Finanse
rachunkowość

Rachunkowość w dobrych rękach

Niemalże każdy właściciel firmy mierzy się na początku swojej biznesowej przygody przed dylematem - jak prowadzić księgowość? W Polsce możemy wykorzystać trzy scenariusze: korzystamy z usług księgowego, posiłkujemy się usługami biura rachunkowego albo (co jest najbardziej czasochłonne) zajmujemy się tym we własnym zakresie. Wybranie odpowiedniej opcji jest bardzo ważną kwestią w perspektywie prowadzenia własnej firmy.

Pomyśl o sobie i swoich bliskich

Każdy, kto pragnie zadbać o przyszłość swoją powinien pomyśleć o zakupie polisy lub rozważyć ubezpieczenie na życie.
Planując naszą przyszłość nie umiemy określić ogromnej liczby zagrożeń, możemy za to dołożyć starań i zadbać o to, żeby w ciężkiej sytuacji nie pozostać bez pomocy i niezbędnych środków finansowych.

Kredyt pozabankowy

Jeśli "jesteś przyparty do muru" i pilnie potrzebujesz pieniędzy na regulację długu w instytucji finansowej lub innego długu, a utraciłeś już zdolność kredytową w SKOK to musisz wiedzieć że nie wszystko przepadło i występuje korzystne rozwiązanie. Rozwiązaniem tego długu będzie kredyt pozabankowy.
finanse

Nowoczesne propozycje produktów finansowych sprzedawane dzisiaj na rynku - czy dobrze jest z nich korzystać i czemu?

Finanse mają obecnie dla każdego priorytetowe znaczenie. To właśnie pieniądze umożliwiają rozwijanie pasji i zaspokajanie najważniejszych potrzeb, w związku z tym nie można się dziwić, że w zasadzie każda osoba próbuje rozsądnie dysponować własnym budżetem.

Doradztwo personalne

Podczas obecnego kryzysu finansowego ciężko podjąćdecyzję jak najskuteczniej zadbać o swoją przyszłość, a także o stałą pracę, która zapewni każdemu wysokie zarobki. Samotne poszukiwanie zatrudnienia mogą zwyczajowo spędzić sen z powiek i przywieźć wiele osób na skraj depresji. Nacisk na znalezienie pracy jest bowiem w społeczeństwie nadzwyczaj duży, co może niestety przekładać się na przykład na pewne problemy z samopoczuciem lub nawet powodować stany depresyjne.
dolar

W jaki sposób wykaraskać się z kłopotów finansowych?

Jak wszyscy wiemy, polskie wypłaty są mocno przeciętne, zwłaszcza w porównaniu z australijskimi bądź niemieckimi. Naturalnie chodzi w tym momencie o sytuację typowego zjadacza chleba. To sprawia, iż nie jest trudno o wpadnięcie w problemy finansowe... Co zatem można polecić takim ludziom, którzy na przykład muszą dokonać ważnego zakupu, ale po prostu nie posiadają funduszy? Cóż, brak pieniędzy to tak naprawdę wielki problem ludzi na całym świecie, w końcu przeciętniak nigdzie nie należy do krezusów.
finanse

Jak odnaleźć korzystną ofertę finansowania?

Zdarzają się momenty, w których zmuszeni jesteśmy do tego, żeby wziąć pożyczkę gotówkową. Czasami jest to rezultat potrzeby wiążącej się z załataniem dziury w naszym budżecie domowym, a czasem pragnienie spełnienia swoich marzeń. Bez uwagi na to, jaki jest cel naszej pożyczki, winniśmy się wnikliwie zastanowić nad wyborem firmy pożyczkowej, bo może to mieć duży wpływ na koszt finansowania. Gdzie udać się po pożyczkę, ażeby nie zapłacić nazbyt wiele?
Pieniędze

Finanse warszawskich firm

Gdy otwieramy własną działalność, musimy być przygotowani na przeróżne sytuacje. Posiadanie własnej działalności to niezwykle odpowiedzialne zajęcie, stąd też nie możemy sobie pozwolić na żaden kosztowny błąd. Jeśli nie mamy niezbędnej wiedzy, która pozwoli nam dobrze kierować firmą, musimy te niedostatki nadrobić. W internecie możemy znaleźć mnóstwo programów i szkoleń, stworzonych właśnie dla debiutujących właścicieli firm. Możemy też zainwestować w swoją przyszłość i pójść na odpowiednie studia.
Księgowość

Audyt działań – ratunek dla firmy

Kierowanie firmą to trudny kawałek chleba. Zdaje sobie z tego sprawy każdy manager. Trzeba monitorować każdy aspekt pracy firmy, począwszy od HR, po finanse. A na dodatek do naszego kraju nadchodzi kryzys, zatem firmy, które pragną pozostać na rynku, muszą uporządkować swoje finanse.
Pieniądze

Musimy rzetelnie sprawdzić jaka jest propozycja obligacji korporacyjnych

Każdy pragnie uzyskać jak najwięcej. Z pewnością nie znajdziemy dyrektora zakładu, który nie chciałby by jej majątek okazał się wciąż powiększany.
1 2 3 4 5