Budżet
rachunki

W jaki sposób zatroszczyć się o zwrot nadpłaty podatkowej za pracę poza granicami naszego kraju?

Funkcjonujemy w świecie, jaki opisywany jest jako wielka wioska. Dzięki otwartym granicom w krajach wspólnoty europejskiej, mamy możliwość podróżowania niemal bez większych problemów. Dodatkowo, sprzyja temu również fakt rosnącej popularności budżetowych przewoźników lotniczych.
Księgowość, finanse

Istotne w przedsiębiorstwie ewidencja wyposażenia a inwentaryzacja środków trwałych

Dla prosperowania przedsiębiorstwa niezwykle ważne jest to, jaki wpływ może wywierać dany proces na stan środków finansowych firmy. W zależności od wymagań przedsiębiorstwa ewidencja wyposażenia może odbywać się w rozmaity sposób oraz na wielu etapach. Jest niemało rozmaitych metod na policzenie danych kwot i wyliczanie końcowego i niemożliwego do przekroczenia limitu budżetu. Od managementu firmy zależne jest to, metoda będzie wprowadzona w życie.
Portfel, pieniądze

Konto osobiste Getin Bank

Propozycje banków dla indywidualnych klientów okazują się niezwykle różne, jedną z nich jest konto osobiste Inteligo. Obecnie ogrom tymczasowych problemów finansowych mogą rozwiązywać przełomowe oferty kont osobistych. Często wystarczy zaledwie krótka wizyta do banku, by uzyskać cudowną ofertę konta osobistego. Jak jednak wybierać banki oferujące najlepsze konta?
finanse

Nowoczesne propozycje produktów finansowych sprzedawane dzisiaj na rynku - czy dobrze jest z nich korzystać i czemu?

Kwestie finansowe są dzisiaj bardzo ważne. To właśnie pieniądze powalają na rozwijanie pasji i zaspokajanie najważniejszych potrzeb, tym samym nie można się dziwić, że w zasadzie każda osoba stara się ostrożnie dysponować swoim budżetem.
metafora kredytu na mieszkanie

Nowe, poręczne oraz błyskawiczne finanse w formie karty kredytowej.

Pragniemy mieć ogromny dom z ogródkiem bądź mieszkanie w dogodnej lokalizacji. Tymczasem nie zawsze nas na to stać. Pomimo tego pragnienia są do zrealizowania. Wystarczy wybrać się do specjalisty, jaki poleci nam przystępną możliwość pobrania kredytu. Kredyty hipoteczne są obecnie bardzo atrakcyjne.
Księgowość

Audyt działań – ratunek dla firmy

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa to ciężka praca. Wie o tym każdy manager. Trzeba analizować każdy aspekt działalności, zaczynając od działu kadr, po finanse. A na dodatek nad Wisłę nadciąga zły czas gospodarczy, zatem przedsiębiorstwa, które chcą pozostać na rynku, muszą zracjonalizować swoje finanse.
Raport

Badanie sprawozdań finansowych MŚP

Nawet najbogatsze firmy mogą dostać się w niezłe tarapaty, gdy dookoła jest ciężki kryzys gospodarczy. Generalnie wystarczy niepozorny błąd w księgowości, by firma zaczęła tonąć. To jasne, że człowiek czasem robi błędy, tego nie da się właśnie uniknąć.
pieniądze w walucie euro

Zobacz atrakcyjne pożyczki

Dosłownie każdego człowieka może od czasu do czasu spotkać sytuacja, kiedy to koniecznie staje się skorzystanie z rzeczywiście dobrego kredytu. Czasem są to naprawdę poważne trudności finansowe, a w innych przypadkach rozmaite, nieprzewidziane wydatki którymi musimy się zająć, a które zbyt mocno mogłyby obciążyć nasz osobisty budżet.
Inwestycje, nieruchomości

Historia kredytowa a kredyt

Co rozumiemy przez znaczenie słowa historia kredytowa, która może być dobra lub zła. Budujemy ją poprzez zaciąganie pożyczek, kredytów czy niespłacanie kart kredytowych. Warto kreować pozytywną historię kredytową ponieważ ma to wpływ na udzielane nam kredyty . Gdy jednak nie jesteśmy dobrym kredytobiorcom czyli odwlekamy uregulowanie zobowiązań instytucja finansowa w przyszłości może odmówić nam przyznania następnej pożyczki.
podatek

Przyszedł czas na złożenie PIT-u? Dowiedz się, o czym pamiętać

Rozliczanie podatku to zadanie każdej osoby, która płaci podatki. Trzeba robić to w każdym roku kalendarzowym, a termin, w jakim mamy to zrobić, mija 30 kwietnia i jest to rozliczenie za rok miniony. Czasami przypominamy sobie o tym naprawdę późno oraz z pośpiechu można zapomnieć o istotnych kwestiach, więc warto zdawać sobie sprawę, o czym pamiętać, gdy właśnie mamy w zamiarze złożyć PIT 2016.