Nieruchomości
geodeci w pracy

Geodezja na Dolnym Śląsku

W czasie obmyślania drogi, działki lub budynku należy zatroszczyć się o bardzo dużą ilość kwestii związanych z pomiarami. sporo konkretnych spraw podczas budowy zależy tu od personalnych wymogów,a także od gustu klienta i przeznaczenia odpowiedniego obiektu. Podejmowanie dużej liczby mniej lub bardziej ważnych wyborów co do wytyczania granic nieruchomości zajmuje w dwudziestym pierwszym wieku ważny dla każdego czas.
Dach wieńczy dzieło

Dachówka – który produkt warto obecnie wybrać, aby mieć gwarancję satysfakcji oraz wysokiej jakości dachu?

Budowa domu to wielki wydatek, więc nabywając materiały budowlane, należy wykazywać się szczególną ostrożnością. Podjęcie nierozsądnej decyzji może bowiem skutkować utratą pieniędzy oraz problemami z przyszłym użytkowaniem budynku.
Wycena nieruchomości przez rzecoznawców

Odpowiednio czasem zaznaczyć ile posiadamy

Zazwyczaj nie myślimy o tym, jak wielki jest tak rzeczywiście nasz dobytek. Mimo wszystko jeżeli pragniemy powziąć się jakiejś inwestycji, lub chcemy spisać własny testament, to bez wątpienia należy mieć taką informację, gdyż wyłącznie wówczas będziemy mieli szansę zrobić wszystko w właściwy sposób oraz mieć świadomość, iż nic nie pominęliśmy.

Kredyt hipotecznyw SKOK

W następnym artykule omówimy sobie możliwości wzięcia pieniędzy na upragniony dom lub mieszkanie, albo konsolidację zadłużeń. Takie sprawy jak wiemy bywają bardzo drogie dlatego też różne banki lub spółdzielnie tj. kasy SKOK postanowiły pomóc swoim klientom. My jednak zajmiemy się na tym co daje nam SKOK kredyt hipoteczny.
Ogród na wsi

Co wybieramy na rynku nieruchomości?

Rok 2012 szykuje poważne zmiany na polskim rynku nieruchomości. Nowa Rekomendacja S oraz ustawa deweloperska nie powinny wpłynąć pozytywnie na poprawę sytuacji na rynku nieruchomości. Które mieszkania i domy na sprzedaż będą cieszyły się popularnością kupujących w najbliższym czasie?
Pieniądze, Euro

Kto korzysta z usług komornika

Coraz popularniejsze miejsce zakupu różnych przedmiotów przeznaczonych do praca, maszyn specjalistycznych, pojazdów, różnych działek, nieruchomości i wielu innych to licytacje komornicze. Przeprowadza się je na terenie całej Polski. Licytacją zarządza komornik, który reprezentuje np. licytacje komornicze śląskie, ściślej mówiąc jest to np. komornik Rybnik i chce zgłosić do licytacji przedmioty przejęte podczas zajęcia ich na poczet długu.
budowa

Rynek nieruchomości po kryzysie

Kryzys gospodarczy sprzed kilku lat nie oszczędził polskiego sektora nieruchomości. Zwiększenie przez instytucje finansowe wymogów kredytowych i wzrost cen materiałów budowlanych doprowadziło do zmniejszenia zainteresowania nieruchomościami. W ciągu kilku minionych lat uwarunkowania zmieniły się na lepsze a częstotliwość zapytań w wyszukiwarkach np. „mieszkania Warszawa” wzrosła niemniej czy możemy ze spokojem patrzyć w przyszłość?
wnętrza

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie?

Decydując się na rozpoczęcie poszukiwań swojego mieszkania, musimy dokonać wyboru między nowym lokalem, który oferuje deweloper a lokalem z tzw. rynku wtórnego. Mimo ogólnie obowiązującej opinii, według której „nowe jest lepsze”, wybór nie jest wcale prosty i wymaga spokojnego przemyślenia oraz zidentyfikowania własnych potrzeb i możliwości.
prawnik w pracy

Godny polecenia prawnik z Wrocławia

Codzienne życie przynosi nam najróżniejsze i nie zawsze przyjemne niespodzianki. Czasem można bardzo łatwo pogubić się na życiowej drodze i zajrzeć nie w tą uliczkę, co trzeba. Za popełniane błędy powinniśmy zapłacić, ale zawsze można spróbować poszukać okoliczności łagodzących, które są w stanie pomniejszyć karę. O ile w naszym życiu osobistym nikt nie jest w stanie wyprostować naszych relacji z bliskimi, to w innych kwestiach zawsze można skorzystać z profesjonalnych porad prawnych.
pieniądze

Kredyt czy pożyczka - ważne rady

W dzisiejszych czasach kredyty i pożyczki są jednymi z najchętniej wybieranych usług oferowanych przez banki i inne instytucje. Przez ludzi nieobeznanych w zagadnieniu niejednokrotnie terminy te są stosowane zamiennie, choć ich znaczenie się nie pokrywa. To, co łączy kredyt i pożyczkę to fakt, że klient dostaje środki finansowe i ma w późniejszym okresie obowiązek zwrócenia ich. Obydwa procesy odbywają się jednakw odmienny sposób. Co znamienne, jedyną jednostką mającą uprawnienia do udzielania kredytów są banki.
1 2 3