Inwestycja
firma

Masz pomysł na firmę, ale nie masz na ten cel oszczędności? To nie kłopot, istnieje fundusz dzięki jakiemu ruszysz do przodu

Fundusz zalążkowy to niezwykle ciekawa opcja dla nowo powstałych przedsiębiorstw. Można dzięki temu otrzymać widowiskową dotację w wysokości aż dwustu tysięcy euro. Jak to osiągnąć? Należy zaprezentować właściwie ciekawy pomysł na biznes. Fundusz pomoże nam w zakresie rozkręcenia firmy, wesprze gdy trzeba napisać biznesplan i strategię funkcjonowania. Co więcej, jest w stanie udostępnić lokal na biuro i da środki na rozwój nowego produktu lub usługi. Co dostanie w zamian? Fundusz obejmie udziały w przedsiębiorstwie, lecz nie więcej niż połowa udziałów.
mieszkania

Czy nabycie mieszkania we Wrocławiu to pewny sposób na inwestycję w nieruchomości?

Obniżę trochę napięcie i od razu odpowiem na pytanie zadane w temacie niniejszego wpisu - naturalnie, że tak. A z jakiego powodu mieszkania we Wrocławiu są tak ciekawe jako solidna inwestycja? Ruszmy razem głową i znajdźmy przyczyny takiego stanu rzeczy.
wygląd kopalni odkrywkowej

Groźby, jakie niesie ze sobą funkcjonowanie kopalni odkrywkowej.

Na terenie dwóch gmin, a więc Krobi oraz Miejskiej Górki odkryto pokłady węgla brunatnego Oczkowice, o powierzchni około siedemdziesięciu dwóch kilometrów kwadratowych. Jako, że będzie okazja z tego uzyskać około jednego miliarda ton węgla brunatnego - to pozostają to na ten moment jedne z większych pośród nieeksploatowanych pokładów węgla takiego typu w Polsce.
Pieniądze

Inne usługi w ofercie bankowości

Większość klientów banków korzysta tylko z opcji prowadzenia rachunku, wpłacenia pieniędzy na lokatę czy wzięcia kredytu. Banki są jednak instytucjami, których oferta jest o wiele szersza. Oferta tych instytucji dzieli się na tą przeznaczoną dla klientów indywidualnych (w tej grupie wydzielono jeszcze osoby zamożne, dla których tworzona jest oddzielna oferta) oraz na tą przeznaczoną dla spółek i przedsiębiorstw. Oprócz oczywiście dysponiwania kontem, instytucje udostępniają grupę innych opcji ulokowania pieniędzy w ich rękach. Pieniądze klientów są bankom potrzebne do prowadzenia działalności – udzielania pożyczek i kredytów, toteż każdy pieniądz w kasie instytucji jest wart znacznie więcej, niż by wynikało z jego nominału.
program do kosztorysowania

Czy będzie przydawał nam się program do kosztorysowania?

Czy znamy wszelkie koszta naszych przedsięwzięć?
Musimy się liczyć z tym, że przeróżnego rodzaju pomysły mogą wiązać się z poniesionymi przez nas wydatkami i dopiero po jakimś okresie może się okazać, że rozpoczniemy na danym pomyśle zyskać.
Dobre inwestycje

Jak mądrze inwestować?

Jeżeli masz jakiś kapitał i planujesz go powiększyć na pewno zastanawiasz się w co inwestować? Czy inwestowanie w waluty jest dobrym pomysłem? Wybór jest spory i trzeba poznać możliwości zanim podejmiemy decyzję. To oczywiste, że każdy człowiek pragnie jak najlepiej zainwestować pieniądze. Pieniądze szczęścia może nie dają, ale są bardzo istotne.
ISO certyfikat

Z jakiej przyczyny warto wdrażać system ISO?

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, iż współcześnie funkcjonuje powyżej 19 500 norm ISO, z których każda jest przeznaczona innej tematyce oraz innemu zakresowi działania przedsiębiorstwa. Dlatego warto dowiedzieć się, co to jest ISO oraz o czym traktuje?
Ulotka reklamowa

Tradycyjna promocja, a innowacyjne rozwiązania reklamowe

Reklama jest podstawą w przypadku wielu przedsiębiorstw. Jak zatem reklamować się dobrze? Nowoczesne formy nie zawsze przynoszą efekt. Klient zazwyczaj nie ma godziny na kliknięcia i wysłuchiwanie reklam internetowych, za to codziennie chodzi po mieście, bierze ulotki, czyta bannery. Tradycyjny sposób docierania do klienta działa od wieków.
sii, serwery, outsourcing it

Jakie są popularne usługi IT dla przedsiębiorców

Różnego rodzaju rozwiązania informatyczne odgrywają obecnie niezwykle istotną rolę w wielu firmach, niezależnie od tego, o jakiej w ogóle branży akurat jest mowa. Nie można jednak się temu dziwić, bowiem takie rzeczy po prostu są w stanie znacznie usprawniać dowolną działalność tego typu i ułatwiać kierowanie poszczególnymi jej elementami. Należy jednak mieć świadomość tego, że same rozwiązania tego typu cechują się w chwili obecnej sporym zróżnicowaniem, więc niekiedy bez profesjonalnej pomocy najzwyczajniej nie będziemy w stanie w pełni z nich korzystać. Na szczęście jednak istnieje obecnie całe mnóstwo najróżniejszych usług stworzonych właśnie dla firm zainteresowanych korzystaniem z tego typu rzeczy.
właściciel firmy

Aplikacje pomagające zaplanować ciągłość działań - ważne informacje

Bardzo duże przedsiębiorstwa, będące przykładowo. dostawcami produktów dla innych przedsiębiorstw powinny utrzymać stałą produkcję również w sytuacji pojawienia się bardzo ciężkich lub niemożliwych do prognozowania sytuacji – klęsk żywiołowych, katastrof, zamachów terrorystycznych i innych podobnych czynników. Często tego rodzaju czynności łączą się z przeniesieniem lokalizacji firmy oraz całych zakładów produkcyjnych razem z cennym i skomplikowanym sprzętem w całkowicie inne miejsce.
1 2 3