Nieruchomość
Notariusz

Co tak naprawdę można radzić człowiekowi, który zamierza być notariuszem?

Notariusz to stanowisko niezwykle potrzebne. Właściwie w sytuacji każdej dużej transakcji, szczególnie takiej, która dotyczy nieruchomości, warto zwrócić się do notariusza. Notariusz czasami przez niektórych nazywany jest rejentem lub nawet sędzią. Dzieje się tak szczególnie przy kontakcie ze starszym klientem.
geodezja przyrządy

Czym jest geodezja? Sprawdź jedynie profesjonalne informacje!

Sprawy powiązane z umiejscowieniem nieruchomości czasem mogą powodować spory stres, a także pewne kłopoty prawne, jakich najlepiej wcześniej uniknąć. Podejmowanie ogromnej ilości mniej bądź bardziej ważkich wyborów co do wytyczania granic posesji zajmuje w dzisiejszych czasach cenny czas. Spore gałęzie rozmaitych usług świadczonych przez specjalnie powołane do tego firmy są w stanie pomóc każdemu klientowi w wielu mniej albo bardziej ważnych spraw powiązanych z wielkością działki. Tego typu zadania zazwyczaj podejmują geodeci.

Branża sprzedaży domów

Od zeszłego miesiąca na rynku budownictwa jednorodzinnego jesteśmy świadkami krachu. Nie jest to dobra wieść dla deweloperów i osób, które planują szybko i korzystnie sprzedać nieruchomość. Patrząc inaczej, to wspaniaławiadomość dla każdego, kto chce znaleźć domek w ultra przystępnej cenie!
portfel

Masz dużo gotówki i zastanawiasz się, co z nią zrobić – przeczytaj i dowiedz się, jakie mamy możliwości

W okresie, kiedy Polska była w innym położeniu, kiedy nie istniał wolny rynek, nasi rodacy nie mieli sporo wolnej gotówki. Wszystko zmieniło się w latach ’90-tych, kiedy PRL przestała funkcjonować, rozwinął się kapitalizm, a ludzie mogli zacząć nie jedynie wyjeżdżać do innych krajów, ale i swobodnie zmieniać miejsca zatrudnienia szukając lepszych warunków.
Notariusz

Z czym do notariusza?

Notariusz to stanowisko niezwykle potrzebne. Praktycznie w sytuacji wszelkich większych umów, a w szczególności takich, które związane są z nabyciem lub sprzedażą nieruchomości i gruntów, należy udać się do notariusza. Notariusz sporadycznie przez klientów nazywany jest rejentem lub nawet sędzią. Dzieje się tak szczególnie przy kontakcie ze starszym klientem.
apartamenowiec

Nadzór nad budowlami na podstawie istniejących norm prawa - co trzeba wiedzieć?

Budowa domu czy wieżowca łączy się z różnymi czynnościami. Jednym z nich są nadzory budowlane Wrocław. Wydaje się, że wiele ludzi wie, co to jest nadzór budowlany, ale czy na pewno? Otóż nadzorem budowlanym nazywamy inspekcję i opiekę nad sprawami budowlanymi według przepisów prawa budowlanego. W przypadku budowy obiektu nadzory budowlane Wrocław sprawdzają czy budynek został wybudowany zgodnie z planem zagospodarowania obszaru oraz budowlano - architektonicznym. Do ich kwalifikacji włączyć powinno się kontrolę wodno-kanalizacyjną oraz energetyczną. Wspomniana kontrola jest w zupełności bezpłatna i tworzona jest na prośbę zainteresowanego.
mieszkania

Czy nabycie mieszkania we Wrocławiu to pewny sposób na inwestycję w nieruchomości?

Zniszczę nieco dramaturgię i natychmiast odpowiem na pytanie postawione na rozpoczęciu mojego tekstu - naturalnie, że tak. A dlaczego mieszkania we Wrocławiu są tak ciekawe jako solidna inwestycja? Ruszmy razem głową i wypiszmy przyczyny rentowności.
podatki

Rodzaje podatków za wynajem mieszkania.

Podatki w Polsce są dość zagmatwane. Można rzec, iż faktycznie płacimy je od czegokolwiek. Też posiadacz lokalu mieszkalnego najmowanego powinien płacić podatek za najem. Ma on jednak prawo wyboru formy opodatkowania, co ma wpływ na wielkość obciążenia. Niemniej jednak takie prawo mają osoby, które nie posiadają działalności gospodarczej w zakresie wynajmu.
lokal

W jaki sposób efektywnie sprzedać lokal użytkowy w Warszawie?

Lokale użytkowe nie są lokalami mieszkalnymi, to pierwsza i ważka rzecz, o jakiej powinniśmy pomnieć. Sprzedając lokal użytkowy, to znaczy usługowy, powinno się wykorzystywać trochę inne metody sprzedaży, aniżeli w wypadku nieruchomości mieszkalnej. Celem zakupienia lokalu użytkowego zawsze jest biznes, w związku z tym lokal powinien nadawać się na prowadzenie aktywności.