Finanse
finanse

Na jakie rzeczy są przeznaczane dodatkowe zyski w przedsiębiorstwie? Jak to wygląda?

Koniec roku fiskalnego oraz podatkowego w spółkach prawa handlowego jest czasem rozliczeń jak i wyliczania osiągniętego wyniku finansowego. Właściciele w takim momencie powinni podjąć decyzję, jak i na które dziedziny przeznaczyć zarobiony kapitał. Muszą w związku z tym ustalić, co okażę się najbardziej opłacalne z perspektywy ich przedsiębiorstwa.
rachunki

Aktuariusz jest specjalistą w branży finansów i ubezpieczeń

W Polsce, aktuariusz uznawany jest za specjalistę, jaki zajmuje się naliczaniem wartości świadczeń na rzecz pracowników. Ogólnie w zakres obowiązków takiego specjalisty zalicza się obliczanie różnorakich wartości, jakie obarczone są pewnym ryzykiem.
kalkulator obok monet

Aktuariusz to specjalista w branży finansów i ubezpieczeń|Jakie usługi oferuje aktuariusz?

W naszym kraju, aktuariusz postrzegany jest jako specjalista, który zajmuje się naliczaniem wartości świadczeń na rzecz pracowników. Ogólnie w zakres pracy tego specjalisty zalicza się naliczanie różnorodnych wartości, które obarczone są pewnym ryzykiem.
Flaga Unii Europejskiej

Informacje dla samorządów

Unia Europejska dostała ostatnio pokojową nagrodę Nobla. Były opinie, że sławne wyróżnienie przekazano niezasłużenie. Takie zastrzeżenia są mocno błędne, gdyż o zasługach tej organizacji międzynarodowej zaświadcza fakt, że nasz kontynent w zasadzie jest wolny od starć (nie licząc małych państw półwyspu bałkańskiego, ale one do Unii nie należą).
Księgowość

Rozliczanie kadr i płac w 2012

Prowadząc swoją firmę powinniśmy zwracać dużą uwagę na szereg rzeczy. W przypadku, kiedy jest to jednoosobowa działalność gospodarcza naturalnie dobrze powinniśmy pilnować terminowego odprowadzania składek ZUS, odpowiednio wpisywać wszystkie rachunki i koszty, w odpowiednim czasie i bezbłędnie wyliczać podatki – jest tego mnóstwo.
Zarządzanie firmą

CRM i ERP - bardzo ważne narzędzia pozwalające na prawidłowe funkcjonowanie firmy

Podobnie system CRM, jak również ERP pełnią niezwykle ważne zadanie w każdej profesjonalnej firmie, ponieważ są one odpowiedzialne za przechowywanie i przetwarzanie wielu istotnych danych. Powinniśmy jednak pamiętać, iż rozwiązania te bardzo się od siebie różnią, a w związku z tym dobrze jest wiedzieć, jaką funkcję one pełnią oraz dlaczego są aż tak popularne. Pragnąc zagwarantować firmie sprawne funkcjonowanie nie można zapomnieć o systemach informatycznych, ponieważ praca bez nich jest dziś wręcz niemożliwa.
Pieniędze

Finanse warszawskich firm

Gdy otwieramy własną działalność, powinniśmy być przygotowani na przeróżne sytuacje. Posiadanie własnej firmy to niezwykle odpowiedzialne przedsięwzięcie, stąd też nie można sobie zezwolić na jakikolwiek kosztowny błąd. Jeśli nie zdobyliśmy niezbędnej wiedzy, która pomoże nam sprawnie kierować firmą, powinniśmy te braki uzupełnić. W sieci jest dostępnych mnóstwo kursów i szkoleń, stworzonych właśnie dla młodych właścicieli firm. Możemy również zainwestować w swoją przyszłość i zapisać się na właściwe studia.
faktury papierowe

Pożyteczne i innowacyjne narzędzia, które pokaźnie upraszczają życie zawodowe

Nie da się zaprzeczyć, iż dzisiejszy progres techniki faktycznie sporo upraszcza nasze codzienne życie, także to zawodowe. Ciągle zdołamy obserwować jak na rynku pojawiają się nowomodne, efektywne i praktyczne narzędzia, z których możemy korzystać na co dzień.
praca

Księgowość poza firmą

Kilkanaście lat temu księgowa w przedsiębiorstwie była niezastąpiona. Obecnie nierzadko firmy korzystają z możliwości prowadzenia księgowości i innych usług finansowych przez usługodawców zewnętrznych. Outsourcing księgowości, audytu finansowego czy obsługi kadr i płac to okazja przede wszystkim do zmniejszenia kosztów firmy.
podatki

Fuzja przedsiębiorstw a sprawozdanie finansowe

W dzisiejszej gospodarce, cechującej się dużą liczbą konkurujących ze sobą podmiotów gospodarczych oraz wieloma powiązaniami między czynnikami mającymi pośredni lub bezpośredni wpływ na koniunkturę, coraz trudniej przychodzi pojedynczym przedsiębiorstwom zdobycie udziału w rynku.
1 2 3 4 5