Finanse
Podpisywanie ubezpieczenia

Wybieramy ubezpieczenie

Ubezpieczenie jest czymś, o czym nie musimy ciągle pamiętać, ale zawsze należałoby to mieć. Nie warto powtarzać przysłowia „mądry Polak po szkodzie”.
finanse

Na jakie rzeczy są przeznaczane dodatkowe zyski w przedsiębiorstwie? Jak to wygląda?

Koniec roku bilansowego jak również podatkowego w spółkach prawa handlowego jest czasem rozliczeń jak i wyliczania otrzymanego wyniku finansowego. Przedsiębiorcy w takim momencie muszą podjąć decyzję, w jaki sposób jak również na jakie dziedziny przeznaczyć zarobiony kapitał. Muszą w związku z tym ustalić, co okażę się najbardziej opłacalne z punktu widzenia ich firmy.
Księgowość, finanse

Istotne w przedsiębiorstwie ewidencja wyposażenia a inwentaryzacja środków trwałych

Dla prosperowania przedsiębiorstwa bardzo istotne jest to, jaki wpływ może wywierać pewien proces na stan środków finansowych firmy. W zależności od wymagań przedsiębiorstwa ewidencja wyposażenia może odbywać się w różny sposób oraz na wielu etapach. Istnieje dużo rozmaitych sposobów na policzenie dostępnych kwot i wyliczanie końcowego i niemożliwego do przekroczenia limitu budżetu. Od managementu przedsiębiorstwa zależne jest to, jaki sposób będzie wprowadzony w życie.
podatki

Fuzja przedsiębiorstw a sprawozdanie finansowe

W dzisiejszej gospodarce, charakteryzującej się dużą liczbą rywalizujących ze sobą podmiotów gospodarczych oraz wieloma zależnościami pomiędzy elementami pośrednio lub bezpośrednio wpływającymi na koniunkturę, coraz rzadziej udaje się pojedynczym przedsiębiorstwom wypracowanie udziału w rynku.
Flaga Unii Europejskiej

Informacje dla samorządów

Wspólnota europejska otrzymała niedawno pokojową nagrodę Nobla. Niektórzy twierdzili, że cenne wyróżnienie nadano bezpodstawnie. Takie opinie są mocno nietrafione, ponieważ o zasługach tej wspólnoty międzynarodowej zaświadcza fakt, że nasz obszar w zasadzie jest wolny od konfliktów zbrojnych (nie licząc pewnych krajów półwyspu bałkańskiego, jednakże one do Unii nie należą).
falgi

Fundusze unijne – po co to wszystko?

Unia Europejska dostała niedawno pokojową nagrodę Nobla. Były opinie, że sławne wyróżnienie przekazano bezpodstawnie. Takie opinie są mocno błędne, gdyż o zasługach tej unii międzynarodowej świadczy fakt, że nasz kontynent generalnie jest wolny od konfliktów zbrojnych (nie licząc małych krajów półwyspu bałkańskiego, ale one do wspólnoty nie należą).

Kredyt pozabankowy

W przypadku gdy "zostałeś przyparty do ściany" i pilnie musisz otrzymać trochę gotówki na spłatę długu w banku lub innego zadłużenia, a straciłeś już zdolność kredytową w banku to miej na uwadze że nie wszystko przepadło i jest korzystne rozwiązanie. Wyjściem z tego problemu jest kredyt pozabankowy.

Pomyśl o sobie i swoich bliskich

Każdy, kto pragnie zadbać o przyszłość swoją powinien pomyśleć o zakupie polisy lub
rozważyć opcje jaką jest prywatne ubezpieczenie.
Planując naszą przyszłość nie umiemy określić ogromnej liczby zagrożeń, możemy za to dołożyć starań i zadbać o to, by w trudnej sytuacji nie pozostać bez pomocy i jakichkolwiek środków finansowych.
praca

Usługi audytorsko-księgowe

Kilkanaście lat temu księgowy w strukturze firmy był niezastąpiony niemal od pierwszego dnia. Teraz coraz częściej firmy korzystają z usługodawców zewnętrznych do realizowania usług księgowych i finansowych. Outsourcing księgowości, porad prawnych czy obsługi kadr i płac to okazja przede wszystkim do zmniejszenia kosztów firmy.
Księgowość

Po co nam audyt finansowy?

Gdy mamy własną firmę na pewno nieobce jest nam pojęcie audytu finansowego. Większość osób odczuwa niepokój na samo wspomnienie o audycie i uznaje go za kolejną okropną, obowiązkową kontrolę. Audytor staje się okropnym urzędasem czającym się na każde potknięcie finansowe przedsiębiorstwa tylko po to by móc je wytknąć i wyciągnąć konsekwencje. To błąd. Audyt finansowy to odpowiedni zestaw czynności i testów, mających pomóc w skontrolowaniu czy sprawozdanie finansowe firmy jest zrobione rzetelnie i czy nie występują istotne rozbieżności między stanem realnym a tym z raportu.
1 2 3 4 5