Banki
Inwestycje, papiery wartościowe

Inwestycja w obligacje?

Istnieje wiele możliwości inwestowania kapitału. Rozwiązaniem może być inwestycja w obligacje. Obligacje to papiery wartościowe, emitowane w serii. Emitent ogłasza, że jest dłużnikiem obligatariusza (właściciela obligacji), co zobowiązuje go do spełnienia określonego świadczenia względem właściciela obligacji. Z uwagi na to, że Skarb Państwa występuje w tej relacji jako dłużnik, zapewnia ponadto wykup obligacji od wierzycieli oraz wypłacenie należnych odsetek. W tej transakcji odpowiada całym majątkiem, co czyni obligacje najbezpieczniejszą inwestycją i lokatą pieniędzy.
laptop

Bankowość online - co warto wiedzieć?

Obecnie sieć WWW ma bardzo ważną funkcję, jakiej nie można przecenić. Towarzyszy ludziom na co dzień, stanowiąc zarówno źródło wiadomości i rozrywki, jak również duże ułatwienie w zwykłych czynnościach. Pewien czas temu rozwiązania opierające się na Internecie pojawiły się również w sferze bankowości. Dla dużej liczby ludzi był to strzał w dziesiątkę. Dla ludzi, którym nowoczesne pomysły nie pasują, w dalszym ciągu istnieje bankowość standardowa, opierająca się na realnych oddziałach i bezpośrednim kontakcie z zatrudnionymi tam ludźmi.
finanse

Obligacje komunalne - zarabiamy duże pieniądze

Papiery wartościowe emitowane przez państwo są aktualnie najpewniejszą formą inwestycji. Gwarantują one przychody na stałym poziomie, który zależy od czasu na jaki określona obligacja opiewa.
Portfel, pieniądze

Konto osobiste Getin Bank

Oferty banków dla indywidualnych klientów okazują się nadzwyczaj różne, jedną z nich jest konto osobiste Inteligo. W dzisiejszych czasach dużą ilość tymczasowych komplikacji finansowych mogą rozwiązać niezwykłe oferty kont osobistych. Często wystarczy tylko krótka wizyta do banku, by podpisać umowę na świetną ofertę konta osobistego. Jak jednak wybrać banki oferujące najlepsze konta?
Business work

Jakim sposobem wziąć pożyczkę na swoją działalność?

Własne przedsiębiorstwo jest celem wielu Polaków. Praca na własne konto i pokaźna płaca jest kusząca dla dużej liczby ludzi. Znacznie bardziej kusząca jest możliwość otrzymania pokaźnej pomocy finansowej dla młodego biznesmena z pomysłem. Obecnie funkcjonuje co najmniej parę programów pomocy finansowej dla osób planujących założenie działalności gospodarczej. Potrzebny jest jedynie świeży pomysł, poparty realistycznym biznesplanem i można uzyskać wysokie wsparcie z najbliższego urzędu miejskiego czy z jednego z programów wspierania nowych inicjatyw, udzielanych przez Unię Europejską.
gotówka na stole

Pożyczka bez żadnych formalności

Na pewno wielu z nas mogło już na własnej skórze przekonać się o tym, że w pewnych sytuacjach zaciągnięcie naprawdę właściwego kredytu może wręcz uratować nas przed wieloma najróżniejszymi problemami finansowymi. Świetną wiadomością może w takim razie być to, że w chwili obecnej usługi takie charakteryzują się znacznym zróżnicowaniem, przez co nie ma właściwie żadnego znaczenia to, jakie dokładnie są nasze indywidualne oczekiwania – dosłownie zawsze znajdziemy wśród nich coś odpowiedniego.
Pieniądze, nominał polski

W jakim banku najbezpieczniej wziąć pożyczkę?

Polacy zaliczamy do takich narodów, które bardzo lubią się zadłużać na potęgę. Dzisiaj bardzo trudno jest spotkać dorosłego Polaka, który nie posiada żadnego zadłużenia w banku. Tego typu osoby, które nie mają kredytu, bądź pożyczki można policzyć niemal na palcach jednej ręki. Pożyczki szalenie łatwo dziś zaciągnąć.
Oszczędzanie, pieniądze

Gdzie szukać wsparcia kredytowego dla przedsiębiorców

Kraje UE powoli wychodzą z krachu gospodarczego. Nasza ojczyzna na szczęście została tylko odrobinę poobijana przez recesję, jednak sporo przedsiębiorców zbankrutowało, nie mówiąc już o ludziach, którzy stracili posadę lub nie mogą jej znaleźć. Wiele działalności, aby utrzymać się na rynku, musi zaciągać pożyczki. Branie następnych zobowiązań nie jest złe, jeśli środki tak uzyskane są wydawane na inwestycje.
Świnka skarbonka

W co inwestować pieniądze

Tematyką tego artykułu będą przede wszystkim lokaty SKOK, do tego powiemy sobie o oferowanych. Wytłumaczę Ci która lokata jest korzystniejsza, a która gorsza oraz jaka była by najlepsza dla Ciebie.
gotówka od ręki

Skuteczne sposoby na bezproblemową pożyczkę gotówki?

Na pewno każdego z nas raz na jakiś czas mogą spotkać nagłe problemy finansowe, które oczywiście nie są raczej niczym szczególnie przyjemnym. W końcu może to być sporym obciążeniem dla naszego osobistego budżetu, przez co jeśli nie będziemy mieli dobrego sposobu na skuteczne poradzenie sobie z nimi, to na długi czas możemy się znaleźć w dość trudnej sytuacji finansowej. Całe mnóstwo ludzi sądzi, że przy czymś takim nawet nie powinniśmy zawracać sobie głowy rozmaitymi usługami kredytowymi jakie są obecnie oferowane przez banki, ponieważ raczej nie pomogą nam one zbyt skutecznie.
1 2 3