Budżet
rachunki

W jaki sposób zatroszczyć się o zwrot nadpłaty podatkowej za pracę poza granicami naszego kraju?

Żyjemy w świecie, który opisywany jest jako wielka wioska. Dzięki otwartym granicom wewnątrz wspólnoty europejskiej, mamy możliwość podróżowania niemal bez większych problemów. Dodatkowo, sprzyja temu również fakt rosnącej popularności budżetowych przewoźników lotniczych.
finanse

Nowoczesne propozycje produktów finansowych sprzedawane dzisiaj na rynku - czy dobrze jest z nich korzystać i czemu?

Finanse mają dziś dla każdego wielkie znaczenie. To właśnie pieniądze powalają na rozwijanie pasji i zaspokajanie najistotniejszych potrzeb, dlatego nie można się dziwić, że w zasadzie każda osoba stara się ostrożnie dysponować posiadanym budżetem.
pieniądze w walucie euro

Zobacz atrakcyjne pożyczki

Niemalże każdy człowiek może od czasu do czasu znaleźć się w sytuacji, w której to koniecznie staje się skorzystanie z naprawdę profesjonalnego kredytu. Czasami mogą to być spore już problemy finansowe, a w innych przypadkach rozmaite, nieprzewidziane wydatki które na nas spadły i mogłyby stanowić zbyt duże obciążenie dla naszego osobistego budżety.
Portfel, pieniądze

Konto osobiste Getin Bank

Propozycje banków dla indywidualnych klientów okazują się niezwykle rozmaite, jedną z nich jest konto osobiste Inteligo. Współcześnie znaczną ilość tymczasowych komplikacji finansowych mogą rozwiązać nadzwyczajne oferty kont osobistych. Często wystarczy tylko szybka wizyta do banku, by zyskać dobrą ofertę konta osobistego. Jak jednak wybierać banki oferujące najlepsze konta?
Raport

Badanie sprawozdań finansowych MŚP

Nawet najzamożniejsze przedsiębiorstwa mogą wpaść w niezłe tarapaty, kiedy wokoło trwa okropny kryzys gospodarczy. W zasadzie wystarczy niepozorny błąd w księgowości, by działalność gospodarcza zaczęła ginąć. To jasne, że człowiek czasem robi błędy, tego nie da się właśnie uniknąć.
Księgowość, finanse

Istotne w przedsiębiorstwie ewidencja wyposażenia a inwentaryzacja środków trwałych

Dla prosperowania przedsiębiorstwa bardzo ważne jest to, jaki wpływ może wywierać konkretny proces na stan środków finansowych firmy. Zależnie od wymagań firmy ewidencja wyposażenia może odbywać się w rozmaity sposób i na wielu etapach. Istnieje wiele różnych metod na policzenie dostępnych kwot i wyliczanie finalnego oraz niemożliwego do przekroczenia limitu budżetu. Od kierownictwa przedsiębiorstwa zależne jest to, który sposób zostanie wprowadzony w życie.
Księgowość

Audyt działań – ratunek dla firmy

Kierowanie firmą to trudny kawałek chleba. Zdaje sobie z tego sprawy każdy manager. Trzeba monitorować każdy aspekt działalności, począwszy od sprzedaży, po rachunkowość. A na dodatek do Polski zbliża się dekoniunktura, zatem przedsięwzięcia, które pragną pozostać na rynku, muszą uporządkować swoje finanse.
Inwestycje, nieruchomości

Historia kredytowa a kredyt

Co rozumiemy przez znaczenie słowa historia kredytowa, która może być pozytywna lub negatywna. Budujemy ją poprzez zaciąganie pożyczek, kredytów czy przekraczanie limitów w koncie. Warto kreować pozytywną historię kredytową gdyż ma ona wpływ podczas przydzielaniu nam pożyczek w przyszłości . Jeśli jednak nie jesteśmy dobrym kredytobiorcom czyli zalegamy z płatnością rat lub spłatą karty instytucja finansowa nie wyrazi zgody na udzielenie następnego kredytu.