Budżet
rachunki

W jaki sposób zatroszczyć się o zwrot nadpłaty podatkowej za pracę poza granicami naszego kraju?

Żyjemy w świecie, który określany jest jako wielka wioska. Zważywszy na otwarte granice wewnątrz Unii Europejskiej, mamy możliwość podróżowania prawie bez większych problemów. Ponadto, sprzyja temu także fakt wzrastającej popularności budżetowych przewoźników lotniczych.
finanse

Nowoczesne propozycje produktów finansowych sprzedawane dzisiaj na rynku - czy dobrze jest z nich korzystać i czemu?

Finanse mają obecnie dla każdego priorytetowe znaczenie. To właśnie pieniądze powalają na rozwój pasji i zaspokajanie najważniejszych potrzeb, tym samym nie można się dziwić, że w zasadzie każda osoba próbuje odpowiedzialnie dysponować posiadanym budżetem.
pieniądze w walucie euro

Zobacz atrakcyjne pożyczki

Niemalże każdy człowiek może od czasu do czasu znaleźć się w sytuacji, w której to koniecznie staje się skorzystanie z naprawdę profesjonalnego kredytu. Czasami mogą to być spore już problemy finansowe, a w innych przypadkach rozmaite, nieprzewidziane wydatki które na nas spadły i mogłyby stanowić zbyt duże obciążenie dla naszego osobistego budżety.
Portfel, pieniądze

Konto osobiste Getin Bank

Propozycje banków dla indywidualnych klientów okazują się niezwykle rozmaite, jedną z nich jest konto osobiste Inteligo. Współcześnie znaczną ilość tymczasowych komplikacji finansowych mogą rozwiązać nadzwyczajne oferty kont osobistych. Często wystarczy tylko szybka wizyta do banku, by zyskać dobrą ofertę konta osobistego. Jak jednak wybierać banki oferujące najlepsze konta?
Raport

Badanie sprawozdań finansowych MŚP

Nawet najzamożniejsze przedsiębiorstwa mogą wpaść w niezłe tarapaty, kiedy wokoło trwa okropny kryzys gospodarczy. W zasadzie wystarczy niepozorny błąd w księgowości, by działalność gospodarcza zaczęła ginąć. To jasne, że człowiek czasem robi błędy, tego nie da się właśnie uniknąć.
Księgowość, finanse

Istotne w przedsiębiorstwie ewidencja wyposażenia a inwentaryzacja środków trwałych

Dla prosperowania przedsiębiorstwa bardzo istotne jest to, jaki wpływ może wywierać konkretny proces na stan środków finansowych przedsiębiorstwa. Zależnie od wymagań przedsiębiorstwa ewidencja wyposażenia może odbywać się w różny sposób oraz na wielu etapach. Istnieje wiele rozmaitych metod na kalkulację dostępnych kwot i wyliczanie przypuszczalnego oraz zakazanego do przekroczenia limitu budżetu. Od kierownictwa przedsiębiorstwa zależne jest to, metoda będzie wprowadzona w życie.
Księgowość

Audyt działań – ratunek dla firmy

Kierowanie firmą to trudny kawałek chleba. Zdaje sobie z tego sprawy każdy manager. Trzeba monitorować każdy aspekt pracy firmy, począwszy od HR, po finanse. A na dodatek do naszego kraju nadchodzi kryzys, zatem firmy, które pragną pozostać na rynku, muszą uporządkować swoje finanse.
Inwestycje, nieruchomości

Historia kredytowa a kredyt

Co rozumiemy przez znaczenie słowa historia kredytowa, która może być dobra lub zła. Tworzymy ją ze względu na branie pożyczek, kredytów czy niespłacanie kart kredytowych. Warto budować pozytywną historię kredytową gdyż ma ona znaczenie podczas przydzielania nam kredytów w przyszłości . Gdy jednak nie jesteśmy dobrym kredytobiorcom czyli zalegamy z płatnością rat lub spłatą karty instytucja finansowa w przyszłości może odmówić nam przyznania kolejnej pożyczki.