Budżet
Inwestycje, nieruchomości

Historia kredytowa a kredyt

Co rozumiemy przez znaczenie słowa historia kredytowa, która może być dobra lub zła. Budujemy ją poprzez zaciąganie pożyczek, kredytów czy przekraczanie limitów w koncie. Dobrze budować pozytywną historię kredytową ponieważ ma to wpływ na udzielane nam kredyty . Jeżeli jednak nie jesteśmy dobrym kredytobiorcom czyli zalegamy z uregulowaniem zobowiązań bank w przyszłości może odmówić nam udzielenia kolejnej pożyczki.
Księgowość, finanse

Istotne w przedsiębiorstwie ewidencja wyposażenia a inwentaryzacja środków trwałych

Dla właściwego działania firmy niezwykle istotne jest to, jaki wpływ może wywierać konkretny proces na stan środków finansowych przedsiębiorstwa. W zależności od wymagań przedsiębiorstwa ewidencja wyposażenia może odbywać się w różny sposób i na wielu etapach. Istnieje dużo rozmaitych sposobów na kalkulowanie danych kwot i wyliczanie prognozowanego i niemożliwego do przekroczenia limitu budżetu. Od kierownictwa przedsiębiorstwa zależne jest to, jaki sposób będzie wprowadzony w życie.
finanse

Nowoczesne propozycje produktów finansowych sprzedawane dzisiaj na rynku - czy dobrze jest z nich korzystać i czemu?

Finanse mają dziś bardzo duże znaczenie. To właśnie pieniądze ułatwiają rozwój pasji i zaspokajanie najważniejszych potrzeb, w związku z tym nie można się dziwić, że w zasadzie każda osoba stara się odpowiedzialnie dysponować posiadanym budżetem.
podatek

Przyszedł czas na złożenie PIT-u? Dowiedz się, o czym pamiętać

Rozliczanie podatku to powinność każdej osoby, jaka płaci podatki. Należy robić to w każdym roku kalendarzowym, a termin, w którym mamy to zrobić, mija 30 kwietnia i jest to rozliczenie za rok poprzedni. Częstokrotnie przypominamy sobie o tym naprawdę późno i z pośpiechu można zapomnieć o ważnych sprawach, dlatego warto zdawać sobie sprawę, o czym pamiętać, gdy właśnie mamy w zamiarach złożyć PIT 2016.
Księgowość

Audyt działań – ratunek dla firmy

Kierowanie firmą to trudny kawałek chleba. Zdaje sobie z tego sprawy każdy manager. Trzeba monitorować każdy aspekt pracy firmy, począwszy od HR, po finanse. A na dodatek do naszego kraju nadchodzi kryzys, zatem firmy, które pragną pozostać na rynku, muszą uporządkować swoje finanse.
rachunki

W jaki sposób zatroszczyć się o zwrot nadpłaty podatkowej za pracę poza granicami naszego kraju?

Żyjemy w świecie, który określany jest jako wielka wioska. Zważywszy na otwarte granice wewnątrz Unii Europejskiej, mamy możliwość podróżowania prawie bez większych problemów. Ponadto, sprzyja temu także fakt wzrastającej popularności budżetowych przewoźników lotniczych.
pieniądze w walucie euro

Zobacz atrakcyjne pożyczki

Niemalże każdy człowiek może od czasu do czasu znaleźć się w sytuacji, w której to koniecznie staje się skorzystanie z naprawdę profesjonalnego kredytu. Czasami mogą to być spore już problemy finansowe, a w innych przypadkach rozmaite, nieprzewidziane wydatki które na nas spadły i mogłyby stanowić zbyt duże obciążenie dla naszego osobistego budżety.
Portfel, pieniądze

Konto osobiste Getin Bank

Propozycje banków dla indywidualnych klientów okazują się niezwykle rozmaite, jedną z nich jest konto osobiste Inteligo. Współcześnie znaczną ilość tymczasowych komplikacji finansowych mogą rozwiązać nadzwyczajne oferty kont osobistych. Często wystarczy tylko szybka wizyta do banku, by zyskać dobrą ofertę konta osobistego. Jak jednak wybierać banki oferujące najlepsze konta?
Raport

Badanie sprawozdań finansowych MŚP

Nawet najzamożniejsze przedsiębiorstwa mogą wpaść w niezłe tarapaty, kiedy wokoło trwa okropny kryzys gospodarczy. W zasadzie wystarczy niepozorny błąd w księgowości, by działalność gospodarcza zaczęła ginąć. To jasne, że człowiek czasem robi błędy, tego nie da się właśnie uniknąć.