Budżet
podatek

Przyszedł czas na złożenie PIT-u? Dowiedz się, o czym pamiętać

Rozliczanie podatku to zadanie każdej osoby, która płaci podatki. Należy robić to w każdym roku kalendarzowym, termin z kolei, w którym mamy to zrobić, mija 30 kwietnia oraz jest to rozliczenie za rok miniony. Niekiedy przypominamy sobie o tym naprawdę późno i z pośpiechu możemy zapomnieć o ważnych kwestiach, toteż warto wiedzieć, o czym pamiętać, gdy właśnie zamierzamy złożyć PIT 2016.
Księgowość, finanse

Istotne w przedsiębiorstwie ewidencja wyposażenia a inwentaryzacja środków trwałych

Dla prosperowania przedsiębiorstwa bardzo istotne jest to, jaki wpływ może wywierać pewien proces na stan środków finansowych firmy. W zależności od wymagań przedsiębiorstwa ewidencja wyposażenia może odbywać się w różny sposób oraz na wielu etapach. Istnieje dużo rozmaitych sposobów na policzenie dostępnych kwot i wyliczanie końcowego i niemożliwego do przekroczenia limitu budżetu. Od managementu przedsiębiorstwa zależne jest to, jaki sposób będzie wprowadzony w życie.
pieniądze w walucie euro

Zobacz atrakcyjne pożyczki

Właściwie każdy człowiek może od czasu do czasu znaleźć się w sytuacji, w której to koniecznie staje się skorzystanie z rzeczywiście profesjonalnego kredytu. Czasem są to naprawdę poważne kłopoty finansowe, a w innych przypadkach najróżniejsze, nieoczekiwane wydatki którymi musimy się zająć, a które zbyt mocno mogłyby obciążyć nasz osobisty budżet.
Portfel, pieniądze

Konto osobiste Getin Bank

Propozycje banków dla indywidualnych klientów bywają się niezwykle różne, jedną z nich jest konto osobiste Inteligo. Współcześnie ogrom tymczasowych problemów finansowych mogą rozwiązać niezwykłe oferty kont osobistych. Nieraz wystarczy jedynie szybka wizyta do banku, by zdobyć wspaniałą ofertę konta osobistego. Jak jednak wybierać banki oferujące najlepsze konta?
Inwestycje, nieruchomości

Historia kredytowa a kredyt

Co rozumiemy przez znaczenie słowa historia kredytowa, która może być dobra lub zła. Budujemy ją poprzez zaciąganie pożyczek, kredytów czy przekraczanie limitów w koncie. Dobrze budować pozytywną historię kredytową ponieważ ma to wpływ na udzielane nam kredyty . Jeżeli jednak nie jesteśmy dobrym kredytobiorcom czyli zalegamy z uregulowaniem zobowiązań bank w przyszłości może odmówić nam udzielenia kolejnej pożyczki.
finanse

Nowoczesne propozycje produktów finansowych sprzedawane dzisiaj na rynku - czy dobrze jest z nich korzystać i czemu?

Finanse mają dziś bardzo duże znaczenie. To właśnie pieniądze ułatwiają rozwój pasji i zaspokajanie najważniejszych potrzeb, w związku z tym nie można się dziwić, że w zasadzie każda osoba stara się odpowiedzialnie dysponować posiadanym budżetem.
Księgowość

Audyt działań – ratunek dla firmy

Kierowanie firmą to trudny kawałek chleba. Zdaje sobie z tego sprawy każdy manager. Trzeba monitorować każdy aspekt pracy firmy, począwszy od HR, po finanse. A na dodatek do naszego kraju nadchodzi kryzys, zatem firmy, które pragną pozostać na rynku, muszą uporządkować swoje finanse.
rachunki

W jaki sposób zatroszczyć się o zwrot nadpłaty podatkowej za pracę poza granicami naszego kraju?

Żyjemy w świecie, który określany jest jako wielka wioska. Zważywszy na otwarte granice wewnątrz Unii Europejskiej, mamy możliwość podróżowania prawie bez większych problemów. Ponadto, sprzyja temu także fakt wzrastającej popularności budżetowych przewoźników lotniczych.
Raport

Badanie sprawozdań finansowych MŚP

Nawet najzamożniejsze przedsiębiorstwa mogą wpaść w niezłe tarapaty, kiedy wokoło trwa okropny kryzys gospodarczy. W zasadzie wystarczy niepozorny błąd w księgowości, by działalność gospodarcza zaczęła ginąć. To jasne, że człowiek czasem robi błędy, tego nie da się właśnie uniknąć.