

Rozliczanie pitu poprzez sieć jest bardzo prostą oraz komfortową metodą, by szybko pozałatwiać tę niemiłą formalność. Jednakże bardzo wiele osób ciągle się obawia, że nie dadzą rady, a zatem ciągle męczą się z uzupełnianiem papierowych formularzy.
zima

Kto sądzi, iż nie upora się z wypełnieniem corocznego rozliczenia jest w dużym błędzie, a dlaczego?

W każdej gałęzi życia po poradę można by udać się lub do przyjaciółki albo najlepiej siąść przed laptopem oraz znaleźć ciekawiące nas informacje.
Elektroniczne rozliczanie PIT

Pobierz, zapisz i dostarcz online - proste wyjście składania PIT.

Osoba zobowiązana do płacenia podatku, w terminie do 30 kwietnia, musi złożyć, w określonym dla własnego miejsca zamieszkania, Urzędzie Skarbowym, roczne podsumowanie podatkowe. W podsumowaniu PIT za 2014, sporządzonym zgodnie z ustalonymi regułami wzoru, powinny zostać wykazane wypracowane w przeciągu roku ciężary fiskalne objęte bezzwrotnym świadczeniem na zasadach ogólnych. W zobowiązaniu należy zaznaczyć wysokość podatku dochodowego, jak również notyfikację o wpłaconych do urzędu skarbowego przedpłatach na podatek – jeżeli takie zaistniały.
fundusze inwestycyjne dla firm

Kilka słów odnośnie funduszy inwestycyjnych

Fundusze inwestycyjne deklarują w swoim statucie (i nierzadko również w nazwie) w jakie instrumenty finansowe będą inwestować. Wybór tych instrumentów jest bardzo ważny - wpływa na potencjalny zysk, który fundusz ma szansę wypracować ale również na ryzyko, jakie wiąże się z inwestycją w ten fundusz.


Kilka słów odnośnie funduszy inwestycyjnych

W związku z powyższym inwestor przed wyborem konkretnego funduszu powinien poznać polITykę funduszu - w które instrumenty inwestuje, zbadać potencjalny zysk i ryzyko, dobrać dla siebie najbardziej odpowiedni fundusz bądź portfel funduszy.
wypełnianie PIT przez interent

Wygodne rozliczenie pit w internecie

Coraz więcej spraw możemy załatwić w internecie, gdyż jest to szybkie, komfortowe oraz – przede wszystkim – jeszcze bezpieczniejsze niż do tej pory. Wyjątkiem od tej zasady bez wątpienia nie będzie możliwość wypełnienia deklaracji podatkowej.
rozliczanie podatku przez internet

Oświadczenia podatkowe przez Internet

Doroczne rozliczanie się z Urzędem Skarbowym to dla wielu nie lada wyzwanie. Samodzielne, manualne wypełnianie oświadczenia podatkowego jest ciężkie i rodzi niebezpieczeństwo powstania wielu błędów, nie mówiąc już o konieczności spędzenia mnóstwa czasu w kolejkach na poczcie lub w urzędzie.
rozliczanie PIT online

PIT-37 i PIT-36 - a więc, co musimy wiedzieć wewnątrz podliczeniu PIT 2016 / 2017

Kto wypełnia deklaracje PIT o numerkach 36 oraz trzydzieści siedem? Jak można uzupełnić to najłatwiej? Czy naprawdę uzupełnianie deklaracji jest takie ciężkie?
rozliczenie podatku

W jaki sposób rozliczyć się z urzędem podatkowym przez internet

To ostatni moment, ażeby wysłać PIT za poprzedni rok. Najwygodniej zrobimy to z pomocą oprogramowania, które pomoże nam nie wyłącznie poprawnie wypełnić PIT, ale również przesłać go elektronicznie do fiskusa. Program PIT możemy pobrać z witryny WWW swego urzędu podatkowego.
Biuro rachunkowo księgowe

Roczne rozliczenie nie musi być trudne?

Każdy nowy początek roku roku oznacza dla przedsiębiorców wiele pracy. Jest to bowiem okres w którym należy wykonać a także dostarczyć wszystkim pracownikom formularze PIT – 11, będące wyjściem do podliczenia rocznego zeznania podatkowego na formularzach PIT - 36 lub PIT – 37, które składa się we właściwym Urzędzie Skarbowym ze względu na miejsce zamieszkania.
Rozliczenie podatku

Jak rozliczyć deklarację pit

Co roku większość Polaków musi rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Obowiązek ten obejmuje tych, którzy wykonują pracę zarobkową i czerpią z niej przychody przekraczające podany pułap. Oczywiście chodzi tu o pracę legalną, a więc taką, gdzie z zarobków przekazywany jest podatek.
1 2 3