Nieruchomość
portfel

Masz dużo gotówki i zastanawiasz się, co z nią zrobić – przeczytaj i dowiedz się, jakie mamy możliwości

W latach, kiedy Polska znajdowała się w innej sytuacji, kiedy nie istniał wolny rynek, Polacy nie posiadali sporo wolnej gotówki. Zmieniło się to w latach ’90-tych, kiedy Polska Republika Ludowa przestała funkcjonować, rozwinął się kapitalizm, a obywatele mogli zacząć nie jedynie wyjeżdżać do innych państw, ale i swobodnie zmieniać pracę szukając lepszych warunków.
geodezja przyrządy

Czym jest geodezja? Sprawdź jedynie profesjonalne informacje!

Sprawy powiązane z umiejscowieniem nieruchomości nieraz mogą powodować spory stres, a także pewne kłopoty prawne, których warto wcześniej uniknąć. Podejmowanie ogromu mniej lub bardziej istotnych decyzji co do wytyczania granic posesji zajmuje w dwudziestym pierwszym wieku cenny czas. Rozległe gałęzie różnorodnych usług świadczonych przez specjalnie powołane do tego firmy mogą pomóc każdej osobie w sporej ilości mniej albo bardziej ogromnie ważnych spraw powiązanych z wielkością działki. Takiego rodzaju zadania zwykle wykonują geodeci.
podatki

Rodzaje podatków za wynajem mieszkania.

Podatki w Polsce są dość zagmatwane. Można rzec, iż faktycznie płacimy je od czegokolwiek. Też posiadacz lokalu mieszkalnego najmowanego powinien płacić podatek za najem. Ma on jednak prawo wyboru formy opodatkowania, co ma wpływ na wielkość obciążenia. Niemniej jednak takie prawo mają osoby, które nie posiadają działalności gospodarczej w zakresie wynajmu.
lokal

W jaki sposób efektywnie sprzedać lokal użytkowy w Warszawie?

Lokale użytkowe nie są lokalami mieszkalnymi, to pierwsza i ważka rzecz, o jakiej powinniśmy pomnieć. Sprzedając lokal użytkowy, to znaczy usługowy, powinno się wykorzystywać trochę inne metody sprzedaży, aniżeli w wypadku nieruchomości mieszkalnej. Celem zakupienia lokalu użytkowego zawsze jest biznes, w związku z tym lokal powinien nadawać się na prowadzenie aktywności.

Branża sprzedaży domów

Od maja na rynku domów na sprzedaż obserwujemy oznaki krachu. Nie jest to dobra wiadomość dla firm pośredniczących i osób, które pragną w krótkim czasie i korzystnie wystawić nieruchomość. Jest to za to wspaniaławiadomość dla każdego, kto chce kupić domek w mocno okazyjnej cenie!
Notariusz

Co tak naprawdę można radzić człowiekowi, który zamierza być notariuszem?

Notariusz jest zawodem bardzo potrzebnym. Praktycznie w sytuacji każdej dużej transakcji, szczególnie takiej, która dotyczy nieruchomości, warto zwrócić się do notariusza. Notariusz sporadycznie przez klientów określany jest jako rejent albo też sędzia. Taka sytuacja ma czasem miejsce przy przyjmowaniu starszej daty klientów.
mieszkania

Czy nabycie mieszkania we Wrocławiu to pewny sposób na inwestycję w nieruchomości?

Obniżę odrobinę dramaturgię i tu i teraz odpowiem na pytanie widoczne w temacie niniejszego artykułu - oczywiście, że tak. A dlaczego mieszkania we Wrocławiu są tak ciekawe jako pewna inwestycja? Zastanówmy się teraz i wymieńmy przesłanki takiego stanu rzeczy.
apartamenowiec

Nadzór nad budowlami na podstawie istniejących norm prawa - co trzeba wiedzieć?

Budowa domu lub wieżowca łączy się z wieloma procedurami. Jednym z nich są nadzory budowlane Wrocław. Wydaje się, iż sporo osób wie, co to jest nadzór budowlany, lecz czy faktycznie? Mianowicie nadzorem budowlanym określamy inspekcję i nadzór nad zagadnieniami budowlanymi według zasad prawa budowlanego. W przypadku budowy obiektu nadzory budowlane Wrocław weryfikują czy budynek został wybudowany zgodnie z planem zagospodarowania obszaru oraz budowlano - architektonicznym. Do ich kwalifikacji zaliczyć powinniśmy kontrolę wodno-kanalizacyjną oraz elektryczną. Taka kontrola jest w zupełności darmowa i sporządzana jest na wniosek zainteresowanego.