Nieruchomość
podatki

Rodzaje podatków za wynajem mieszkania.

Podatki w Polsce są nieco zagmatwane. Można rzec, że faktycznie płacimy je od wszystkiego. Też właściciel mieszkania wynajmowanego musi płacić podatek za najem. Posiada on jednakże szansę wyboru typu opodatkowania, co wpływa na wielkość obciążenia. Aczkolwiek takie prawo posiadają osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej w zakresie najmu.
geodezja przyrządy

Czym jest geodezja? Sprawdź jedynie profesjonalne informacje!

Kwestie powiązane z umiejscowieniem nieruchomości czasem mogą powodować spory stres, a także pewne kłopoty prawne, których warto wcześniej uniknąć. Podejmowanie wielu mniej bądź bardziej istotnych wyborów co do wytyczania granic posesji zajmuje w dzisiejszych czasach cenny czas. Ogromne gałęzie rozmaitych usług świadczonych przez specjalnie powołane do tego firmy mogą pomóc każdemu klientowi w wielu mniej lub bardziej istotnych spraw powiązanych z wielkością działki. Tego typu zadania zazwyczaj podejmują geodeci.
lokal

W jaki sposób efektywnie sprzedać lokal użytkowy w Warszawie?

Lokale użytkowe to nie lokale mieszkalne, to pierwsza oraz zasadnicza rzecz, o której winniśmy pomnieć. Sprzedając lokal użytkowy, inaczej usługowy, wypada użyć nieco inne metody sprzedaży, aniżeli w wypadku nieruchomości mieszkalnej. Celem nabycia lokalu użytkowego zawsze jest biznes, w związku z tym lokal musi nadawać się na prowadzenie aktywności.
Notariusz

Co tak naprawdę można radzić człowiekowi, który zamierza być notariuszem?

Notariusz jest zawodem bardzo potrzebnym. Praktycznie w sytuacji każdej dużej transakcji, szczególnie takiej, która dotyczy nieruchomości, warto zwrócić się do notariusza. Notariusz sporadycznie przez klientów określany jest jako rejent albo też sędzia. Taka sytuacja ma czasem miejsce przy przyjmowaniu starszej daty klientów.

Branża sprzedaży domów

Od maja na rynku domów na sprzedaż jesteśmy świadkami krachu. Nie jest to optymistyczna wieść dla firm pośredniczących i osób, które chcą w krótkim czasie i korzystnie sprzedać nieruchomość. Z drugiej strony, to fantastycznawiadomość dla każdego, kto chce upolować domek w bardzo okazyjnej cenie!
mieszkania

Czy nabycie mieszkania we Wrocławiu to pewny sposób na inwestycję w nieruchomości?

Obniżę odrobinę dramaturgię i tu i teraz odpowiem na pytanie widoczne w temacie niniejszego artykułu - oczywiście, że tak. A dlaczego mieszkania we Wrocławiu są tak ciekawe jako pewna inwestycja? Zastanówmy się teraz i wymieńmy przesłanki takiego stanu rzeczy.
apartamenowiec

Nadzór nad budowlami na podstawie istniejących norm prawa - co trzeba wiedzieć?

Budowa domu lub wieżowca łączy się z wieloma procedurami. Jednym z nich są nadzory budowlane Wrocław. Wydaje się, iż sporo osób wie, co to jest nadzór budowlany, lecz czy faktycznie? Mianowicie nadzorem budowlanym określamy inspekcję i nadzór nad zagadnieniami budowlanymi według zasad prawa budowlanego. W przypadku budowy obiektu nadzory budowlane Wrocław weryfikują czy budynek został wybudowany zgodnie z planem zagospodarowania obszaru oraz budowlano - architektonicznym. Do ich kwalifikacji zaliczyć powinniśmy kontrolę wodno-kanalizacyjną oraz elektryczną. Taka kontrola jest w zupełności darmowa i sporządzana jest na wniosek zainteresowanego.
portfel

Masz dużo gotówki i zastanawiasz się, co z nią zrobić – przeczytaj i dowiedz się, jakie mamy możliwości

W latach, gdy Polska znajdowała się w innym położeniu, kiedy nie był możliwy wolny rynek, Polacy nie posiadali sporo wolnej gotówki. Wszystko zmieniło się w latach ’90-tych, gdy Polska Republika Ludowa przestała istnieć, rozwinął się kapitalizm, a obywatele mogli rozpocząć nie tylko wyruszać do innych państw, lecz także dowolnie zmieniać miejsca zatrudnienia poszukując lepszych warunków.