Dług
Księgowość, finanse

Jak najlepiej rozwiązać trudności związane z brakiem gotówki?

Niestety Polska nie jest krajem za bardzo majętnym. Coraz częściej ludzie nie mają, za co żyć i zaciągają długi w banku albo zaciągają pożyczki. Pożyczki stały się tak samo słynne jak kredyty, w związku, z czym wyróżniamy bardzo dużo ich odmian.
Kupno walut przez internet

Stać cię na kredyt.

Zgodnie z powiedzeniem raz na wozie, raz pod wozem, środki materialne się ma, a czasami ich nie ma. Dotyka ten problem każdego z nas i na pewno niejeden z nas, przynajmniej raz w życiu myślał nad wzięciem pożyczki czy kredytu.
Spotkanie biznesowe

Windykacja należności to dogodna metoda egzekwowania pieniędzy od dłużników

Windykacja należności, ma na celu generowanie należności pieniężnych od dłużników, lub również podmiotów, jakie mają obowiązek regularnie uiszczać środki na koncie innego podmiotu za sprzedany produkt, lub zrealizowaną usługę.Działania windykacyjne dzieli się na kilka podmiotów, które odnoszą się zwłaszcza do wykonywania zadań egzekucyjnych na różny sposób.
Windykacja

Windykacja należności to znakomita forma generowania środków finansowych od dłużników

Windykacja należności, ma za zadanie generowanie należności finansowych od dłużników, czy również podmiotów, jakie mają obowiązek regularnie uiszczać środki na koncie innego podmiotu za pozyskany produkt, lub wykonaną usługę.
fundusze inwestycyjne dla firm

Kilka słów odnośnie funduszy inwestycyjnych

Fundusze inwestycyjne deklarują w swoim statucie (a nierzadko także w nazwie) w jakie instrumenty finansowe będą inwestować. Wybór tychże instrumentów jest bardzo ważny - wpływa na potencjalny zysk, który fundusz ma szansę wypracować ale również na ryzyko, które wiąże się z inwestycją w konkretny fundusz.


Kilka słów odnośnie funduszy inwestycyjnych

W nawiązaniu do powyższego przed wyborem konkretnego funduszu inwestor powinien poznać polITykę funduszu - w które instrumenty inwestuje, zbadać potencjalny zysk oraz ryzyko, dobrać dla siebie najbardziej odpowiedni fundusz bądź portfel funduszy.
windykacja

Informacje o długu - co trzeba wiedzieć?

Biznesmeni coraz to częściej mają problemy z dostawcami, którzy nie regulują swoich zobowiązań na czas. Rozmowy na temat spłat bywają nieefektywne. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia zarządzającego interesem jest skorzystanie z możliwości, które zapewnia tak zwana windykacja polubowna. Przedsiębiorcy do dyspozycji mają firmy z dedykowaną propozycją dla sektora B2B. Opisujemy kilka wskazówek, w jaki sposób przygotowywać się do współpracy z firmą windykacyjną.
długi

Praca komornika

Wielu ludziom komornik kojarzy się z ekranizacją, w której Andrzej Chyra zagrał bezdusznego komornika. Osoba, która bez względu na wszystko jest w stanie uzyskać należność. W życiu owszem bywają i takie przypadki, ale są to wyjątki. Komornicy to zwyczajni ludzie, którzy też muszą za coś żyć. Ściąganie należności czy to ze względu na nie uiszczania rat kredytu czy z powodu zaległych alimentów to trudny kawałek chleba.