Finanse
Księgowość, finanse

Istotne w przedsiębiorstwie ewidencja wyposażenia a inwentaryzacja środków trwałych

Dla prosperowania przedsiębiorstwa bardzo istotne jest to, jaki wpływ może wywierać pewien proces na stan środków finansowych firmy. W zależności od wymagań przedsiębiorstwa ewidencja wyposażenia może odbywać się w różny sposób oraz na wielu etapach. Istnieje dużo rozmaitych sposobów na policzenie dostępnych kwot i wyliczanie końcowego i niemożliwego do przekroczenia limitu budżetu. Od managementu przedsiębiorstwa zależne jest to, jaki sposób będzie wprowadzony w życie.
podatki

Fuzja przedsiębiorstw a sprawozdanie finansowe

W dzisiejszej gospodarce, charakteryzującej się dużą liczbą rywalizujących ze sobą podmiotów gospodarczych oraz wieloma zależnościami pomiędzy elementami pośrednio lub bezpośrednio wpływającymi na koniunkturę, coraz rzadziej udaje się pojedynczym przedsiębiorstwom wypracowanie udziału w rynku.
Flaga Unii Europejskiej

Informacje dla samorządów

Wspólnota europejska otrzymała niedawno pokojową nagrodę Nobla. Niektórzy twierdzili, że cenne wyróżnienie nadano bezpodstawnie. Takie opinie są mocno nietrafione, ponieważ o zasługach tej wspólnoty międzynarodowej zaświadcza fakt, że nasz obszar w zasadzie jest wolny od konfliktów zbrojnych (nie licząc pewnych krajów półwyspu bałkańskiego, jednakże one do Unii nie należą).
falgi

Fundusze unijne – po co to wszystko?

Unia Europejska dostała niedawno pokojową nagrodę Nobla. Były opinie, że sławne wyróżnienie przekazano bezpodstawnie. Takie opinie są mocno błędne, gdyż o zasługach tej unii międzynarodowej świadczy fakt, że nasz kontynent generalnie jest wolny od konfliktów zbrojnych (nie licząc małych krajów półwyspu bałkańskiego, ale one do wspólnoty nie należą).

Kredyt pozabankowy

W przypadku gdy "zostałeś przyparty do ściany" i pilnie musisz otrzymać trochę gotówki na spłatę długu w banku lub innego zadłużenia, a straciłeś już zdolność kredytową w banku to miej na uwadze że nie wszystko przepadło i jest korzystne rozwiązanie. Wyjściem z tego problemu jest kredyt pozabankowy.
praca

Usługi audytorsko-księgowe

Kilkanaście lat temu księgowy w strukturze firmy był niezastąpiony niemal od pierwszego dnia. Teraz coraz częściej firmy korzystają z usługodawców zewnętrznych do realizowania usług księgowych i finansowych. Outsourcing księgowości, porad prawnych czy obsługi kadr i płac to okazja przede wszystkim do zmniejszenia kosztów firmy.
Księgowość

Po co nam audyt finansowy?

Gdy mamy własną firmę na pewno nieobce jest nam pojęcie audytu finansowego. Większość osób odczuwa niepokój na samo wspomnienie o audycie i uznaje go za kolejną okropną, obowiązkową kontrolę. Audytor staje się okropnym urzędasem czającym się na każde potknięcie finansowe przedsiębiorstwa tylko po to by móc je wytknąć i wyciągnąć konsekwencje. To błąd. Audyt finansowy to odpowiedni zestaw czynności i testów, mających pomóc w skontrolowaniu czy sprawozdanie finansowe firmy jest zrobione rzetelnie i czy nie występują istotne rozbieżności między stanem realnym a tym z raportu.
Księgowość, finanse

Audyt w Warszawie

Jeśli spostrzegłeś, że w twoim przedsiębiorstwie coś niekorzystnego dzieje się z budżetem, to nie czekaj i wezwij audytorów, którzy zrealizują wewnątrz ogólny audyt finansowy. Jest to skrupulatne skontrolowanie finansów przedsiębiorstwa przez zespół dobrze przygotowanych audytorów. Będą poszukiwać oni różnych błędów i nieprawidłowych operacji, które robili twoi pracownicy.
Praca przy komputerze

Outsourcing rachunkowości, czyli jak zlecać usługi księgowe.

Outsourcing księgowości jest czynnością, która polega na zleceniu swych rachunków jak również i innych procesów finansów profesjonalistom, w postaci firmy zewnętrznej. Tego typu rozwiązanie jest chętnie preferowane przez coraz większą liczbę przedsiębiorstw. Głównym powodem ich wziętości staje się konieczność redukcji wydatków.
wspaniałe pomysły na wspieram.to

Portale crowdfundingowe Przeczytaj interesujące wiadomości

Crowdfunding, zwany także finansowaniem społecznościowym, to zjawisko nadal stosunkowo nowe w Polsce. Opiera się na obserwacji, że użytkownicy Internetu tworzą bardzo dużą rzeszę ludzi, zdolnych do pomocy w rozmaitych interesujących kwestiach. Crowdfunding polega na dofinansowywaniu wybranych projektów przez tę właśnie grupę internautów. Główną cechą tego systemu jest to, że każdy chętny indywidualnie wybiera kwotę dofinansowania. Od dawna bowiem wiadomo, że często nawet niewielkie kwoty mogą być znaczące dla firmy. Każde przedsięwzięcie zamieszczone na platformie crowdfundingowej ma określną granicę, do której powinny dojść podarowane finanse w wyznaczonym przedziale czasowym. Przedsięwzięcia, które bardzo spodobały się internautom, nierzadko tę określoną granicę przekraczają kilkakrotnie.
1 2 3 4 5