Dług
Kupno walut przez internet

Stać cię na kredyt.

Zgodnie z powiedzeniem raz na górze, raz na dole, dobra materialne są, a czasami ich brak. Dotyczy to każdego z nas i na pewno każdy, przynajmniej raz w życiu myślał nad wzięciem pożyczki czy kredytu.
Księgowość, finanse

Jak najlepiej rozwiązać trudności związane z brakiem gotówki?

Niestety Polska nie jest krajem zbytnio zamożnym. Coraz częściej ludzie nie mają, za co egzystować i zaciągają długi w banku bądź zaciągają pożyczki. Pożyczki stały się tak samo powszechne jak kredyty, dlatego też wyróżniamy bardzo dużo ich typów.
windykacja

Informacje o długu - co trzeba wiedzieć?

Właściciele firm coraz nagminniej mają kłopoty z dostawcami, jacy nie regulują swoich zobowiązań na czas. Rozmowy na temat spłat bywają nieefektywne. W takiej sytuacji najlepszym podejściem z punktu widzenia zarządzającego interesem będzie skorzystanie z możliwości, jakie zapewnia tzw. windykacja polubowna. Biznesmeni mają do dyspozycji firmy z dedykowaną ofertą dla sektora B2B. Przedstawiamy kilka wskazówek, w jaki sposób przygotowywać się do współpracy z jednostką windykacyjną.
długi

Praca komornika

Wielu osobom komornik kojarzy się z ekranizacją, w której Andrzej Chyra wcielił się w bezdusznego komornika. Osoba, która bez względu na wszystko chce egzekwować należność. W życiu owszem bywają i takie przypadki, ale są to wyjątki. Komornicy to zwyczajni ludzie, którzy też muszą za coś żyć. Ściąganie należności czy to ze względu na nie uiszczania rat kredytu czy z powodu zaległych alimentów to trudny kawałek chleba.
kancelaria

Skończyłeś właśnie studia wyższe i jesteś na etapie poszukiwania pracy

Dostałeś już kilka ofert, niektóre z nich są rzeczywiście interesujące, lecz jedna propozycja szczególnie nie daje Ci spokoju.


Skończyłeś właśnie studia wyższe i jesteś na etapie poszukiwania pracy

Jaka to propozycja? Mógłbyś zatrudnić się jako aktuariusz, ale prawdę powiedziawszy nie wiesz, kto to jest i czym się zajmuje.
fundusze inwestycyjne dla firm

Kilka słów odnośnie funduszy inwestycyjnych

Fundusze inwestycyjne deklarują w swoim statucie (a nierzadko także w nazwie) w jakie instrumenty finansowe będą inwestować. Wybór tych instrumentów jest bardzo istotny - wpływa na potencjalny zysk, który fundusz ma szansę wypracować jak również na ryzyko, jakie wiąże się z inwestycją w ten fundusz.


Kilka słów odnośnie funduszy inwestycyjnych

W nawiązaniu do powyższego inwestor przed wyborem danego funduszu powinien poznać polITykę funduszu - w które instrumenty inwestuje, zbadać potencjalny zysk oraz ryzyko, dopasować dla siebie najbardziej odpowiedni fundusz czy portfel funduszy.
wizja - firma

Czy powiemy jak wejść na newconnect?

Jeżeli chcemy w coś inwestować nasze fundusze, to na pewno powinniśmy pomyśleć o giełdzie, ponieważ tam będziemy mieli największe szanse, aby w krótkim okresie zaoszczędzić wielkie pieniądze. Dlatego właśnie potrzeba się dowiedzieć jak to wszystko działa oraz czy ma możliwość pasować też nam.
Spotkanie biznesowe

Windykacja należności to dogodna metoda egzekwowania pieniędzy od dłużników

Windykacja należności, ma na celu generowanie należności pieniężnych od dłużników, lub również podmiotów, jakie mają obowiązek regularnie uiszczać środki na koncie innego podmiotu za sprzedany produkt, lub zrealizowaną usługę.Działania windykacyjne dzieli się na kilka podmiotów, które odnoszą się zwłaszcza do wykonywania zadań egzekucyjnych na różny sposób.
Windykacja

Windykacja należności to znakomita forma generowania środków finansowych od dłużników

Windykacja należności, ma za zadanie generowanie należności finansowych od dłużników, czy również podmiotów, jakie mają obowiązek regularnie uiszczać środki na koncie innego podmiotu za pozyskany produkt, lub wykonaną usługę.