Nieruchomości
zarządzanie najmem

Masz w planach inwestować w mieszkania?

Nie zamierzasz polegać w przyszłości na ZUS-ie? A może najzwyczajniej masz sporą kasę i chciałbyś zainwestować ją w sensowny sposób? W takim razie jest interesujące wyjście! W końcu niesamowicie efektywne jest inwestowanie swoich pieniędzy na rynku nieruchomości.
budowa

Rynek nieruchomości po kryzysie

Kryzys gospodarczy sprzed kilku lat nie oszczędził polskiego rynku nieruchomości. Zwiększenie przez instytucje finansowe wymogów kredytowych i wzrost cen surowców budowlanych spowodowało zmniejszenie zainteresowania nieruchomościami. W ciągu kilku minionych lat okoliczności bezsprzecznie się poprawiły a częstotliwość wyszukań np. „mieszkania Warszawa” wzrosła niemniej czy możemy ze spokojem spoglądać w przyszłość?
prawnik w pracy

Godny polecenia prawnik z Wrocławia

Na co dzień życie potrafi przynosić nam różne i nie zawsze przyjemne niespodzianki. Czasami możemy bardzo łatwo pogubić się na życiowej ścieżce i skręcić nie w tą uliczkę, co trzeba. Za popełniane błędy musimy płacić, ale zawsze można postarać się poszukać okoliczności łagodzących, które mogłyby zmniejszyć karę. I choć w naszym życiu prywatnym nikt nie pomoże nam wyprostować naszych więzi z bliskimi, to w pozostałych kwestiach zawsze możemy zasięgnąć profesjonalnej porady prawnej.
Inwestycje, nieruchomości

Czy Warszawa to wartościowe miejsce na inwestycje?

Stale rozwijający się rynek nieruchomości przyciąga nowych inwestorów, którzy lokują swój dorobek w nieruchomości. Prócz inwestorów zakupu dokonują również osoby fizyczne nie posiadające doświadczenia na rynku nieruchomości i nie znające praw w nim panujących. Często jednak ich działania są na tyle rozważne i przemyślane, a założona działalność przynosi oczekiwane profity, iż należałoby zadać sobie podstawowe pytanie - jak oni to robią?
geodeci w pracy

Geodezja na Dolnym Śląsku

W czasie obmyślania drogi, działki lub budynku potrzeba zatroszczyć się o bardzo wielką liczbę spraw związanych z pomiarem. wiele konkretnych kwestii podczas budowy zależy tutaj od indywidualnych potrzeb,jak i od gustu klienta i przeznaczenia danego obiektu. Podejmowanie dużej liczby mniej bądź bardziej istotnych decyzji co do wytyczania granic nieruchomości zajmuje w dzisiejszych czasach ważny dla każdego czas.
Dom czy mieszkanie za milion

O nabyciu domu w Łodzi

Chociaż zasadniczo rynek mieszkaniowy na terenie Łodzi raczej nie jest aż tak mocno korzystny jak w przykładowo Poznaniu bądź Warszawie, to jednak sam kupiłem w owym mieście - przed kilkoma miesiącami, dwupokojowe mieszkanie. Chciałbym zaznaczyć, że nie zamierzam sprowadzić się do Łodzi - jakby nie patrzeć nieruchomości w Łodzi są na tyle korzystne finansowo, iż po prostu opłaca się je kupić - jako inwestycję.
Osiedle bloków

Czy opłaca się lokować gotówkę w nieruchomości w czasie kryzysu ?

Zapaść gospodarcza nie jest zjawiskiem nieznanym. W dziejach świata nie raz gospodarka odczuwała czas zawirowań gospodarczych. Miliarderzy tracili firmy, pracownicy etatowi lękali się o los swojej rodziny. Okazuje się jednak, że w przeciągu dziejów zawsze sprawdzały się te same instrumenty inwestycyjne. Otóż nieruchomości zawsze były pewną lokatą kapitału, która dawała bezpieczeństwo.
Wycena nieruchomości przez rzecoznawców

Odpowiednio czasem zaznaczyć ile posiadamy

Przeważnie nie myślimy o tym, jak duży jest tak na pewno nasz dobytek. Mimo wszystko jeśli pragniemy podjąć się jakiejś inwestycji, albo pragniemy sporządzić własny testament, to bez wątpienia trzeba posiadać taką wiedzę, ponieważ tylko wtenczas będziemy mieli szansę zrobić wszystko w właściwy sposób oraz posiadać gwarancję, że nic nie pominęliśmy.
pieniądze

Kredyt czy pożyczka - ważne rady

Na dzień dzisiejszy kredyty i pożyczki są jednymi z najczęściej wybieranych usług oferowanych przez banki i nie tylko. Przez osoby nieobeznane w zagadnieniu często określenia te są stosowane zamiennie, choć ich znaczenie nie jest takie samo. Cecha wspólna kredytu i pożyczki to fakt, że klient otrzymuje pieniądze i w późniejszym czasie musi je oddać. Obydwa procesy przebiegają jednakw odmienny sposób. Co znamienne, jedyną instytucją uprawnioną do dawania kredytów są banki.
geodeta sprawdzający mapy

Uczciwy geodeta we Wrocławiu

W trakcie remontowania apartamentu koniecznie trzeba zatroszczyć się o bardzo wielką ilość spraw, takich jak jego właściwe dostosowanie do otoczenia. Nie sposób jednak tego osiągnąć bez wyśmienitych, dobrych jakościowo usług geodezyjnych. W dzisiejszych czasach geodezja staje się coraz bardziej niezbędna – szczególnie w wielkich miastach, gdzie nieodzowne są nowe inwestycje. Sprawy powiązane z umiejscowieniem nieruchomości nieraz mogą powodować duży stres, a także pewne trudności prawne, których warto wcześniej uniknąć.
1 2 3