Finanse
rachunkowość

Rachunkowość w dobrych rękach

Niemalże każdy właściciel przedsiębiorstwa staje na początku swojej biznesowej przygody przed pytaniem - w jaki sposób prowadzić księgowość? W Polsce możemy wykorzystać trzy możliwości: zatrudniamy księgowego, zdajemy się na usługi biura rachunkowego albo (co jest najbardziej czasochłonne) zajmujemy się tym we własnym zakresie. Wybranie odpowiedniej rozwiązania jest bardzo ważną kwestią w perspektywie kierowania własnym biznesem.
dolar

W jaki sposób wykaraskać się z kłopotów finansowych?

Jak każdy wie, polskie wypłaty są bardzo przeciętne, szczególnie w porównaniu z australijskimi bądź norweskimi. Naturalnie chodzi w tym momencie o sytuację typowego zjadacza chleba. To powoduje, iż łatwo o popadnięcie w problemy finansowe... Co zatem można polecić takim ludziom, którzy przykładowo muszą dokonać ważnego zakupu, ale po prostu nie mają odpowiednich funduszy? Cóż, brak pieniędzy to w sumie wielki problem ludzi na całej kuli ziemskiej, przecież przeciętniak chyba nigdzie nie jest krezusem finansowym.
pieniądze

Pomocne rady odnośnie kredytów gotówkowych

Kredyty są produktem, który aktualnie jest chętnie preferowany przez użytkowników. Jest to pewnego rodzaju zapomoga, uzyskiwana najczęściej w bankach. Kredyty zazwyczaj dotyczą wyższych kwot niż przykładowo pożyczki i zaciągane są na inny czas. Występują rozmaite przyczyny, dla których ludzie zaciągają kredyt. Często przewijającym się jest na przykład plan zakupu lub wybudowania własnego domu. Jak wielu ludzi się przekonało projekt taki wymaga wielkiego wkładu czasowego i pieniężnego.
Podpisywanie ubezpieczenia

Wybieramy ubezpieczenie

Ubezpieczenie jest czymś, o czym nie musimy ciągle pamiętać, ale zawsze należałoby to mieć. Nie warto powtarzać przysłowia „mądry Polak po szkodzie”.
finanse

Na jakie rzeczy są przeznaczane dodatkowe zyski w przedsiębiorstwie? Jak to wygląda?

Koniec roku bilansowego jak również podatkowego w spółkach prawa handlowego jest czasem rozliczeń jak i wyliczania otrzymanego wyniku finansowego. Przedsiębiorcy w takim momencie muszą podjąć decyzję, w jaki sposób jak również na jakie dziedziny przeznaczyć zarobiony kapitał. Muszą w związku z tym ustalić, co okażę się najbardziej opłacalne z punktu widzenia ich firmy.
Księgowość, finanse

Istotne w przedsiębiorstwie ewidencja wyposażenia a inwentaryzacja środków trwałych

Dla prosperowania przedsiębiorstwa bardzo istotne jest to, jaki wpływ może wywierać pewien proces na stan środków finansowych firmy. W zależności od wymagań przedsiębiorstwa ewidencja wyposażenia może odbywać się w różny sposób oraz na wielu etapach. Istnieje dużo rozmaitych sposobów na policzenie dostępnych kwot i wyliczanie końcowego i niemożliwego do przekroczenia limitu budżetu. Od managementu przedsiębiorstwa zależne jest to, jaki sposób będzie wprowadzony w życie.
podatki

Fuzja przedsiębiorstw a sprawozdanie finansowe

W dzisiejszej gospodarce, charakteryzującej się dużą liczbą rywalizujących ze sobą podmiotów gospodarczych oraz wieloma zależnościami pomiędzy elementami pośrednio lub bezpośrednio wpływającymi na koniunkturę, coraz rzadziej udaje się pojedynczym przedsiębiorstwom wypracowanie udziału w rynku.
Flaga Unii Europejskiej

Informacje dla samorządów

Wspólnota europejska otrzymała niedawno pokojową nagrodę Nobla. Niektórzy twierdzili, że cenne wyróżnienie nadano bezpodstawnie. Takie opinie są mocno nietrafione, ponieważ o zasługach tej wspólnoty międzynarodowej zaświadcza fakt, że nasz obszar w zasadzie jest wolny od konfliktów zbrojnych (nie licząc pewnych krajów półwyspu bałkańskiego, jednakże one do Unii nie należą).
falgi

Fundusze unijne – po co to wszystko?

Unia Europejska dostała niedawno pokojową nagrodę Nobla. Były opinie, że sławne wyróżnienie przekazano bezpodstawnie. Takie opinie są mocno błędne, gdyż o zasługach tej unii międzynarodowej świadczy fakt, że nasz kontynent generalnie jest wolny od konfliktów zbrojnych (nie licząc małych krajów półwyspu bałkańskiego, ale one do wspólnoty nie należą).

Kredyt pozabankowy

W przypadku gdy "zostałeś przyparty do ściany" i pilnie musisz otrzymać trochę gotówki na spłatę długu w banku lub innego zadłużenia, a straciłeś już zdolność kredytową w banku to miej na uwadze że nie wszystko przepadło i jest korzystne rozwiązanie. Wyjściem z tego problemu jest kredyt pozabankowy.
1 2 3 4 5