Oszczędności
Program lojalnościowy

Jak zdobyć sobie ogromną przychylność własnych klientów?

Choć przyciągnięcie klienta jest niezmiernie trudne, to jeszcze trudniejsze jest to by najzwyczajniej w świecie na długi czas zatrzymać klientelę. W końcu na rynku jest znaczna konkurencja - to sprawia, że w wielu przypadkach biznesmeni muszą zawalczyć o własnego klienta. No dobrze, ale czy to aż takie łatwe? Ludzie są generalnie bezwzględni: często dla marnych oszczędności potrafią sprawić, że najzwyczajniej w świecie stracimy bardzo cennego chlebodawcę.

Oszczędzanie środków na przyszłość dziecka

Odkładanie środków na przyszłość dziecka jest znakomitym sposobem na zapewnienie mu bezpiecznego startu w dorosłość. Jednak jak pokazują badania TNS OBOP, długoterminowe oszczędzanie wciąż nie jest mocną stroną Polaków. Oszczędzamy bowiem rzadko i krótkoterminowo. Expander radzi co zrobić, aby ułatwić dziecku start w dorosłość.
reflektor diodowy

Oświetlenie, które minimalizuje koszty

Oświetlenie w Twoim domu jest stare, co rusz ulega awarii i wymaga kosztownych napraw, jest energochłonne i nieprzyjazne środowisku? Pora pomyśleć o modernizacji oświetlenia w stronę technologi LED].
stos pieniędzy

Co robić, by z niemałymi sukcesami rozwijać biznes?

Bardzo dużo firm na poważne kłopoty z tym, aby lepiej się rozwijać, poszerzać swoją działalność. Z jakich powodów tak bywa? No cóż, prawda jest taka, że jedną z największych przyczyn takowego rzeczy są na pewno pieniądze. Zatem prowadzimy elegancką restaurację, chcemy ją powiększyć o choćby salę, w której będą organizowane np. chrzty, ale niestety nie możemy się rozwijać, ponieważ nie mamy kasy. W takim razie w tym tekście warto pomyśleć co zrobić, aby mimo kłopotów, które są oczywiste w życiu firmy, jakoś sobie radzić.
waga apteczna

Kredyty bankowe - mimo że nie należą do najprzyjemniejszych - niekoniecznie muszą spędzać sen z powiek

Nadchodzi zwykle taki czas, kiedy nasze zasoby finansowe nie wystarczają na realizację wszystkich przyjemności. Pomimo iż na początku zwykle poszukujemy różnorodnych alternatywnych rozwiązań, najczęściej kończy się to mimo wszystko wizytą w banku.


Księgowość

Audyt działań – ratunek dla firmy

Zarządzanie biznesem to niełatwa rzecz. Zdaje sobie z tego sprawy każdy szef. Trzeba kontrolować każdy aspekt funkcjonowania, począwszy od działu kadr, po rachunkowość. A poza tym do Polski nadchodzi kryzys, więc przedsiębiorstwa, które pragną utrzymać się na rynku, powinny zracjonalizować swoje finanse.
leasing auta

Nie na wszystko mamy środki finansowe

Gdy myślimy o tym jak to jest, że pewne osoby posiadają po parę samochodów i w ogóle jakoś tak, im się nieźle powodzi. Jednak rzeczywistość jest taka, że najczęściej wiele rzeczy w rzeczywistości nie należy do tych ludzi. Dlaczego?
transport ciężarówką

Przewóz transportowy newralgicznym czynnikiem w handlu

Nie od dziś wiadomo, że jednym z najważniejszych filarów gospodarki jest wymiana handlowa. To dzięki handlarzom realny jest szybszy rozwój gospodarki. Nie przez przypadek jednym z najistotniejszych wskaźników ekonomicznych jest bilans wymiany kupieckiej z zagranicą, zatem różnica pomiędzy eksportem a importem artykułów jak też usług. Oczywiście korzystne dla państwa będzie jeśli eksport lekko przeważa nad importem.

Nie trzymaj pieniędzy w skarpecie!

Każdy wie, że pieniądze nie rosną na drzewach – jeśli tylko rzecz jasna nie jesteś kimś sławnym, bardzo znaną postacią w kraju lub bardzo wybitnym naukowcem. Gdy jesteś z normalnej rodziny i masz przeciętne kłopoty, zapewne pracujesz, troszczysz się o zachowanie godziwego życia i głowisz się, jak jeszcze próbować rozmnożyć pieniądze, które jakimś cudem udało się zebrać na koncie bankowym.
Księgowość

Finanse w małych i średnich przedsiębiorstwach

Do Polski powoli nadciąga kryzys. W poprzednich latach kryzys wypełzł z USA i dotknął boleśnie Europę. To trudny czas dla przedsiębiorców. Jeśli masz własny biznes, będziesz musiał podjąć sporo trafnych posunięć, by nie narazić się na szansą na bankructwa. Świetnym wyjściem jest ogólna restrukturyzacja firmy.
1 2